Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 54
  Drukuj  
Autor Wątek: mrs 25l - kosteczka...  (Przeczytany 267860 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #120 : Sierpień 12, 2010, 14:17:17 »

Zobaczymy, co będzie dalej!
Dalej coś się dzieje, dziś po powrocie z pracy patrzę i widze, że narybek został przeniesiony z rure na trzon grzałki, konkretnie, na pokrętło ustawiania temperatury.
Larw jest jakby mniej, wczoraj widziałem jak rodzice nie potrafili wyłapać wszystkich larw odrywających się od rury.
Te, które widziałem wczoraj nie wpadały do filtra ale pewnie i tak nie żyły zbyt długo.
Myślę, że bez stałego nadzoru rodziców zostały po prostu zjedzone.
No iistnieje też prawdopodobieństwo, że część larw wciągnął kubeł.
Ciekawe czy będą tam sobie żyły - bo o takich sytuacjach słyszałem.
Mija więc 7 dzień od złożenie ikry i rodzice cały czas z zapałem przeganiają inne ryby a narybku nie opuszczają na krok Smiley

Pozdrawiam.
Zapisane

Topielec
Zainteresowany
**
Wiadomości: 126


WWW
« Odpowiedz #121 : Sierpień 13, 2010, 08:15:21 »

Ja bym sprawdził ten kubeł wedle możliwości jak najszybciej, bardzo możliwe, że coś znajdziesz - nie będą tam miały jednak zbyt dużo miejsca do normalnego rozwoju, jeśli będą tam zbyt długo.
Zapisane

szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #122 : Sierpień 13, 2010, 08:18:53 »

Jeśli wpadły do kubła to i tak raczej po nich
Przepływ jest spory a one gdzieś na gombce cały czas opłukiwane przez dużą wodę  Cry raczej nie wróżę im długiego życia w takich warunkach.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #123 : Sierpień 15, 2010, 17:04:56 »

Ja bym sprawdził ten kubeł wedle możliwości jak najszybciej, bardzo możliwe, że coś znajdziesz - nie będą tam miały jednak zbyt dużo miejsca do normalnego rozwoju, jeśli będą tam zbyt długo.
Tak jak pisze Szakallo, jeśli są w kuble to raczej większych szans na przeżycie nie ma. Za duży ruch wody.

Wróciłem dziś z wekkendowego wypadu w góry.
Maluchów już nie ma.
Sądze, że to przez brak pożywienia.
Gdy w piątek podałem strzykawką torchę suszonej dafni, młode zaczynały żerować. Larwy też zaczynały się rozpływać po całym baniaku więc możliwe, że nannacara, zbrojnik, kirysek lub p.ramireza po prostu zrobiła obie urozmaicenie diety.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #124 : Sierpień 26, 2010, 19:19:03 »

Witam wszystkich ponownie.

Żaglowce znalazły nowy dom.
4 z nich trafiły docelowo do 240l, dwa chwilowo (podobno) do 126l a później do większego baniaka.

Dlaczego sprzedałem?
ryby tarły się coraz częściej a dzięki temu choćby nannacary nie miały życia.
Albo obrywały albo siedziały schowane w swoich gniazdach.
Starałem się patrzeć na wszystko globalnie ale wydając ryby łezka w oku się zakręciła.
Aż żona się ze mnie śmiała.

A teraz to co mnie najbardziej dobiło.
Wczoraj 4 żaglowce dostał jeden z akwarystów.
Dzisiaj parka która została (została odebrana jakieś dwie godziny temu) siedziała strasznie osowiala, smutna, zagubiona.
Stadność tych ryb jest nie do podważenia.
Baniak 240l jest zdecydowanie za mały.
Do żaglowców wrócę na 100% gdy będe miał większe szkło.
Jeśli wszystko dobrze się rozegra to może już po nowym roku.
W tej chwili szkło jest strasznie puste.

Dam znać jak zarybie.

Pozdrawiam.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #125 : Sierpień 27, 2010, 07:40:22 »

co masz w planie wpuścić?
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #126 : Sierpień 27, 2010, 16:52:23 »

co masz w planie wpuścić?
Na początku zastanawiałem się nad jakąś ławicą typu hokejówki, bystrzyki lub tetry.
Pielęgnice wciągneły mnie jednak na tyle, że z pewnością z nimi zostane.
Padł więc wybór na:
1. akara z maroni.
2. pielęgnica skośnopręga.
O ile ta pierwsza jest dostępna w moim mieście to o skośnopręgą jest raczej ciężko a ona jest mi bliższa choćby ze względu na BW i bliskie pokrewieństwo z żaglowcami.
Jest też jeszcze jeden powód.
Skośnopręga jest trudniejsza w hodowli od żaglowców. Myślę, że byłoby to niezłe przetarcie przez altumami lub leopoldi - bo raczej w nowym baniaku będą pływały własnie one, w  zależności od dostępu na rynku.

Pozdrawiam.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #127 : Sierpień 27, 2010, 21:56:56 »

hmm, fajny pomysł na obsadę, osobiście wybrałbym akary, jedne i drugie można trzymać imho w tej bańce po kilka osobników co na pewno wpłynie na ich lepsze samopoczucie - także imho zapewni to ciekawe obserwacje, a propos "dostępności" akary u mnie też są powiedziałbym dość często widywane w przeciwieństwie do skośnopręgich. No to co? do dzieła stary się bierz - z chęcią będę zerkał jak to będzie wyglądać. Btw po ile sztuk przewidujesz?
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #128 : Sierpień 27, 2010, 22:22:27 »

Btw po ile sztuk przewidujesz?
Max 6.
Parka akar potrafi zająć całkiem spory kawałek dna, natomiast skośnopręgie rosną spore i z tego co wiem potrafią być bardziej agresywne od żagli.
No i do tego może dojdzie jakieś małe stado kąsaczy. Kto wie, może powrót do żałobniczek?

Pozdrawiam.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #129 : Sierpień 27, 2010, 22:31:37 »

no 5-6 sztuk to maks albo inaczej rozsądna ilość, hmm wedle mojej wiedzy skośnopręgie też raczej należą do spokojniejszych choć nie miałem i ręki nie dam uciąć, marońskie miałem chwilke no i grzeczne rybcie trza przyznać, co do stadnych to myślałeś np. o miedzikach, żałobniczki miałeś to weź coś dla odmiany innego Wink tak czy inaczej trza pamiętać aby to nie były wariaty typu danio co by spokojnych pielęgnic nie wk...... he he he
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #130 : Sierpień 28, 2010, 08:23:56 »

no 5-6 sztuk to maks albo inaczej rozsądna ilość, hmm wedle mojej wiedzy skośnopręgie też raczej należą do spokojniejszych choć nie miałem i ręki nie dam uciąć, marońskie miałem chwilke no i grzeczne rybcie trza przyznać, co do stadnych to myślałeś np. o miedzikach, żałobniczki miałeś to weź coś dla odmiany innego Wink tak czy inaczej trza pamiętać aby to nie były wariaty typu danio co by spokojnych pielęgnic nie wk...... he he he
Miedziki mnie się podobają ale to już raczej nie BW. Z tego co wiem to wolą one szybszy, mocniej natleniony nurt wody.
Myślałem o pstrążenicach ale dostać je jest jeszcze gorzej niż skośnopręgie.
Hokejówka, neon czarny - myślę, że coś z tego wybiore.
Trzeba wziąć pod uwagę, że skośnopręgie rosną spokojnie do 16cm więc małe kąsacze mogą też zjeść.
Prawdopodobnie i tak trafią do innego domu w przyszłym roku (jeśli wszysto będzie ok) bo podczas zmiany baniaka znów będe atakował żagle.
Zawsze jest jednak szansa, że coś wyjdzie nie tak jak czlowiek planował i zostane przy obecnym szkle lub zmienie na nieco większe (min. 375l) - w tym przypadku zostałbym przy skośnopręgich.

Pozdrawiam.

I jeszcze jedno. Kiedy zobacze Twoje 240l?
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #131 : Sierpień 28, 2010, 19:15:27 »

No i jest obsada główna.
Zgodnie z zapowidzaiami zdecydowałem się na skośnopręgie.
Kupiłem 6 sztuk młodziutkich rybek ok 3cm.
Maluchy są wystraszone, siedzą schowane za rurą ssącą filra.
Gdy nic się nie rusza wypływają szukając pokarmu.
Jedza bardzo mało albo mnie się tak wydaje bo patrze przez pryzmat skalarów.
Poczekam co będzie aż ryby się przyzwyczają do nowego baniaka.
W tej chwili są w szoku bo w zasadzie w toni wody pływają same.
Myślę, że gdy dojdzie stadko kąsaczy, ryby będą chętniej pływały.
Plnuje też małą modernizacje baniaka tzn. trochę inny aranż w związku z tym nie robię zdjęć baniaka bo wszyscy zainteresowani wiedzą jak on wyglądał. Zmieniła się tylko obsada i jest bardzo pusto.

Pozdrawiam.
Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #132 : Sierpień 28, 2010, 19:36:52 »

A powiedz jak Ci się sprawuje ten kubełek jak się nie mylę to HW-302. I czy masz wersję 302A czy 302B?
Pytam, bo od dzis juz zaczynam przygotowania do 240-tki.
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #133 : Sierpień 28, 2010, 19:52:27 »

A powiedz jak Ci się sprawuje ten kubełek jak się nie mylę to HW-302. I czy masz wersję 302A czy 302B?
Pytam, bo od dzis juz zaczynam przygotowania do 240-tki.
Podział na A i B był chyba od 303.
Filtr mam od pół roku więc nie jest to długi okres użytkowania.
Powiem jednak w ten sposób: Baniak który postawie w przyszłym roku będzie filtrowany przez HW 303A (B posiada lampę UV a tej mi nie potrzeba).
Przepływ 1400l/h można mieć z mediami za mniej niż 200zł. "Markowy" filtr to jakieś 2,5 razy więcej pieniędzy a ja nie lubię zbędnych wydatków Smiley
Odnośnie mojego filtra: przez te pół roku otworzyłem go raz z ciekawości.
Do tej pory przepływ nie spadł. Czasami z ciekawości siedze sobie przy baniaku i patrzę na rure ssącą i ssie resztki pokarmu, martwe liscie czy po prostu "syf" który wzniosą buszujące w piasku kirysy, z taką samą intensywnością jak na początku.
Filtr jest niesłyszalny tzn. słyszę go jak podejdę bardzo blisko i przyłożę ucho.
Z uwagi na długość baniaka, na drugim końcu baniaka mam filtr wewnętrzny żeby zbierał to czego nie zbierze rura znajdująca się z drugiej strony.
Poczytaj w sieci opinie o tym filtrze. Nie ma negatywnych.

Pozdrawiam.
Zapisane

Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #134 : Sierpień 28, 2010, 20:29:29 »

A jak duży ma być ten nowy baniak??
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 54
  Drukuj  
 
Skocz do: