Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Rodia [300l] - Takie tam ... (Aktualizacja 2012.02.07)
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 27
  Drukuj  
Autor Wątek: Rodia [300l] - Takie tam ... (Aktualizacja 2012.02.07)  (Przeczytany 68440 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #285 : Wrzesień 04, 2011, 09:23:19 »

Cały baniak będzie dla niego?
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #286 : Wrzesień 04, 2011, 12:25:32 »

Cały baniak będzie dla niego?

Tak.
Zapisane
3runer
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77


Grunt to Bunt


WWW
« Odpowiedz #287 : Wrzesień 04, 2011, 20:08:43 »

cudny Smiley bardzo ładny okaz jak na kubełkowe bojki, ja ostatnio pożegnałem mój harem... samiec nie dogadał się z jedną samicą ja wyjechałem na jeden dzień a one wtedy urządziły sobie walki i jak wróciłem nie udało się odratować ekipy... teraz mam Betta Unimaculata parkę dziś założe temat ze swoim zbiornikiem
Zapisane

Betta splendens
Betta unimaculata
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #288 : Wrzesień 04, 2011, 20:58:14 »

cudny Smiley bardzo ładny okaz jak na kubełkowe bojki, ja ostatnio pożegnałem mój harem... samiec nie dogadał się z jedną samicą ja wyjechałem na jeden dzień a one wtedy urządziły sobie walki i jak wróciłem nie udało się odratować ekipy... teraz mam Betta Unimaculata parkę dziś założe temat ze swoim zbiornikiem

Już dawno polowałem na porządnego bojownika. standardowe jakoś mnie nie ciagnęły, a zamówić konkrentego u nas w sklepach się nie da.
Problem mam z doborem samic do niego. W handlu tylko standardy : mix niebiesko czerwony. Chciałbym utrzymać barwę u potomstwa. Zacząłem czytać o genetyce tych ryb i jedyne co wiem to, że nic nie wiem.

Piszesz, "jak na kubełkowe bojki". A to da się kupić inaczej? Gdzie ludzie kupują te "wypasione" okazy?

Daj cynk jak zbiornik wystawisz, chętnie zajrzę.

Pozdrawiam, R.
Zapisane
3runer
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77


Grunt to Bunt


WWW
« Odpowiedz #289 : Wrzesień 04, 2011, 21:02:29 »

zbiornik już stoi 119l Betta Unimaculata, ja mam gościa w łodzi, który ma same ciekawe okazy, ale ceny tez ciekawe tego z wątku kupiłem za 20zł

http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/(119l)-betta-unimaculata/
Zapisane

Betta splendens
Betta unimaculata
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #290 : Wrzesień 04, 2011, 21:12:29 »

Do 50 PLN za ciekawy okaz byłbym w stanie dać, a jak ciekawszy to może i więcej. Ale to gość w zoologu czy jakis osobny "betta gosć" ?

Pozdrawiam, R.
Zapisane
3runer
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77


Grunt to Bunt


WWW
« Odpowiedz #291 : Wrzesień 04, 2011, 21:16:59 »

ma hodowle ryb, zaopatruje zoologi i generalnie żyje z rybek, nie wiem na czym polega jego selekcja itd ale ma naprawdę ciekawe okazy, zdrowe, wykarmione samych CT mi pokazał ze 30 sztuk i to różnych
Zapisane

Betta splendens
Betta unimaculata
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #292 : Wrzesień 06, 2011, 18:54:55 »

10 dzień życia maluchów. U jednych mniej, u innych więcej, ale u wszystkich widać już zaczątki skalarowej wysokiej sylwetki. Tu udało mi sie uchwycić akurat jednego z "tych mniej":

(klikajcie to może będzie większe)

Zapisane
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #293 : Wrzesień 07, 2011, 08:52:23 »

Świetny ten twój bojownik.

No i gratuluję skalarów - fajne zdjęcia im zrobiłeś, szkoda, że tak mało Wink
Zapisane
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #294 : Wrzesień 07, 2011, 12:05:58 »

Rodia, jak będziesz mial tyle skalarów, to chyba nieco będziesz musiał baniak przerobić Cheesy lub postawić następny (większy) Cheesy
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #295 : Wrzesień 07, 2011, 12:19:43 »

Świetny ten twój bojownik.

No i gratuluję skalarów - fajne zdjęcia im zrobiłeś, szkoda, że tak mało Wink

Będzie więcej. Szczerze mówiąc mimo całej radochy z wyklucia maleństw wyglądały jak trochę mniejsze gupiki. Dopiero od dwóch dni widać fajne zmiany kształtu ciała. Monitorując te zmiany na pewno zrobię więcej fotek.
Druga sprawa, że nie łatwo je fotografować. Żeby uzyskać takie powiększenie to rybka musi być 3-4 cm od obiektywu. Muszę łapać taką w zakrętkę od kubka na mocz i blokować przy przedniej szybie a i tak przy ich ruchliwości ciężko utrafić, żeby ryba była akurat w odpowiedniej pozycji (w miarę bokiem) i jednocześnie siedziała w GO.
Będzie więcej Smiley

Rodia, jak będziesz mial tyle skalarów, to chyba nieco będziesz musiał baniak przerobić Cheesy lub postawić następny (większy) Cheesy

O to się nie bój, postanowiłem, że zaleję sypialnię.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2011, 12:22:02 wysłane przez rodia » Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #296 : Wrzesień 10, 2011, 07:18:08 »

Rodia, młode żagle karmisz tylko artemią czy podajesz coś jeszcze?
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #297 : Wrzesień 10, 2011, 08:59:57 »

Żaglom podaje głównie artemię. Innymi żywymi pokarmami tego rozmiaru nie dysponuję. Dla zróżnicowania dostają pokruszone na miał płatki, ale nie jedzą zbyt chętnie - tylko po nocy jak są rzeczywiście głodne. To tarło dało mi sporo doświadczenia bo zbyt pewnie podszedłem do odchowania narybku, a tu się okazało, że były kłopoty choćby z lęgami artemii i maluchy nie miały zapewnionego pokarmu w odpowiedniej ilości i częstotliwości przez pierwsze dni - czyli te najważniejsze. W takich wypadkach zasilałem je zawiesinami z suszonych pokarmów, ale jak widać przeżyło ledwo ponad 20 sztuk. Co do artemii dziwna sprawa, mieszkankę soli robię z wagą wiec nie popelniam błędów przesolenia czy niedosolenia. PH podnoszę sodą oczyszczoną. Mimo tych zabiegów raz jest wylęg, a raz nie ma. Podejrzewam, że w wodzie kranowej zmienia się skład w ciągu doby, a powodowane to jest różnymi natężeniami przepływu w rurach i tym samym w różnym stopniu wykruszaniem syfu z rur  do wody. Chyba spróbuję przystosować wodę RO do wylęgu artemii to problemy powinny zniknąć.

Pozdrawiam, R.
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #298 : Wrzesień 10, 2011, 09:02:51 »

A artemia mrożona? Podawałeś może?
Pytam bo przy 2 podejściu do tarła, akary sie rozmnożyły.
Zastanawiam się czym karmić mlode by je odchować, a ponieważ Ty szlak juz przetarłeś... Smiley
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #299 : Wrzesień 10, 2011, 09:18:37 »

Mrożona artemia stanowi 30% diety moich dorosłych skalarów i neonów. W mrożonkach są osobniki od kilku milimetrów do maksymalnego rozmiaru więc nie nadają się dla maluchów. Są idealną karmą pod względem wielkości dla neonów, a i neony muszą czasami porozszarpywać większe kawałki artemii z mrożonki.

Co do artemii, to zamierzam zrobić stałą hodowlę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Jeszcze co do odchowu maluchów: maluchy wykluły się w 7-8 litrach. Od 4 czy 5 dnia od wylęgu zacząłem dolewać po 1 litrze wody z głównego zbiornika. Czwartą taką dolewkę zrobilem zdecydowanie za dużą bo dolałem im ok 30% wody aby uzyskać poziom wody umożliwiający uruchomienie filtra kaskadowego i tu właśnie zrobilem bład: po kilku godzinach zobaczyłem kilkanaście trupków. A zaznaczam, że woda parametrowo była niby taka sama bo czerpana zawsze tylko z głównego akwarium. Jednak maluchy są bardzo wrażliwe. 

Pozdrawiam, R.
Zapisane
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 27
  Drukuj  
 
Skocz do: