Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Akwarystyczne pogaduszki « 200 l - doradźcie abym głupot nie popełniła...
Strony: 1 2 3 [4] 5
  Drukuj  
Autor Wątek: 200 l - doradźcie abym głupot nie popełniła...  (Przeczytany 18881 razy)
Pysia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 179



WWW
« Odpowiedz #45 : Październik 17, 2009, 23:44:14 »

No to mam takich mieszkańców:







Akwa teraz wygląda tak:

Obsada:
1 x Liposarcus Pardali ( do oddania)
8 x kirysek pstry
31 x neonek czerwony ( kilka szt. pójdzie do oddania za jakiś miesiac jak wszystko pójdzie ok)
16 x Pstrazenica Myersa ( albo Mała bo sprzedawczynie nie wiedziały czy to Myersa która zamówiłam a trudno je odróżnić Wink ) - jak przeżyją wszystkie to 6 pójdzie do oddania - były bardzo podduszone
Krewetki RC - xx ( było 10, ale bardzo szybko urosły i się mnożyć zaczęły  Shocked )

Parametry wody nadal ok Wink  Mimo że tyle " obcych" najechało zbiornik.

Zapisane
Esmi
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 520

Cave hominem


« Odpowiedz #46 : Październik 18, 2009, 12:42:39 »

Cytuj
31 x neonek czerwony ( kilka szt. pójdzie do oddania za jakiś miesiac jak wszystko pójdzie ok)
16 x Pstrazenica Myersa ( albo Mała bo sprzedawczynie nie wiedziały czy to Myersa która zamówiłam a trudno je odróżnić  ) - jak przeżyją wszystkie to 6 pójdzie do oddania - były bardzo podduszone
Czemu chcesz je oddawać? Na razie nie widzę tłoku w zbiorniku a rybcie są niewielkie i fajnie wyglądają w większym stadku. No chyba, że zamierzasz wpuścić jeszcze coś większego.
Akwa zaczyna fajnie zarastać i ma swój klimacik Smiley
Zapisane

Jesteśmy zarozumiałymi ignorantami zapatrzonymi w swoje "człowieczeństwo", które zamiast otworzyć nam szerzej oczy na otaczający nas świat, przysłoniło je mgłą pychy.
Pysia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 179



WWW
« Odpowiedz #47 : Październik 18, 2009, 17:54:47 »

Chcę je oddać, bo mi się wydaje ze mam już za dużo ryb. Jak były same neonki to jakiś taki spokój a zarazem ruch. Teraz mam oczopląs. No i jest 56 rybek w 200l. Pstrążenice rosną do 4 cm., ale neonki czerwone będa większe. Pstrążenice ciągle się ganiają- wszędzie ich pełno. Przewaznie są w górnej strefie  ale w gonitwach zapędzaja sie do połowy akwa. Mam dziwne wrazenie, ze jest ich za dużo. Na dodatek chcę wpuścić pielęgniczki kakadu 1+3. To nie są duże rybki, ale troszke spokoju się im przyda chyba Wink
Dzięki  Smiley
Zapisane
Pysia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 179



WWW
« Odpowiedz #48 : Październik 24, 2009, 13:23:26 »

Nikt nie zagląda...
No więc będą zmiany. Pierwsza to nowe roślinki . Będzie trawniczek z sagittary i Rotala Indica duża ilość w jednym miejscu. Myślę też nad zmniejszeniem ilości korzeni, choć wiem że te akutar pomagają zbiorniczkowi. To jeszcze w zamysłach.  Dzisiaj będę przycinała mech bo wyrósł jak durny.
Myślę tez nad dodaniem oświetlenia. 1x39W wystarczy aby światło było bezpieczne? W chwili obecnej mam 2x30W bez odbłyśników i zwykłe świetlówki. Jak dokupię odbłyśniki i zmienię świetlówki na Philips Master 865 i Philips Aquarele  a do tego dokupię T5 1x39W to będzie bezpiecznie? Nie będę podawać CO2 - dodam....
Zapisane
dilayla
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 353



« Odpowiedz #49 : Październik 24, 2009, 16:28:59 »

Pysia co do zbrojnika znam to Cheesy u mnie na chwilke jest zbrojnik który czeka aż moja 112 z roślinnego zrobi się bardiej surowa .To samiczka i ma na imię Smoczyca Cheesy jak ma twój na imie?
Zapisane

Jostein Gaard
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Pysia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 179



WWW
« Odpowiedz #50 : Październik 24, 2009, 18:08:07 »

Pysia co do zbrojnika znam to Cheesy u mnie na chwilke jest zbrojnik który czeka aż moja 112 z roślinnego zrobi się bardiej surowa .To samiczka i ma na imię Smoczyca Cheesy jak ma twój na imie?

Mój to Terminator  Grin Bo przy malutkich neonkach, kiryskach i pstrążenicach wygląda jak nie z tego świata  Cheesy Na dodatek demoluje na równi ze mną akwa  Embarrassed Właśnie zrobiłam przemeblowanie i mega demolke... Czekam na przyjście roślin Wink  Musiałam zrobić miejsce na ich posadzenie. Zeszpeciłam chwilowo baniak masakrycznie  Embarrassed Ale mam nadzieję, ze za kilka dni będzie piękniej Wink
Nadal nie wiem jakie światło zamówić  Undecided


Już wiem jakie będę miała światło Wink
Zrobiłam przemeblowanie i demolke w oczekiwaniu na rotale indice, sagittare i marsilee Smiley Jak dojdą to od razu zostaną zasadzone.
Mój terminator ( obecnie 12 cm - nie chce go ktoś? )

Fot mam masę, ale mi fotowiadro zastrajkowało!
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2009, 23:39:33 wysłane przez Pysia » Zapisane
Pysia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 179



WWW
« Odpowiedz #51 : Październik 30, 2009, 14:20:04 »

30.10.09r.
Akwarium obecnie tak wygląda:





Przybyła Rotala Indica i sagittaria subulata.  Czekam az rotala urośnie i wtedy ją uformuję Wink
Zapisane
Esmi
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 520

Cave hominem


« Odpowiedz #52 : Październik 30, 2009, 19:40:35 »

Cytuj
Mój to Terminator   Bo przy malutkich neonkach, kiryskach i pstrążenicach wygląda jak nie z tego świata   Na dodatek demoluje na równi ze mną akwa
hehehe... Cheesy a nie mówiłam, że zbrojniki to wandale Cheesy
Coraz ładniejsze to twoje akwa. Nie myślisz o jakiś ciut większych rybkach? Parka pielęgniczek jakiś albo co? Bo wandal to chyba raczej mało widoczny jest Smiley
Zapisane

Jesteśmy zarozumiałymi ignorantami zapatrzonymi w swoje "człowieczeństwo", które zamiast otworzyć nam szerzej oczy na otaczający nas świat, przysłoniło je mgłą pychy.
dilayla
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 353



« Odpowiedz #53 : Październik 30, 2009, 19:56:17 »

Wygrałam! Smoczyca ma 15 cm Cheesy
Zapisane

Jostein Gaard
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #54 : Październik 30, 2009, 21:41:51 »

baniak bardzo ładnie się prezentuje Good !, otwórz wątek w dziale "nasze akwaria" z dokładnym opisem.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Pysia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 179



WWW
« Odpowiedz #55 : Październik 31, 2009, 00:07:30 »


hehehe... Cheesy a nie mówiłam, że zbrojniki to wandale Cheesy
Coraz ładniejsze to twoje akwa. Nie myślisz o jakiś ciut większych rybkach? Parka pielęgniczek jakiś albo co? Bo wandal to chyba raczej mało widoczny jest Smiley
Wandale to mało powiedziane  Wściekły Ciągle wsadzam sagittarie a on...wysadza  Undecided Jak zamykam oczy to zaczynam go widzieć na patelni  Grin
Co do ciut większych rybek to myślę. Pielęgniczki kakadu maja być. 1+3 czyli fajny haremik. Zbiornik tak został urządzony aby im było dobrze. Dlatego takie a nie inne ułożenie korzeni. Z prewej pod korzeniem jest masę skrytek, z lewej dwa korzenie są tak zgrupowane że tworzą boczna jaskinie a ten korzeń z mchem  tez ma z tyłu fajne cuda dla pielęgniczek.  Czyli miejsca dla 3 samiczek Wink  Istnieje jednak pewien problem dotyczący rybek....  Nie mogę znaleźć nigdzie  ich poza sklepami w zbiornikach których pływają trupki Sad  Nie mam zamiaru przynieść pomoru do zbiornika. Szkoda tych rybek co już są.  Z tego powodu czekam cierpliwie aż nadarzy się okazja nabycia od kogoś haremiku zdrowych kakadu Wink
Wygrałam! Smoczyca ma 15 cm Cheesy
Ja chciałabym aby Terminator miał 3 cm......

baniak bardzo ładnie się prezentuje Good !, otwórz wątek w dziale "nasze akwaria" z dokładnym opisem.
Jest tutaj opisane Wink I dziękuję. Jestem zielona ale pracuję nad nim calutki czas Wink
Zapisane
andrzejkowac
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 746


« Odpowiedz #56 : Październik 31, 2009, 09:04:01 »

Ja tylko powiem że jak dasz  kakadu to ta krewecia z kilku fotek wyżej będzie miała raczej krótki żywot .
Zapisane

Młode ampularie oddam
rumaki
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 164



« Odpowiedz #57 : Październik 31, 2009, 10:27:37 »

Baniaczek coraz ładniejszy. Świetnie ci idzie. Cheesy
Zapisane

Pysia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 179



WWW
« Odpowiedz #58 : Październik 31, 2009, 11:52:41 »

Ja tylko powiem że jak dasz  kakadu to ta krewecia z kilku fotek wyżej będzie miała raczej krótki żywot .
O tym się dowiadywałam zanim krewecie kupiłam Wink  Zauważ, że baniak zarośnięty coraz bardziej. Mchu masa. Specjalnie go drastycznie nie przycinam żeby krewecie miały raj.  Dorosłe krewetki żywot będą miały ok. Jedynie ich potomstwo nie bardzo....  Tylko że maluszkami to już neonki się "zaopiekują". Powinna część przeżyć  w moim baniaku. Ludzie maja i się krewetki mnożą Wink
Wszystko dotyczące zwierzatek jest bardzo przemyślane.
Baniaczek coraz ładniejszy. Świetnie ci idzie. Cheesy
Bardzo dziękuję Smiley  Uzyskałam pomoc więc i efekty są Wink


Szukam pilnie domu dla Liposarcusa Pardalisa!!! On naprawdę się u mnie męczy.  Za dużo roślin jak dla niego. Pływa tylko po dnie, a nie ma miejsca. Musi się biedak przeciskać Sad

Zapisane
andrzejkowac
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 746


« Odpowiedz #59 : Październik 31, 2009, 15:49:36 »

A ja wiele razy sobie oglądałem jak samiec kakadu zajadał sobie dorosłą krewetkę stanęło na tym że szybko ich zabrakło
Zapisane

Młode ampularie oddam
Strony: 1 2 3 [4] 5
  Drukuj  
 
Skocz do: