Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 71 72 [73] 74 75 76
  Drukuj  
Autor Wątek: rybki dla początkujących  (Przeczytany 291401 razy)
akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #1080 : Marzec 26, 2013, 17:42:09 »

bojownik spokojnie, nie wiem jak z towarzystwem dla niego, bo to od charakteru kupionej ryby zależy, ale jeśli z innego gatunku ryba będzie to spokojnie, na pewno nie 2 samce w jednym akwarium! a co do słów sprzedawcy, chyba nie trzeba tłumaczyć, że z tą szklanką nieźle przesadził....  Angry
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #1081 : Marzec 26, 2013, 18:27:00 »

Ja proponuje samca bojownika, albo 5 gupików (ale tylko samców, żeby nie robić sobie problemów z młodymi jak samice byś miał)
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
martinez
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #1082 : Marzec 27, 2013, 10:52:38 »

Z tą szklanką nie przesadzi,ł bo gdy to mówił, to wziął do ręki taką małą kulkę, nie wiem czy miała więcej niż 1L i powiedział, że to jest dla niego, bo w większych zbiornikach to bojowniki są mało aktywne i przez to ich nie widać. Zdziwiiło mnie to, stąd wpis na forum.
Czyli jak dobrze rozumiem, to np 3-5 rybek na małe 35l akwa będzie ok? Tylko nie robić par i umieszczać gatunki kompatybilne. A np jak będzie samica jednego a samiec drugiego gat.?
A jak z karmieniem? Tak żeby móc karmić jednym rodzajem pokarmu?
Mógłbym o to wszystko pytać w sklepie, ale po tym co mi powiedział ostatnio nie traktuje go jako autorytet w tej dziedzinie stąd zawracam Wam głowę Wink
Zapisane
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #1083 : Marzec 27, 2013, 11:58:49 »

w większych zbiornikach to bojowniki są mało aktywne i przez to ich nie widać.

No to zdziwiłbyś się zobacząc bojka w 160-200l jak ta ryba lubi pływać.

Kup póki co bojownika, zobaczysz czy dziecko się nie zniechęci, być może sam załapiesz bakcyla akwarystycznego no to wtedy i zbiornik pewnie będzie większy i rady szersze co do obsady - na 30 litrach nie poszalejesz.
Co do karmienia na początek wystarczy pokarm wieloskładnikowy, płatkowy np Tropical-a
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2013, 12:03:09 wysłane przez badrass » Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #1084 : Marzec 31, 2013, 17:42:27 »

ŻADNA ryba nie chciałaby pływać w 1l kuli, temat jest oczywisty i zamknięty.
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
amstaff12
Nowy
*
Wiadomości: 49


« Odpowiedz #1085 : Marzec 31, 2013, 20:39:30 »

Moim zdaniem świetnie nadawała by się parka dorosłych skalarów. Good !
Zapisane
akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #1086 : Kwiecień 02, 2013, 16:33:13 »

haha, i może "glonojadek" Cheesy
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
tomol
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #1087 : Kwiecień 02, 2013, 21:59:29 »

w większych zbiornikach to bojowniki są mało aktywne i przez to ich nie widać.

No to zdziwiłbyś się zobacząc bojka w 160-200l jak ta ryba lubi pływać.

Kup póki co bojownika, zobaczysz czy dziecko się nie zniechęci, być może sam załapiesz bakcyla akwarystycznego no to wtedy i zbiornik pewnie będzie większy i rady szersze co do obsady - na 30 litrach nie poszalejesz.
Co do karmienia na początek wystarczy pokarm wieloskładnikowy, płatkowy np Tropical-a

Ja mam bojownika i muszę stwierdzić, że to na prawdę mało wymagająca rybka. Świetnie czuje się w niewielkim akwarium, karmie go właśnie Tropicalem i nie ma żadnych problemów. Przez pewien czas nie miałam pompki w akwarium i rybka mimo małej ilości tlenu była bardzo aktywna:) Tak więc jeżeli ma to być pierwsza rybka dziecka to naprawdę polecam;)
Zapisane
EnMus
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #1088 : Kwiecień 17, 2013, 10:17:49 »

Możesz kupić kilka mieczyków, np. 4, jednego glonojada, 2 kiryski (bo one pływają bardziej przy dnie) i ewentualnie jakieś mniejsze, np. neonki ze 4-5 - są malutkie i plywają w stadku:) Powinno być ok;)
Zapisane
Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #1089 : Kwiecień 17, 2013, 22:18:49 »

Możesz kupić kilka mieczyków, np. 4, jednego glonojada, 2 kiryski (bo one pływają bardziej przy dnie) i ewentualnie jakieś mniejsze, np. neonki ze 4-5 - są malutkie i plywają w stadku:) Powinno być ok;)
4 mieczyki na 40 litrowe akwarium? Chyba ci sie pozajaczkowalo cos.....
2 kiryski? Przeciez to stadna ryba, ktora swoje zachowanie ukazuje w grupie.
Glonojad? Jaki? Gatunkow bez liku.


Do takiego litrazu polecalbym 5 samcow gupika plus z 4 kiryski i np red cherry.
Albo  jakies razborki klinowe, albo danio perlowe   powiedzmy z 8.
Nie zapomnij, ze akwarium musi dojrzec. Zajmie to ok 3 tygodnie. Dopiero wtedy mozesz ryby wpuscic.
Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #1090 : Kwiecień 19, 2013, 19:35:26 »

Ja się pytam - GDZIE JEST MODERATOR - tego działu?HuhHuhHuhHuhHuhHuhHuh?
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
szafir
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #1091 : Czerwiec 21, 2013, 17:03:43 »

Witam wszystkich,

wprowadziłem się do nowego mieszkania i jakieś takie puste jest :< mieszkanie nie jest za duże, ale wygospodarowałem troche miejsca.

czy ktoś mógłby polecić gatunek ryb które nie są zbyt wymagające w utrzymaniu?
Zapisane
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #1092 : Czerwiec 21, 2013, 17:30:13 »

Gupiki są najprostsze w utrzymaniu Smiley Żebym mógł odpowiedzieć Ci na pytanie bardziej szczegółowo, to poza tym, ze masz puste mieszkanie, muszę się dowiedzieć czegokolwiek o warunkach, które jesteś w stanie rybkom zapewnić
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
Ampularek_pl
Nowy
*
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #1093 : Sierpień 19, 2013, 09:43:36 »

Mi również wydaje się, że gupiki na początek są najlepszym pomysłem. Ich hodowla nie jest skomplikowana, wymagania też nie, więc każdy początkujący akwarysta sobie poradzi Smiley
Zapisane
Bodzio11
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #1094 : Sierpień 20, 2013, 23:23:58 »

Mam pytanie - czy bojowniki nadają się dla początkującego akwarysty?
Zapisane
Strony: 1 ... 71 72 [73] 74 75 76
  Drukuj  
 
Skocz do: