Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 ... 76
  Drukuj  
Autor Wątek: rybki dla początkujących  (Przeczytany 291269 razy)
karolineczka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62



« : Grudzień 09, 2004, 19:06:14 »

hej wam! mam akwarium 50 l i 3 rybki :oops:  : 1 molinezja, 1 sumik i jeden neonek czarny, bylo ich o wiele wiecej, kilka rybek z jednego gatunku zamierzam dokupic sobie kilka rybkow i kilka żabek, chyba dokupie kilka molinezji i tych neonków, zeby nie byly smutne, ile moge miec maksymalnie rybciow aby nie bylo za duzo ich,  i jeszcze jedno, jak sie sprawdza twardość wody i takie tam jakies pH?? :?:

a moze jeszcze jakies rybki dokupic, jak mi się "zmieszcza", co??
jakby tak to jakie rybcie polecacie?? ja sie w ogole nie znam na rybkach, dlatego chcialabym rybki dla poczatkujacych:) o i mialam kiedys karliki i w dziwny sposób "znikły" co to ma znacyzc??
Zapisane
Puma
Zainteresowany
**
Wiadomości: 90



« Odpowiedz #1 : Grudzień 09, 2004, 19:44:55 »

Ja bym poelcal wiecej neonkow - innesa i czerwone ... stadkami kupowac no nie wiem dokladnie ile by sie pomiescilo to juz kto inny powie.. i moze by glonka dowalic jakiegos?? hm?
Zapisane

60 l : 6 akar z maroni , 2 zebry , 2x kirysek pstry 2x kirysek spizowy . filtr Aqua Szuta 300/h
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #2 : Grudzień 09, 2004, 19:48:06 »

a ja polecam najpierw lekturę:

http://www.artnet.com.pl/lkozicki/thekrib/begin.html

akwarystyczne faq dla początkujacych. przydatne i pomocne
Zapisane

gg:1384140
karolineczka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62



« Odpowiedz #3 : Grudzień 09, 2004, 21:10:31 »

dzieki za odpowiedzi, glonojada mialam i znikl, nawet trupa nie bylo inesski tez znikaly w dziwny sposob, jak rybka przezyje u mnie pol roku to i dalej przetrwa, no i tymi wytrwalymi rybami są : sumik i neonek czarny, mam juz je 3 lata, molinezja ma dopiro 2 m-ce gdzies ale ja zupelnie nie wiem jakie popelniam bledy,  przeczytalam juz ten link. macie jeszcze jakies pomysly??         i jescze raz baaaaardzo wam dziękuje:)                                                          
 oo....wlasnie dokonczylam tlo to akwarium...iii.....wyszlo....beznajdziejnie Sad
Zapisane
mala_lady_pank
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 262


LP


« Odpowiedz #4 : Grudzień 09, 2004, 21:21:21 »

Jaki to sumik???
Zapisane

" muzyka mnie zasłania i chroni, mogę się za nią schować " - Jan Borysewicz
karolineczka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62



« Odpowiedz #5 : Grudzień 10, 2004, 21:39:08 »

buu. a bo ja wiem? moglabym wyslac zdjecie, albo pokazac jednego podobnego, co??
Zapisane
mala_lady_pank
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 262


LP


« Odpowiedz #6 : Grudzień 10, 2004, 21:48:58 »

Cytat: karolineczka
buu. a bo ja wiem? moglabym wyslac zdjecie, albo pokazac jednego podobnego, co??


Nio pokaż Smiley
Zapisane

" muzyka mnie zasłania i chroni, mogę się za nią schować " - Jan Borysewicz
karolineczka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62



« Odpowiedz #7 : Grudzień 10, 2004, 21:52:15 »

a jak tu sie wklada zdjecia??
Zapisane
karolineczka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62



« Odpowiedz #8 : Grudzień 10, 2004, 21:57:56 »

moge tylko powiedziec ze jest identyczny jak ten ( no prawie bo rozni sie troche rozmieszczeniem plamek:))        http://www.akwafoto.pl/baza.php?view3=gatunek&gat=00304                http://www.thetropicaltank.co.uk/Fishindx/syno-mul.htm
Zapisane
karolineczka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62



« Odpowiedz #9 : Grudzień 10, 2004, 22:01:09 »

i mam pytanie...jutro sprzątam akwa, a gdzies pisalo ze po sprzatnieciu i nalaniu wody trzeba kilka dni odczekac zanim sie te ryby wpusci, a gdzie ja mam je trzymac,?? w misce?? innego akwa nie mam, a poza tym w misce by nie przezyly, nawet jak na kilka godzin je do miski wpuszcze ( w tym czasie ja sprzątam akwa) ryby stają sie straaaaaaaaaaaaaszliwie blade:(SadSad jak to zrobic??HELP ME!
Zapisane
Maciek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 168



« Odpowiedz #10 : Grudzień 11, 2004, 00:28:55 »

poniewaz pierwsza zasade akwarystyki juz zlamalas (Nie kupuj najpierw akwa, a później pytaj jak się nim zajmować) :wink:  to polecam lekturę:

http://www.akwarium.net.pl  :!: (dziwne ze trafilas na forum, a strony nie czytalas)
http://www.akwa54.prv.pl
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2008, 16:27:58 wysłane przez Przemek » Zapisane

Akwa 75l - ogólne.

Zamienię dziewczynę na duże akwarium ;-)
karolineczka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62



« Odpowiedz #11 : Grudzień 11, 2004, 14:15:22 »

sorry ze zlamalam jakąś zasade :oops:  postaram sie zmienic,  postaram  sie zmienic, nie wiedzialam ze zle robie:( ale co zrobic z tymi rybami?? za kilka minut zaczynam czyscic akwa
Zapisane
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #12 : Grudzień 11, 2004, 14:35:38 »

Po prostu nie wymieniaj od razu całej wody. Rób podmiany, czyść glony. Jakoś to dojdzie do siebie. Druga prawda w akwarystyce - najpierw akwarium (musi dojrzeć), potem ryby.
Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #13 : Grudzień 11, 2004, 19:20:36 »

nie koniecznie trzeba czekać ja odrazu wpuszczam ryby tylko że wlewam do wody witaminki :wink:
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Bonzo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 239



« Odpowiedz #14 : Grudzień 11, 2004, 21:46:53 »

ale i tak trzeba czekac! tylko troche krócej.
Zapisane

60l- ogólne
220l-in progress
Strony: [1] 2 3 ... 76
  Drukuj  
 
Skocz do: