Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 70 71 [72] 73 74 ... 76
  Drukuj  
Autor Wątek: rybki dla początkujących  (Przeczytany 291376 razy)
akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #1065 : Marzec 03, 2013, 14:42:39 »

25`C - optymalna temperatura dla większości popularnych ryb słodkowodnych. Możesz podwyżyć do 26,27 lepiej dla bojownika, który preferuje delikatnie cieplejszą wodę. Dobrze gdyby temperatura powietrza była taka sama jak wody, ponieważ bojowniki oddychają także powietrzem atmosferycznym i za niska temperatura może je przeziębić.
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
Plamicki
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #1066 : Marzec 03, 2013, 22:26:02 »

okej rozumiem , dziękuje za odpowiedź, myślę że na dniach zakupię rybki bo już akwarium gotowe Wink
Zapisane

Posiadam akwarium 50 l Długość 60 cm Wysokość 30 cm Szerokość 30 cm.
igor
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #1067 : Marzec 11, 2013, 18:43:56 »

Witam.Jestem tu nowy.Mam na imię Igor i to jest początek mojej przygody z akwarystyką.Jak narazie posiadam akwarium o pojemności 400 l i wielkie chęci żeby zapełnić je pięknymi rybami.Może ktoś pomocny mógłby napisać jakie rybki są najlepsze dla początkujących?Z góry dziękuję za odpowiedź. Smiley
Zapisane

akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #1068 : Marzec 13, 2013, 00:23:20 »

odpowiedzi na to pytanie jest pełno na tym fotum. Wielkim plusem jest litraż twojego zbiornika, aż szkoda go na popularne gatunki. Może ktoś bardziej doświadczony podpowie Ci jakieś ciekawe ryby, które byłyby "proste w obsłudze" a stworzyłyby ciekawą obsadę do 400l. a jeśli chodzi o te dla początkujących to: gupiki, mieczyki, molinezje, rasbory, neony, brzanki, skalary, zwinniki, pielęgnice Razmireza, kirysy, otoski, zbrojniki niebieskie, danio (chociaz tych nie polecam, bo są bardzo wrażliwe) i wiele innych Smiley
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
Optymist
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #1069 : Marzec 14, 2013, 10:26:58 »

Witam, prosiłbym o pomoc z wyborem ryb dla początkującego.
Posiadam małe akwarium 35L, akwarium będzie stało w zaciemnionym miejscu z niewielkim dostępem do światła słonecznego, temperatura pokojowa to ok. 19-21 C.
Chciałem mieć w akwarium białe dno(może być inne) i trochę roślinek. Prosiłbym o jakąś propozycję czy da się dobrać coś pod taką specyfikację ?
Zapisane
akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #1070 : Marzec 14, 2013, 15:53:40 »

Jakie będziesz miał światło nad akwarium, bo z twojej wypowiedzi nie potrafię wywnioskować czy wgl będziesz miał ? Nie wolałbyś zaopatrzyć się w grzałkę, dostosować temperarurę i mieć większy wybór łatwych w hodowli gatunków? Troszkę małe masz to akwarium ale mała lawica neonkow się nada, gupiki także, kardynalki chyba też, rasbory, bojownik wspaniały (oczywiście jeden samiec w akwarium) no i samice do niego. Poszukaj trochę chociażby w tym wątku. Jest tu wymieniona masa różnych gatunków z których część mógłbyś mieć. Poczytaj dużo zanim zalozysz akwarium, bo niby uczymy się na błędach, tylko czy warto kosztem ryb?
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #1071 : Marzec 14, 2013, 20:58:14 »

Witam, prosiłbym o pomoc z wyborem ryb dla początkującego.
Posiadam małe akwarium 35L, akwarium będzie stało w zaciemnionym miejscu z niewielkim dostępem do światła słonecznego, temperatura pokojowa to ok. 19-21 C.
Chciałem mieć w akwarium białe dno(może być inne) i trochę roślinek. Prosiłbym o jakąś propozycję czy da się dobrać coś pod taką specyfikację ?


Masz za małe akwarium dla większości gatunków które tutaj padły. Można w nim trzymać ryby tylko z jednego gatunku po parę sztuk i to tylko tych najmniejszych (gupiki, neonki )

najlepiej trzymaj z karzdego gatunku przynajmniej 5 sz parametry wody mież testami np. paskami JBL

Kolego zanim zaczniesz dawać jakieś rady poczytaj najpierw sam bo widać że nie masz zielonego pojęcia odnośnie hodowli rybek akwariowych. Akurat testy paskowe są bardzo niedokładne.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
atomik
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #1072 : Marzec 16, 2013, 16:57:05 »

witam
jestem nówka sztuka
posiadam od kilku dniu akwarium 55 l
moja obsada rybek to
1x molinezja
1 x glonojad
2 x kirysek
4 x neon inesia
4 x danio pręgowaty
1 x samiec bojownik
2 x latarnik

jakie rybki i w jakiej ilości na początek mogę jeszcze dokupić ?
Zapisane
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #1073 : Marzec 16, 2013, 19:12:47 »

Cytuj
jakie rybki i w jakiej ilości na początek mogę jeszcze dokupić ?
Raczej które oddać.
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
olenka21
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #1074 : Marzec 17, 2013, 00:06:12 »

Witam, aktualnie mam molinezję i skalary. Po sztuk 2 każdego rodzaju. Zastanawiam się nad dokupieniem innych rybek, ale nie wiem, które będą ze sobą współgrały. Możecie mi coś polecić?
Zapisane

Moją kotkę nazwę Elzab
nikodem0
Zainteresowany
**
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #1075 : Marzec 17, 2013, 13:33:52 »

jaka pojemność  akwa?
pozdr.
Zapisane
atomik
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #1076 : Marzec 17, 2013, 23:21:06 »

Witam, aktualnie mam molinezję i skalary. Po sztuk 2 każdego rodzaju. Zastanawiam się nad dokupieniem innych rybek, ale nie wiem, które będą ze sobą współgrały. Możecie mi coś polecić?
tzn ?
Zapisane
Plamicki
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #1077 : Marzec 18, 2013, 21:44:03 »

posiadam 6 neonkow inessa i 2 gupiki akwarium ma 54 litry, planuje dokupic jeszcze pare rybek , na ile moge sobie pozwolic jeszcze? chcialbym dokupic jeszcze z parke glupikow i moze jeszcze jakies inne.
Zapisane

Posiadam akwarium 50 l Długość 60 cm Wysokość 30 cm Szerokość 30 cm.
Plamicki
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #1078 : Marzec 21, 2013, 22:18:27 »

nie chcę wprowadzać cię w błąd. ale z tego co czytałem to molinezje potrzebują większego akwa niż 54l.
Zapisane

Posiadam akwarium 50 l Długość 60 cm Wysokość 30 cm Szerokość 30 cm.
martinez
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #1079 : Marzec 26, 2013, 14:43:22 »

Witam,
Córka zażyczyła sobie rybkę. Ja chcę jej oszczędzić niewoli w kuli, więc myślę o małym akwarium (30-40l). Pytanie ile szt można max włożyć do takiej poj. bo tak sobie myślę, że z czasem przydałoby się jakieś towarzystwo dla tej rybki. Od razu mówię, że nie będzie wiekszego akwarium, będzie zaledwie max kilka żyjątek z jakąś żywą roślinką i sprzętem potrzebnym do przeżycia. Myślałem o bojowniku, facet w sklepie powiedział, że będzie żył w szklance, więc 35litrów chyba mu wystarczy?
Proszę o radę doświadczonych akwarystów, za które serdecznie z góry dziękuję:)
Zapisane
Strony: 1 ... 70 71 [72] 73 74 ... 76
  Drukuj  
 
Skocz do: