Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 76
  Drukuj  
Autor Wątek: rybki dla początkujących  (Przeczytany 291363 razy)
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #960 : Kwiecień 11, 2010, 22:03:01 »

tak i nie, bo bakterii jest cala masa, nie mozna porownac od tak sobie jedne do drugich, a juz na pewno te powstale w filtrze w poprawnym procesie dojrzewania akwarium nie sa takimi samymi bakteriami jak te zaszczepione do akwarium przez jakis produkt. Temat dluga rzeka i moim zdaniem mozna sie spierac dlugo a tym samym kazdy bedzie miec po czesci racje. Ja osobiscie uwazam ze masz racje ale jednak jest ta druga strona medalu
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #961 : Kwiecień 12, 2010, 09:09:09 »

I ja się zgadzam, że preparaty są różne. I trzeba oddać sprawie honor, że Nitrivec jest najtańszym preparatem.
Ja leję go obficie i daję radę. Nie miałem nigdy problemów, ale zwrócę następnym razem uwagę przy zakładaniu zbiornika (mam nadzieję już w lato postawić coś większego u siebie) na parametry mierzone lepszym sprzętem niż paski JBLa.
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Pysia
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 179



WWW
« Odpowiedz #962 : Kwiecień 29, 2010, 13:19:40 »

O matko. I po jakie licho te dyskusje? Te wszystkie preparaty to nie bakterie, tylko pożywka dla nich. Dzięki pożywce bakterie rozwijają sie dużo szybciej Wink  I na tym cała rzecz polega.
Rzeczywiscie nie da sie zamknąć bez przepływu tlenu bakterii w buteleczce Wink
Pożywka pozwala na szybsze rozwinięcie się bakterii a co za tym idzie  rybki nie trzeba wpuszczać po 4 tyg. tylko przy odpowiednich parametrach- po 2 tyg. Wink  I to cała filozofia....



Inna rzecz jak filtr lub media filtracyjne chodzą w dojrzałym baniaku.  Jezeli to trwa miesiac i na dodatek połowa wody idzie do nowego baniaka z tym dojrzałym filtrem a do tego wlejemy preparat zawierajacy pożywkę to po trzech dniach rzeczywiscie można wpuścić rybki.
To samo robi sie przy restarcie nawet ze zmianą podłoża.
Nalewamy z działającego zbiornika tyle wody ile sie da. Czym więcej procent tym lepiej. Odławiamy rybki i dajemy do wiadra z podłączonym filtrem z akwariu. Robimy bajzel w baniaku, restartujemy i nalewamy odlana wodę do niego. Podłączamy filtr, czekamy na ustabilizowanie się początkowego zmętnienia i po kilku godzinach wpuszczamy ryby Wink
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #963 : Kwiecień 30, 2010, 21:39:07 »

Taka operacja nazywa się miękkim restartem i po takim zabiegu można baniak szybko zarybic należy tylko sprawdzic parametry czy aby nowe podłoże nie zmieniło parametrów wody.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Legons
Nowy
*
Wiadomości: 37


« Odpowiedz #964 : Czerwiec 02, 2010, 15:38:43 »

Witam.

Zbiornik zalalem przed wczoraj.
Czy moge wpuscic jakies rybki zjadajace glony juz w sobote? I jakie bybyly dobre? Mam bazalt wiec jakies rybki ktore buszuja w gruncie to odpadaja na start.
Bojesie inwazji glonow po prostu. Mam prparaty od glonow wode uzdatnilem i mam sporo roslinek.
Zapisane
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #965 : Czerwiec 02, 2010, 17:05:58 »

Zbiornik zalalem przed wczoraj.
Czy moge wpuscic jakies rybki zjadajace glony juz w sobote?
Nie
jakie bybyly dobre?
Mało ryb w akwarium zjada glony, moze otoski?
Mam prparaty od glonow
Preparatów lepiej nie lej.
Bojesie inwazji glonow po prostu.
Nie bój się.
Zapisane

vonzgred
Zainteresowany
**
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #966 : Lipiec 08, 2010, 14:18:41 »

Hoduję mieczyki Hellera.
Kilka dni temu, samiec zaczął ganiać jedną z samic. To nie są zaloty, nie opływa jej, nie prezentuje miecza na wstecznym - zwyczajnie napada ją jak tylko wyściubi nos zza krzaków czy zza kamienia, a on akurat nie jest odwrócony tyłem. Samica wieje z powrotem w krzaki, a on wraca w obręb wolnej toni.
Jak wiadomo mieczyki mogą "zmieniać płeć" - czyli cechy płciowe samców u niektórych osobników ujawniają się bardzo późno - i jak również wiadomo, dwa samce tego gatunku nie żyją w zgodzie - niemniej u tej "samicy" miecz nie zaczął rosnąć, płetwa odbytowa wygląda normalnie... Samce chyba zresztą też są smuklejsze, a ta rybka jest pękata jak pozostałe samice.
Jeśli więc samica jest samicą, co może być tego przyczyną?
I czy goniony osobnik może być jednak samcem i starszy samiec ( w odróżnieniu ode mnie) już o tym wie? Do tej teorii troche nie pasuje mi to, że "samica" wcale nie jest malutka. Rybka ta jest ciut, ale jednak zauważalnie większa od tego dominującego samca i o ile ten nie nadrabia agresją, to powinno być raczej odwrotnie. Chyba? Smiley

I pytanie ogólniejsze... Mam kilkanaście sztuk narybku. Kiedy "młodzież", wśród której na pewno są jakieś samczyki, stanie się obiektem agresji dorosłego samca? Będę miał wizualne ostrzeżenie w postaci rozwijającego się miecza, czy tak z dnia na dzień zacznie mi ganiać parocentrymetrowe maluchy?
Zapisane
Mataertest
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 505



WWW
« Odpowiedz #967 : Lipiec 08, 2010, 14:34:40 »

Po pierwsze ile litrów ma akwarium, bo jak 30 to się nie dziwię, że goni samicę.
Zapisane

hergar
Nowy
*
Wiadomości: 47


« Odpowiedz #968 : Lipiec 08, 2010, 14:46:17 »

młode samce stają się dla dorosłych zagrożeniem kiedy osiągają dojrzałość płciową u mieczyków z tego co pamietam to w granicach roku się dzieje Smiley
Zapisane
vonzgred
Zainteresowany
**
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #969 : Lipiec 08, 2010, 16:27:39 »

Obecnie siedzą w 60litrach - 1 mieczyk, 4 panie mieczykowe i narybek. Ich 120 litrowy domek niestety okazał się nieszczelny i czekają na nowy. Przeprowadzka (wodę mają tę samą cały czas) to na pewno powód do stresu sam w sobie, i gdyby ryby były ogólnie nerwowe, to bym nie miał żadnych pytań. Ale po kilku godzinach ogólna nerwowość im przeszła - a teraz 3 samice i samiec pływają zgodnie, tak jak wcześniej, tylko zaczął tę jedną samicę ganiać. I to w sumie z tydzien po przeprowadzce.
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #970 : Lipiec 09, 2010, 10:21:41 »

Nerwowość związana z przeprowadzką to jedno, ale zmniejszenie przestrzeni życiowej to inna sprawa. Ryby mogą funkcjonować normalnie, ale jest im ciasno więc się są walki.
Druga sprawa jest taka, że miałem miecze w trochę wyższej i szerszej 60tce (80l) i miałem jednego samca oraz 3 samice (ryby dorosłe, dorodne, takie jak w ZOO pływają przeważnie Smiley) i nic się takiego nie działo.
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
paweł14
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #971 : Wrzesień 01, 2010, 20:37:01 »

jakie rybki najłatwiej chodować w akwarium 74 l
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #972 : Wrzesień 01, 2010, 20:52:44 »

np. gupiki, ale pytanie zadajesz zbyt ogólnie, masz coś co Ci się podoba?
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
paweł14
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #973 : Wrzesień 02, 2010, 13:45:10 »

np. gupiki, ale pytanie zadajesz zbyt ogólnie, masz coś co Ci się podoba?


a skalary i welonki
Zapisane
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #974 : Wrzesień 02, 2010, 13:48:39 »

np. gupiki, ale pytanie zadajesz zbyt ogólnie, masz coś co Ci się podoba?


a skalary i welonki

Za małe akwarium.
Zapisane

Strony: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 76
  Drukuj  
 
Skocz do: