Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 76
  Drukuj  
Autor Wątek: rybki dla początkujących  (Przeczytany 291403 razy)
MateuszMława
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 158



« Odpowiedz #615 : Grudzień 24, 2008, 21:12:24 »

a i do skalara dokup samca lub samice bo niewiem co masz Wink
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2008, 21:18:10 wysłane przez MateuszMława » Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #616 : Grudzień 24, 2008, 23:00:18 »

tOsIEk90 zanim kupisz jakiekolwiek ryby to zasięgnij informacji o nich 25 L to na ogórki kiszone ja mam większe na kwarantanne a ty tam skalara trzymasz i to jednego żal mi go reszta 1 neon czarny, 1 neon innesa, 1 kardynałek i 1 danio to ryby ławicowe im więcej osobników tym lepiej ryby się czują i lepszy efekt wizualny chyba nie widziałeś ławicy tak chociaż po 80 sztuk z tych gatunków wtedy to ma efekt a pojedynczo to szkoda ze niemożna przeklinać i niemów ze nie masz miejsca na większe bo nieraz wystarczy parę rupieli wyrzucić z biurka czy z innej szafki i miejsce jest
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2008, 23:04:01 wysłane przez Drago » Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Peterpl
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257



« Odpowiedz #617 : Grudzień 24, 2008, 23:22:30 »

tak chociaż po 80 sztuk

Mało kto może sobie pozwolić na taką ławicę, spory baniak trzeba do czegoś takiego. Spokojnie można takie neonki trzymać w powiedzmy 50L w ilości 10 sztuk i już całkiem ładnie wyglądają, sam mam 19 w 112L i jak się razem przepłyną to efekt jest całkiem całkiem Smiley
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2008, 23:24:03 wysłane przez Peterpl » Zapisane

Akwarium 112L w budowie Wink

25L krewetkarium
- ok. 13 fire red
- 4 red nose
- 2 orange
- 4 crystal red
- otoski

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=18202.msg165541#msg165541
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #618 : Grudzień 25, 2008, 00:26:02 »

no tak masz racje spory baniak trzeba mieć ale nie zapominaj że ryby to żywe zwierzęta a nie pluszowe misie i potrzebują przestrzeni życiowej bo akwarium to ich mieszkanie i jeżeli ktoś tłoczy ryby w pojemności wiaderka zwłaszcza ławicowe to nie akwarysta to nie wiem jak to nazwać jeżeli ktoś nie może zapewnić zwierzętom odpowiednich warunków to niech ich nie bierze i nie męczy masz baniak 112L to weź to wylej na ziemię i zobaczysz w jakiej kałuży trzymasz ryby ja chciałbym mieć Arapaime gigas ale największe akwarium jakie będę miał to 200x 80x60 960L będzie klejone po świętach a to za mało na taką rybę więc nie kupie jej bo po co ma się męczyć ja osobiście uważam ze ryby ławicowe powinny pływać w ławicy i nieważne czy to neony bocje wspaniałe sumy szkliste kardynałki kosiarki czy nawet kiryski a nie po 2 albo po 3 w słoikach 50 L do takiego czegoś to są inne ryby a jeżeli ktoś trzyma takie ryby pojedynczo lub po parę sztuk to nie jest akwarysta co ty w ogóle wiesz o rybach?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2008, 00:52:25 wysłane przez Drago » Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Sanders
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #619 : Grudzień 25, 2008, 13:43:26 »

tOsIEk90 i cała reszta- ręce opadają! Do 25 litrów nie bierz żadnej ryby a już na pewno nie ławicowej. Albo robisz sobie gupikarium, z góra 5 samcami albo bierz krewetki. Drago ma rację, skoro nie masz miejsca na ryby to się za nie nie bierz, zrobisz im jedynie krzywde a w dodatku nekany bedziesz ich złym samopoczuciem i chorobami. Weź sobie załatw z 5-8 krewetek Red Cherry i tyle samo Babaulti, a wtedy zobaczysz w jaki sposób można taką szklanke wygospodarowac
Zapisane
Peterpl
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257



« Odpowiedz #620 : Grudzień 25, 2008, 15:32:04 »

Drago ma racje w jednym, te rybki nie nadają się do 25L, ale twierdzenie, że neonki  powinno się trzymając w liczbie co najmniej 80szt to jakaś paranoja. Fanie, że możesz sobie pozwolić na 960L, ale ja np. nie ma nawet gdzie tego postawić i wychodzi na to, że 90% ludzi z tego forum trzyma rybki w "kałuży"...
Zapisane

Akwarium 112L w budowie Wink

25L krewetkarium
- ok. 13 fire red
- 4 red nose
- 2 orange
- 4 crystal red
- otoski

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=18202.msg165541#msg165541
Sanders
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #621 : Grudzień 25, 2008, 16:32:08 »

wychodzi na to, że 90% ludzi z tego forum trzyma rybki w "kałuży"...
niestety taka prawda. Nigdy nikt nie zapewni takiej przestrzeni, jaką ryby mogą się cieszyć na wolności. Na wiekszści stron podaje się najczęściej życiowe minimum dla danego gatunku, także nie należy się sugerować, że na 900L mozna poprzestać, wiadomo; im większe, tym lepsiejsze.

A poza tym gdzie drago napisał, że np. neony muszą być koniecznie trzymane w ławycy po 80 sztuk? Nigdzie. To jest ilość w której można podziwiać piękno tej ryby. W dodatku takie okazy prezentują się lepiej w akwariach dłuższych a niższych. Niestety prawdą jest że nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić, ale nie zapomnę widoku akwarium wystawowego w jednym poznańskim sklepie. Litraż liczył 6 tysięcy litrów, dno usiane było echolarisem i niskopiennym heńkiem, jeden korzeń z boku, ponad 150 sztuk neona simulans i 6 niebieskich paletek. To dopiero był widok!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2008, 16:33:47 wysłane przez Sanders » Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #622 : Grudzień 25, 2008, 16:53:21 »

ja w tym baniaku 960 L niebęde trzymał neonów a co do 112L akwari to tak właśnie uważam to jest kałuża czy Ty Peterpl chciałbyś żeby ktoś wsadził ciebie do pomieszczenia 5 merów długie 2 szerokie i 2 wysokie i żyj tam całe życie ile byś wytrzymał? podejrzewam że niedługo i tak jak sanders napisała nikomu powtarzam nikomu nie każe trzymać po 80 sztuk ryb jednego gatunku ale skoro to są ryby ławicowe to niech to będzie ławica bo 10 sztuk to nie ławica widziałeś w jakiej ilości występują neony na wolności  a poza tym jakie masz doświadczenie z rybami? każde zwierze nawet najmniejsze potrzebuje przestrzeni życiowej i każdy kto chce mieć zwierzęta jakiekolwiek powinien do tego dążyć w przypadku ryb jest to jak największe akwarium dopiero zakładasz baniak wiec długa droga przed tobą żeby stworzyć swoim pupilom jak najlepsze warunki no chyba że chcesz się nad nimi poznęcać
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #623 : Grudzień 25, 2008, 21:27:26 »

słabo jesteś zorientowany ja znam ludzi co stawiają baniaki 3600L i trzymają tam 1000 sztuk neonów a wracając jeszcze uczepiłeś się tej ławicy czytałeś co ja pisałem że nikomu powtarzam nikomu nie karze trzymać 80 sztuk neonów ja osobiście tak uważam że im więcej ryb gatunków ławicowych tym lepiej ale to jest tylko moje zdanie na ten temat ja nikomu nie narzucam co ma robić dla mnie to niech trzymają nawet pojedynczo szkoda tylko ryb bo dla mnie to socjopata moim zdaniem akwarystyka jest dla pasjonatów tego hobby a tu ja czytam to chyba jest tak co tu zrobić? a założe akwarium i zaczyna się horror z ulicy wiązów poczytaj ten temat http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=2619.0
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Sanders
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #624 : Grudzień 25, 2008, 21:33:32 »

pozwolę podsumować sobie te parę burzliwych postów:
Po pierwsze primo, banał: im większy zbiornik, tym lepiej dla podopiecznych,
Po drugie primo: zupie rybnej mówimy nie, a za zakup ryb bierzemy się w momencie gdy mamy już wystarczającą ilość informacji na ich temat,
Po trzecie primo: nie robimy nie wiadomo jak wielkich stad, nie mając odpowiedniego litrażu
Po czwarte primo: Litraż wpływa na zachowanie ryb. No w szklance ławicy nie utworzą.

I nikt nigdy mi nie udowodni, że w 20litrowej szklance mozna stworzyc wspaniałe warunki dla ryb. Mały landscape owszem, ale wyłacznie dla krewetek...
Zapisane
Peterpl
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257



« Odpowiedz #625 : Grudzień 26, 2008, 18:05:33 »

Tak abstrah*ąc od tematu, strasznie jestem ciekaw jak wygląda dbanie o takie akwarium ok 1000L, jak się podmienia wodę, przecież to trzeba tam wlać z dwie "kałuże" o takim 3600L już nie wspominam. Czy w tak dużych zbiornikach nie podmienia się wody i rozwiązuje się to w jakiś inny sposób, albo buduje jakiś system doprowadzania i odprowadzania wody? Jakoś przelewania jej z wiaderek sobie nie wyobrażam Wink
Zapisane

Akwarium 112L w budowie Wink

25L krewetkarium
- ok. 13 fire red
- 4 red nose
- 2 orange
- 4 crystal red
- otoski

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=18202.msg165541#msg165541
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #626 : Grudzień 26, 2008, 19:53:46 »

małą masz wyobraźnie ale forum to takie miejsce gdzie odpowiada się nawet na głupie pytania obsługa akwarium jest taka sama niezależnie od wielkości do usuwania wody służą odpowiednie urządzenia np. JBL Aqua In-Out http://www.nokaut.pl/oferta/jbl-aqua-in-out-complett-set-zestaw-do-wymiany-wody.html a do a do napełniania pompa którą się wrzuca do zbiornika z odstałą wodą i wężem płynie sobie do akwarium a jeżeli ktoś ma hajs to morze sobie zamontować zestaw do automatycznej wymiany i napełniania przybyłeś z przeszłości? ale co do jednego masz racje trzeba podmienić ze dwie kałuże mniej więcej takie jak masz w budowie ale firma Conspan twierdzi ze dzięki jej filtrom podmiany wody staną się zbędne przyszłość pokaże puki co pozostaje podmiana tak jak w każdym akwarium
http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.conspan.eu/conspan2.jpg&imgrefurl=http://www.conspan.eu/&usg=__OQkWW4AVQjvFDNMrO1OAVy6RM3Q=&h=204&w=800&sz=77&hl=pl&start=2&tbnid=u-L8rDM4H41q-M:&tbnh=36&tbnw=143&prev=/images%3Fq%3DConspan%2B%2Bfiltry%26hl%3Dpl%26sa%3DG
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2008, 02:32:53 wysłane przez Drago » Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #627 : Grudzień 26, 2008, 23:21:06 »

Z calym szacunkiem dla tych co maja male akwa, ale uwazam ze duzo wiecej pracy jest w baniaku 80L (taki mialam przed swoja 275L ) niz mam w tej chwili.
Kupujac wiekszy baniak myslalam ze moge zwiekszyc i obsade, na poczatku bylo 30 neonow, 11 paletek, 8 molinezji, 6 mieczykow, ok 30 endlerkow, 3 glonojady - byl to duzy blad ! poczatkujacego  Embarrassed W tej chwili mam prawie polowe tej obsady i caly czas kontroluje rozrod endlerkow, by nie doprowadzic do przerybienia.
Choc mam spore akwarium i wiele ryb mi sie bardzo podoba jednak nie bede zwiekszac obsady bo nie wazne sa moje upodobania czy zachcianki lecz dobro moich podopiecznych.
A dosyc czesto czytam obsady akwa ok 100 do 200 l z taka sama obsada - liczebnie lub wieksza i az sie serce kroi jak sie wlasciciel pyta co mozna jeszcze dolozyc  Sad Sad Sad
A to to juz przechodzi ludzkie pojecie http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=19691.0;topicseen     ja chce, ja sobie zostawie po mimo ze od kilku dni zadaje pytania i dostaje odpowiedzi ze nie mozna !!!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2008, 23:54:31 wysłane przez gina2006 » Zapisane

Peterpl
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257



« Odpowiedz #628 : Grudzień 27, 2008, 14:13:08 »

małą masz wyobraźnie ale forum to takie miejsce gdzie odpowiada się nawet na głupie pytania obsługa akwarium jest taka sama niezależnie od wielkości do usuwania wody służą odpowiednie urządzenia np. JBL Aqua In-Out http://www.nokaut.pl/oferta/jbl-aqua-in-out-complett-set-zestaw-do-wymiany-wody.html a do a do napełniania pompa którą się wrzuca do zbiornika z odstałą wodą i wężem płynie sobie do akwarium a jeżeli ktoś ma hajs to morze sobie zamontować zestaw do automatycznej wymiany i napełniania przybyłeś z przeszłości? ale co do jednego masz racje trzeba podmienić ze dwie kałuże mniej więcej takie jak masz w budowie ale firma Conspan twierdzi ze dzięki jej filtrom podmiany wody staną się zbędne przyszłość pokaże puki co pozostaje podmiana tak jak w każdym akwarium
http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.conspan.eu/conspan2.jpg&imgrefurl=http://www.conspan.eu/&usg=__OQkWW4AVQjvFDNMrO1OAVy6RM3Q=&h=204&w=800&sz=77&hl=pl&start=2&tbnid=u-L8rDM4H41q-M:&tbnh=36&tbnw=143&prev=/images%3Fq%3DConspan%2B%2Bfiltry%26hl%3Dpl%26sa%3DG


Dzięki za odpowiedz, jednak przytyki mogłeś już sobie darować. Rozumie, że ty od początku wszystko wiedziałeś i nie zadawałeś głupich pytań. Fajnie, że masz dużą wiedzę o akwarystyce, ale jak masz tak odpowiadać to daruj sobie, za kare na tym forum nie siedzisz.
Zapisane

Akwarium 112L w budowie Wink

25L krewetkarium
- ok. 13 fire red
- 4 red nose
- 2 orange
- 4 crystal red
- otoski

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=18202.msg165541#msg165541
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #629 : Grudzień 28, 2008, 18:37:53 »

ja nie jestem omnibusem nie uważam żebym miał dużą wiedzę po za tym jak zaczynałem z akwarium to nie miałem dostępu do wiedzy i tym bardziej nie wiedziałem wszystkiego nawet teraz nie wiem ale w dzisiejszych czasach są książki gazety i przede wszystkim internet więc jeżeli kogoś naprawdę interesuje akwarystyka to naprawdę nie trzeba wielkiego wysiłku żeby się czegoś dowiedzieć a to nie był przytyk z twojej strony - jak się podmienia wodę, przecież to trzeba tam wlać z dwie "kałuże"
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Strony: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 76
  Drukuj  
 
Skocz do: