Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « margin-300 l (ogólne), 112 l (korzenno-liściaste BW), 102 l (diamenty)
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Drukuj  
Autor Wątek: margin-300 l (ogólne), 112 l (korzenno-liściaste BW), 102 l (diamenty)  (Przeczytany 33389 razy)
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #30 : Październik 09, 2010, 19:12:11 »

No no nie bądź taka skromna.
Wszystko wskazuje na to że to Sturisoma aureum.
Ja w ogóle nie wchodzę w dział nasze akwaria i nie komentuję , bo wystrój akwarium to sprawa indywidualna. Zdecydowana większość ludzi wychodzi z założenia że akwarium musi być pięknie urządzone i mocno zarośnięte. Zresztą we wczesnych publikacjach przy każdej rybie akwarium powinno być gęsto zarośnięte, bo dobrze się tam czuje. Moim zdaniem to totalna bzdura bo w naturalnym środowisku mało jest takich biotopów gdzie jest dużo roślin i ryby, w wodach zarastających ryby wymierają. Rośliny rybom potrzebne są tylko do trzech rzeczy, jako karma, substrat do składania ikry,i ewentualnie kryjówka jak ją siatą ganiają. No ale chwast mnożony od 100 lat w tym kraju dobrze będzie się czuł nawet w szambie, bo dawno ich naturalne środowisko to akwarium, jednak nowe ryby z odłowu, mają niestety swoje wymagania które trzeba spełnić. Dlatego wystrój twoich akwariów należy do Ciebie i twoich ryb, to wam ma się podobać a ryby powinny się dobrze czuć i przede wszystkim mieć gdzie pływać.
Ja jak zobaczę odpowiedź na wątek jakiegoś akwarium to wchodzę zobaczyć co tam pływa nie interesuje mnie ile wat ma grzałka jaki filtr, światło i tak dalej tylko ryby. No ale z tym to jest tragedia, prawie wszędzie jedno i to samo, no a u Ciebie zobaczyłem ciekawe gatunki, dlatego napisałem.

Cholera z tym fornatusem to jest problem bo na powiększeniu tego zdjęcia bardzo rozmazany jest, ale ryba bardzo ciekawa najbardziej ciekawi mnie jaki to naprawdę gatunek. Postaraj się zrobić lepsze zdjęcie, ja do robienia swoim rybom zamówiłem akwarium 40 dł, 20 wys, 5 cm szerokość. I w takim akwarium dopiero wychodzą mi ładne zdjęcia, ryby nie mają gdzie uciec, więc jak masz jakieś małe akwarium to przeżuć  tam grubowarga i spróbuj zrobić mu zdjęcie. Jak będzie uciekał to wstaw coś między nim a przednią szybą może być nawet karton.
 
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #31 : Październik 09, 2010, 19:22:20 »

Łatwo powiedzieć przerzuć Sad, ale najpierw trzeba go złapać.
No cóż spróbuję... Roll Eyes Mam wolne 30 l.
Chwaściarnia nie była moim zamierzeniem, najpierw nic nie chciało rosnąć, a teraz mam za dużo, ale bratowa zakłada większe akwarium, więc trochę powędruje do niej.
Ja też wolę mniej roślin, żeby było widać ryby. Roślinki to dodatek.

Łapać nie łapałam, ale udało mi się porobić trochę zdjęć, specjalnie dla Ciebie Drago :




« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2010, 20:13:51 wysłane przez margin » Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #32 : Październik 10, 2010, 22:50:58 »

Dzięki za zdjęcia, fajne masz te grubowargi, jednak na teraźniejszym poziomie mojej skromnej wiedzy o rybach nie jestem w stanie w żaden sposób stwierdzić co to za gatunek. Ale chciałbym je mieć u siebie.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #33 : Październik 14, 2010, 19:42:38 »

Coś znalazłem w sprawie grubowargów niestety nie jestem pewien czy to to samo.
http://fishbase.mnhn.fr/images/species/Cratr_u0.jpg

Dziwne że nikt nie komentuje twojego wątku, nikt nie pisze dosadź roślin, zła obsada, to przełóż tam i tym podobne.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #34 : Październik 14, 2010, 19:53:12 »

Chyba jednak nie to. Moje są bardziej szare, trochę jak kosiarki.
Dziwne że nikt nie komentuje twojego wątku, nikt nie pisze dosadź roślin, zła obsada, to przełóż tam i tym podobne.
Mnie też to dziwi  Shocked myślałam, że dostanę ochrzan za przerybienie i chaos w roślinach.
Zapisane

margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #35 : Październik 31, 2010, 17:33:07 »

Przepraszam, że post pod postem, ale nikt się nie odzywa, a ja się muszę pochwalić moimi "dziećmi":

... i jeszcze dwa najnowsze portrety rodzinne  Tongue
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2010, 17:59:27 wysłane przez margin » Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #36 : Październik 31, 2010, 20:34:29 »

Nie wiem czy jeszcze powinienem tu pisać, bo chyba przeze mnie nikt nie wnosi żadnych komentarzy. Ale trzeba pogratulować rodzicom że udało im sie ikrę w ogólnym utrzymać do wylęgu. Młodzież będziesz odchowywać ?
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #37 : Październik 31, 2010, 20:42:18 »

Nie będę, ale popatrzeć lubię. Może to niepopularne, ale u mnie narybek stanowi żywy pokarm. Interesu na tym nie zrobię, a ryb w zoologach męczy się wystarczająco dużo i wolę, żeby towarzystwo sobie pojadło  Tongue
Akary są bardzo troskliwymi rodzicami i wbrew poglądom nie przejawiają nadmiernej agresji, polecam hodowlę tej pięknej rybki.
Zapisane

deleden
Zainteresowany
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #38 : Listopad 02, 2010, 23:07:38 »

Margin , czy możesz dac fotke całego baniaczka ? Co do akar to jak je zobaczyłem na tle tych otoczaków to stare czasy mi sie przypomniały Wink . Jednak u mnie mocno szalały france jedne  . Byc może trafiłem na jakieś wredne osobniki . Czy w tym zbiorniku pływaja tez fantomy ? Jeśli tak to napisz jaki mają wkład w redukcję narybku . Cały czas się na nie czaje ale coś kiepsko mi to wychodzi . Poza tym ja będę chciał odchodowac u siebie trochę młodych , więc Twoje obserwacje o fantomach będą dla mnie bardzo cenne .
Pzdr
Miłosz
Zapisane

Mam to co lubię .... akwarium  a w nim ryby .
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/sa-okolo-500l/
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #39 : Listopad 02, 2010, 23:14:29 »

o to widzę, że ciekawie się zrobiło, gratuluję przychówku, ciekaw jestem czy coś się odchowa
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #40 : Listopad 03, 2010, 11:48:27 »

Chyba jednak nie to. Moje są bardziej szare, trochę jak kosiarki.
Dziwne że nikt nie komentuje twojego wątku, nikt nie pisze dosadź roślin, zła obsada, to przełóż tam i tym podobne.
Mnie też to dziwi  Shocked myślałam, że dostanę ochrzan za przerybienie i chaos w roślinach.


Ale przerybienie i chaos w roślinach masz Tongue Tongue Tongue  Grin

A tak serio to gratuluje narybku, choć widzę, że podejście masz takie jak i ja - niech się populacja reguluje sama. Mimo wszystko miło popatrzeć jak się rybki rozmnażają i opiekują narybkiem, szczególnie, ze rybki ciekawe - ja wsiąkam na dłużej przy akwarium jak mam młode Wink
Zapisane
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #41 : Listopad 03, 2010, 16:50:27 »

Margin , czy możesz dac fotke całego baniaczka ? Co do akar to jak je zobaczyłem na tle tych otoczaków to stare czasy mi sie przypomniały Wink . Jednak u mnie mocno szalały france jedne  . Byc może trafiłem na jakieś wredne osobniki . Czy w tym zbiorniku pływaja tez fantomy ? Jeśli tak to napisz jaki mają wkład w redukcję narybku . Cały czas się na nie czaje ale coś kiepsko mi to wychodzi . Poza tym ja będę chciał odchodowac u siebie trochę młodych , więc Twoje obserwacje o fantomach będą dla mnie bardzo cenne .
Pzdr
Miłosz

Fotka całego baniaczka jest wcześniej, a tu masz linka : http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=91ba522d825a9ac1
Fantomy nie są w tym samym akwarium, one ozdabiają moją "Amazonkę". To spokojne i dość skryte rybki, tylko do jedzenia wypływają całą ławicą (10. sztuk)
Moje akary są jeszcze bardzo młode, ale mam nadzieję, że charakter im się nie zmieni. Narybek pływa nadal, chociaż jest go mniej. Rodzice oprowadzają je po całym akwarium i przeganiają intruzów, ale krzywdy nie robią. Małe jedzą wszystko i szybko rosną, a wieczorem rodzice wypluwają je pod kamień i nakrywają ciałami.
W tym samym akwarium pływają ameki wspaniałe, dwa samce i trzy samice, opracowały one metodę polowania zbiorowego, samce udają, że atakują akarki od przodu, a samice wypadają z krzaków i od tyłu wyłapują maluchy.

Gosiek83, dzięki za opinię i miłe słowa, ja też siedzę godzinami przez akwarium i patrzę na rybki, to wspaniały program, lepszy od tego w telewizji.
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #42 : Styczeń 10, 2011, 20:48:30 »

Ile małych akar przeżyło naturalną selekcję ?
Masz jakieś nowe nabytki ?
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #43 : Styczeń 14, 2011, 17:40:08 »

Oj, przepraszam, że wcześniej nie zauważyłam, że zadałeś pytanie Embarrassed
Młodych akar jest 15 sztuk, rosną i już niedługo wędrują do sklepu.
Z nowych nabytków mam 3 sztuki (malutkich) bocji królewskich (Botia dario - Słowacy przywieźli), bardzo ładne rybki i prawdziwe "psy na ślimaki", ale wieczny z nimi problem, bo lubią się chować w najmniejsze dziury i zawsze się boję, że się nie wydostaną Sad
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #44 : Styczeń 18, 2011, 05:28:47 »

No i tak powinno być przetrwały najsprytniejsze i najsilniejsze które dadzą dobre geny następnym pokoleniom.
Z niektórymi gatunkami bocji tak jest niestety szukają szczelin gdzie mogą wleźć na ścisk, ale gatunek bardzo ładny i coś innego od oklepanych kirysków.
Nie planujesz dokupić jeszcze 3-4 sztuki ? Może wtedy nie będą tak szukać schronienia.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Drukuj  
 
Skocz do: