Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 23
  Drukuj  
Autor Wątek: Zamki  (Przeczytany 159319 razy)
bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #45 : Kwiecień 24, 2006, 17:00:36 »

Akwaria zostały stworzone dla ludzi, aby to, w jaki sposób je urządzą odzwierciedlało ich duszę a nie dla rybek, które żyją od kilku miesięcy do kilku lat. Rybki to tylko element wystroju tak jak w akwariach roślinnych. Czemu o użytkownikach akwariów roślinnych nie mówicie, że nie mają gustu ani wiedzy skoro pakują tyle roślin w akwa, że rybkom ciasno się żyje


twoja teoria jest tak dziwna ze az smieszna...mialem nadzieje ze jestes bardziej powaznym czlowiekiem...zastanow sie nad tym co piszesz...uwazasz ze jezeli podobaja mi sie butelki po piwie (bezalkoholowym Wink ) to moge je umiescic w akwa poniewaz w naturalnym srodowisku czasem przeplynie jakas butelka Huh napisz o tym ksiazke dla dzieci...moze im sie spodoba...
Zapisane

8317910

MAK
Nowy
*
Wiadomości: 38


« Odpowiedz #46 : Kwiecień 25, 2006, 00:09:14 »

no właśnie. Dzięki bakuMGK



pozostawię to bez komenta
Zapisane

-=   Małopolski Tuning Klub - www.mtk-klub.pl   =-
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #47 : Kwiecień 26, 2006, 21:01:37 »

twoja teoria jest tak dziwna ze az smieszna...mialem nadzieje ze jestes bardziej powaznym czlowiekiem...zastanow sie nad tym co piszesz...uwazasz ze jezeli podobaja mi sie butelki po piwie (bezalkoholowym Wink ) to moge je umiescic w akwa poniewaz w naturalnym srodowisku czasem przeplynie jakas butelka Huh napisz o tym ksiazke dla dzieci...moze im sie spodoba...

Baku, znów uskuteczniasz osobiste wycieczki. to raz.
dwa, mam w swoim akwa plastykową "skałkę", aby jakaś pielęgnica miała w niej swój domek. nie podejżewam że ten plastyk zmienia parametry mojej wody w większym stopniu niż zamek Maka. o ile nie jest szkodliwy dla mieszkanców, to umieszczenie go w baniaku jest jedynie kwestią gustu właściciela. dla mnie ten zamek  to tandeta, ale stara syrena czy golf w jeziorze również jest spotykany... więc niby dlaczego nie zamek w akwarium...
po trzy: po raz kolejny napiszę że prócz akwariów biotopowych istnieją również dekoracyjne. jeden dekoruje zamkiem, drugi korzeniem.
cztery: Mak, nie zgodzę się z tobą iż rybki są dla właściciela. decydując się na założenie akwarium i obsadzenie go żywymi istotami, stajesz się odpowiedzialny za ich życie. a odpowiedzialność oznacza że to ty jesteś dla ryb, a nie one dla ciebie. odpowiedzialność oznacza że zobowiązujesz się zapewnić im jak najlepsze warunki. specjalnie nie pisze że naturalne, ale jak najlepsze.  bo one sobie same nie poradzą w tej kropli wody.  to że mają być elementem wystroju nie oznacza iż możemy traktować je przedmiotowo. chociaż to jest takie typowo ludzkie...

Zapisane

gg:1384140
bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #48 : Kwiecień 26, 2006, 21:17:45 »

Baku, znów uskuteczniasz osobiste wycieczki. to raz.
sory, ale nie uwazam tego za osobista wycieczke, jezeli tak to zostalo odebrane to mowie od razu ze nie o to chodzilo !! chodzilo mi wlasnie o to co napisales, a mianowicie:
Mak, nie zgodzę się z tobą iż rybki są dla właściciela. decydując się na założenie akwarium i obsadzenie go żywymi istotami, stajesz się odpowiedzialny za ich życie. a odpowiedzialność oznacza że to ty jesteś dla ryb, a nie one dla ciebie. odpowiedzialność oznacza że zobowiązujesz się zapewnić im jak najlepsze warunki. specjalnie nie pisze że naturalne, ale jak najlepsze.  bo one sobie same nie poradzą w tej kropli wody.  to że mają być elementem wystroju nie oznacza iż możemy traktować je przedmiotowo. chociaż to jest takie typowo ludzkie...

wlasnie o to mi chodzilo z ta jego teoria Grin
Zapisane

8317910

malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #49 : Maj 01, 2006, 07:19:59 »

Wypowiem moją własna opinię, podkreślam moją, bo to wszystko kwestia gustu. Ja lubie akwaria, które wyglądaja naturalnie, czyli bez zamków, statków, nurków itp Nie podobaja mi się nawet klejone groty z kamieni bo przeważnie wyglada to sztucznie. Zdecydowanie wolę ustawienie luźne kamieni aby stworzyły naturalną szczelinę. Ktoś może stwierdzić, że w naszych jeziorach sa opony, puszki, butelki więc można i to wstawić. Ale czy to jest naturalne ? Roll Eyes
Ja zamków nie lubie, nie cierpię chronicznie i dla mnie wygląda to beznadziejnie i psuje całe akwarium. Ale to moje zdanie. jeśli ktoś lubi i ma spełniać wg. niego funkcje dekoracyjną i jeśli jest dostosowane do ryb to niech sobie ma. jego dom, jego akwarium.
Zapisane
mezologos
Nowy
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #50 : Czerwiec 12, 2006, 20:34:17 »

Jakoś nigdy nie topiłem w aqwa zamków ale kolega po przyjściu ze sklepu odrazu bachnął takie cacko do aqwa a po dwuch dniach miał ruiny w aqwa niestety nie zamku, ale obsady , nie dość że nie zdezynfekował tego cacka to jeszcze jakieś cudo się z tego wydzielało efekt morzecie sobie wyobrazić Cry
Zapisane
Paul
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 66


« Odpowiedz #51 : Lipiec 29, 2006, 12:06:09 »

ja mamw aqwa tytanica i mi sie bardzo podoba  Cheesy  zamki i nurki nie zabardzo  ale statki in the best Grin
Zapisane
rowia
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #52 : Sierpień 26, 2006, 19:09:29 »

Mi się zamki osobiście nie podobają- wydaja mi się kiczowate, ale każdy ma swój gust. ja dla mojego małego koffanego boja włoże do akwa grotę już zrobiłam. Odpowiednio posklejałam kameinie (nie martwcie sie wszystko jest bezpieczne dla mojej kochanej rybci) i powstała  sliczna a skalna grota z odpowiednio dużym przepływem między jej dwoma stronami. Jak założe to akwa dam fotki Wink. I jeszcze mam zamiar wsadzić albo kożeń albo kokosa- nie wiem co .....
Zapisane
MrPukwa
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 43



WWW
« Odpowiedz #53 : Sierpień 28, 2006, 11:47:34 »

Czemu o użytkownikach akwariów roślinnych nie mówicie, że nie mają gustu ani wiedzy skoro pakują tyle roślin w akwa, że rybkom ciasno się żyje

Mamy tu BARDZO doświadczonego AKWARYSTĘ.

Jesli chodzi o zamki, statki, mostki, kolorowe kamyczki itp. to rzeczywiście jest to tandeta. A komentarze typu "mam zamek ale jestem akwarystą od 10 lat" są po prostu zabawne. Człowiek który wkłada do akwarium ceramiczny wyrób jest po prostu osobą która nie ma poszanowania dla piękna przyrody i nie jest akwarystą. Akwarystyka opiera się na odwzorowywaniu naturalnego środowiska ryb a nie wciskania tam zamków i innych dupereli robiąc w zbiorniku syf.
Zapisane

Moje ulubione ryby to ryby labiryntowe Cheesy
RoN
Zainteresowany
**
Wiadomości: 98



WWW
« Odpowiedz #54 : Sierpień 29, 2006, 09:05:59 »

Chyba zamiki znacie tylko ze sklepowej pulki. Ja posiadam zamek od nie wiem kiedy i zawsze w nim mieszkaly jakies rybki. Moge powiedziec ze nie wyobrazam sobie nawet hodowli glonojadow bez zamku bo niby gdzie mialy by skladac ikre na szybie? Co do kokosow to mialem kilka i jakos nigdy glonojady tam nie chcialy przebywac   
Zapisane

Moje akwarium  http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,7513.0.html

Jesli chcesz pomóc moiej stronie kliknij na linki nizej
www.skocz.pl/koziolek
www.skocz.pl/najlepsze

Tu można zobaczyć moje filmy
www.scigacz.pl
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #55 : Sierpień 29, 2006, 09:10:48 »

Cytuj
nie wyobrazam sobie nawet hodowli glonojadow bez zamku bo niby gdzie mialy by skladac ikre na szybie?
Np. w rurce PCV ładnie oklejonej kamyczkami i ładnie wkomponowanej. Poza tym drugi koniec rurki mozna mieć przy szybie co pozwala na obserwację Smiley
Zapisane

RoN
Zainteresowany
**
Wiadomości: 98



WWW
« Odpowiedz #56 : Sierpień 29, 2006, 10:58:32 »

raczej na ploszenie rybek a nie obserwownie Smiley a tak pozatym to wszystkie pomysly sa dobre alby nam sie to podobalo. Bo chyba budujemy akwarium dla wlasnej przyjemnosci i milo przy nim spedzac czas a nie po to zeby sie nim chwalic no chyba ze jestem w bledzi wiec sory ja mam zamiar czerpac przyjemnosc z posadania akwaium a nie zaspakajac potrzeby innych Smiley Oczywiscie rady sa jak najbadziej potrzebne zwłaszcza na poczatku ale uwarzam ze trzeba podjac swoia decyzje i zrobic tak jak my bysmy to widzieli. Jesli ot ne zagrozi bezpieczenstwu ybek i zalego zbiornika 
Zapisane

Moje akwarium  http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,7513.0.html

Jesli chcesz pomóc moiej stronie kliknij na linki nizej
www.skocz.pl/koziolek
www.skocz.pl/najlepsze

Tu można zobaczyć moje filmy
www.scigacz.pl
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #57 : Sierpień 29, 2006, 11:48:31 »

Cytuj
raczej na ploszenie rybek a nie obserwownie
Obserwowanie jak samiec opiekuje sie ikra  Tongue
Chodzilo mi o to ze drugi koniec przylega do szyby w akwarium, wtedy widac jak samiec siedzi w tej jaskini i "wachluje" ikrę.
Cytuj
a mam zamiar czerpac przyjemnosc z posadania akwaium a nie zaspakajac potrzeby innych
Oki, akwarium jest dla Ciebie a nie dla innych (w sensie ze tak musi byc i juz). Ale przede wszystkim masz zaspokoic potrzby rybek, odwzorowac ich naturalne środowsko czego zamek raczej nie daje.
Ale de gusti non disputantum est Smiley
Zapisane

RoN
Zainteresowany
**
Wiadomości: 98



WWW
« Odpowiedz #58 : Sierpień 29, 2006, 12:03:39 »

a tak sie zapytam rura pcv to ich nauturalne srodowisko ?  Cheesy z zewnatrz moze tak ale w swodku to juz chyba nie koniecznie  Cool
Zapisane

Moje akwarium  http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,7513.0.html

Jesli chcesz pomóc moiej stronie kliknij na linki nizej
www.skocz.pl/koziolek
www.skocz.pl/najlepsze

Tu można zobaczyć moje filmy
www.scigacz.pl
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #59 : Sierpień 29, 2006, 13:55:09 »

No to zawsze mozesz mozesz zastosowac rure jako szkielet, okleic i wyciągnąc Smiley
Jak dla mnie to juz raczej EOT  papa
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 23
  Drukuj  
 
Skocz do: