Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 23
  Drukuj  
Autor Wątek: Zamki  (Przeczytany 159310 razy)
Bonzo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 239



« Odpowiedz #30 : Grudzień 07, 2004, 22:13:04 »

nawiązując jeszcze do tematu zamków. poza dyskusją. zerknijcie na akwa paulettino w galerii forumowiczów
http://akwarium.cdi.pl/pliki/forum/paulettino/paulettino.html
jak wam sie podoba?
bo dla mnie przesada akwa jak z bajki jesli taki był cel to wyszło super:]
Zapisane

60l- ogólne
220l-in progress
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #31 : Grudzień 07, 2004, 22:14:38 »

Tandeta i tyle. Jak na mój gust okropne.
Zapisane
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #32 : Grudzień 07, 2004, 23:21:36 »

Nie no elegancko :lol: Tylko dlaczego tam nie ma nurka z nożem?? Pewnie ukrył się w ciemnym prawym rogu zbiornika. A po obejrzeniu tego "wycinka przyrody" spójrzcie sobie jeszcze raz na akwa Ducha i porównajcie...
Zapisane
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #33 : Grudzień 07, 2004, 23:25:00 »

Nie trzeba porównywać z akwarium Ducha. Już parę roślinek i kamieni niedbale rozrzuconych lepiej wygląda.
Zapisane
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #34 : Grudzień 07, 2004, 23:32:11 »

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: Oj racja racja. Akwarium ducha to za wysoka poprzeczka przecie dla takich miłośników che che. A tak w ogóle to ty chłopie dyżury tu masz czy co? Ledwo człowiek "odświerzy" a tu już odpowiedz tak szybko jakbyś czytał w momencie jak ja bazgrole  :lol: Ze też cię na moderatora tu nikt nie "pasował" byłbyś chyba idealny..
Zapisane
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #35 : Grudzień 07, 2004, 23:36:31 »

Na moderatora - bez przesady Smiley Akurat jestem informatykiem, więc to mój zawód - siedzienie przy kompie Smiley Akwarystyka to drugie hobby - powrót po 12 latach. Pozdrawiam.
Zapisane
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #36 : Grudzień 07, 2004, 23:40:27 »

No pozdrawiam i nic już tu nie pisze i nic nie odpisuj bo nas jeszcze Admin "pogoni" :lol:  :lol:
Zapisane
Maciek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 168



« Odpowiedz #37 : Grudzień 08, 2004, 15:16:13 »

zamki, nurkowie i takie tam plastiki/ceramiki faktycznie niezbyt pasują do akwariów.

co innego korzenie, łupy kokosa, czy chociażby gotowe groty skalne (można je kupić w sklepach - polecam) to co innego, takie elementy wyglądają przynajmniej dość naturalnie w akwarium.
Zapisane

Akwa 75l - ogólne.

Zamienię dziewczynę na duże akwarium ;-)
MAK
Nowy
*
Wiadomości: 38


« Odpowiedz #38 : Kwiecień 23, 2006, 10:57:44 »

No tak można by dyskutować o wszystkim, co mamy w swoich akwa. Nie wiele gatunków ryb ma w naturalnych środowiskach kokosy a co dopiero wydrążone i spreparowane. Weźmy np. wspomniane wcześniej skalary: Żyją w wodzie zamulonej tak, że jak któryś odpłynie na 20 cm to już go nie widać. Dookoła ma tylko korzenie wrastających drzew ewentualnie gałęzie. Mułu w podłożu jest tyle, że z łopatą ciężko dojść do gruntu. Kto dla swoich skalarów zrobił tak naturalne środowisko? A i nie zapominajmy o tych fajniutkich piraniach, które gustują w skalarach.

Zatem Panowie trochę więcej tolerancji a trochę mniej zjadliwości. Ja uważam siebie za dobrego i doświadczonego akwarystę. Akwaria mam już od 5 roku życia. W wieku 10 lat dostałem zamek do akwarium jako dzieciak mi się podobał i go wsadziłem do wody no i cóż siła przyzwyczajenia i jest do tej pory ze mną. Wiem, że nie wygląda, że nie jest to miejsce, w którym by pasował, ale go nie wyciągnę, bo już go po prostu lubię. I jak mi teraz ktoś powie, że siła przyzwyczajenia względnie coś, co chcemy dać rybkom od siebie, cząstkę nas, tego się nie mówi tylko się czuje i jak ktoś mi powie, że tyle lat doświadczenia idzie na marne i że skretyniałem wsadzając tam ten zamek tylko, dlatego że go lubię to da świadectwo temu, iż sam nie, kto inny tylko on sam jest nic nie wart może nie jako akwarysta, ale jako człowiek

Łatwo jest kogoś zjechać za coś, co uważacie za niesłuszne lub wam wmówiono niesłuszność danej czynności lub rzeczy. Ale spróbujcie spojrzeć na niektóre rzeczy okiem innego człowieka. To nic nie kosztuje a można zrozumieć dużo więcej.


A jeśli to dalej nie trafia, że wywyższanie się nad kogoś, że jest lepszym akwarystą tylko, dlatego że nie ma zamku w swoim akwa jest jak pobicie kogoś przez dresa tylko, dlatego że ten ktoś użył słowa, którego ten dres nie rozumie. Prawdziwy akwarysta nigdy nie powie, że jest lepszy, od kogo tylko, dlatego że nie ma jakiegoś dziwactwa w akwarium. Nie zapominajcie, że wygląd akwarium pro i jego zasady ustalili ludzie. A co jeśli to oni się mylili a nie ci, co zamek wsadzają do wody. Popatrzcie na ten świat, w wodach jest zatopionych więcej statków i kombinezonów nurka niż jest ich dzisiaj na powierzchni, wiele zamków także jest zatopionych (pomijając wspomnianą wcześnie Atlantydę na temat, której sprzeczać się raczej nie mamy jak). W wielu rzekach i jeziorach można znaleźć więcej rzeczy pochodzenia ludzkiego niż naturalnego, dlatego kłótnia o jeden zamek jest raczej nie na miejscu.

A jeżeli waszym snem po nocach jest stworzenie warunków jak najbardziej podobnych do miejsca pobytu tych rybek w naturze to sugeruję bilet lotniczy akwa do opakowania i wypuścić rybki tam gdzie żyją na wolności a gwarantuję, że bardziej pro się nie da.

Nie zapominajcie, że akwarium jest odzwierciedleniem nas a nie miejsca gdzie rybki żyją, bo to dopiero sprawa drugoplanowa
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2006, 11:01:27 wysłane przez MAK » Zapisane

-=   Małopolski Tuning Klub - www.mtk-klub.pl   =-
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #39 : Kwiecień 23, 2006, 15:04:10 »

Nie zapominajcie, że akwarium jest odzwierciedleniem nas a nie miejsca gdzie rybki żyją, bo to dopiero sprawa drugoplanowa


I tu kompletnie nie rozumiesz celu akwarystyki... Polega to właśnie na tym, aby stworzyć rybkom warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych. Zamek takim elementem z pewnością nie jest. Poza tym nikt tu się nie wywyższa, to kwestia gustu. Moim zdaniem zamek to tandeta i nigdy takiego paskudztwa do akwarium nie włożę. Nie uważam przez to, że ktoś kto go włoży, jest ode mnie gorszy.
Zapisane
bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #40 : Kwiecień 23, 2006, 15:17:40 »

zgadzam sie z toba mdramski !! zamki zupelnie nie pasuja do wystroju akwa !! ale taka prawda ze niemozemy ingerowac w to co kto ma w akwa !! ich sprawa !! jak im sie to podoba to niech sobie maja zamki, nurkow i zatopione samochody i mostki !! oczywiscie osobie ktora sie na tym zna nie wpadnie na mysl zamek, a laikom jak najbardziej i nie mow mi MAK ze twoje doswiadczenie to nic !! to co wiesz jest twoje, a to ze kazdy ma inne poczucie piekna w akwa to juz inna kwestia !! nikt nikogo z blotem nie miesza za zamki, ale to jest i tak wg mnie zle trzymac takie "cos" w akwa !!
Zapisane

8317910

MAK
Nowy
*
Wiadomości: 38


« Odpowiedz #41 : Kwiecień 23, 2006, 20:15:35 »

mdramski właśnie Ty się mylisz bo gdyby podchodzić do tego w ten sposób jak twierdzisz to miałbyś cały dom wyłożony w akwariach bo skupywałbyś wszystkie rybki z zoologicznych w okolicy aby rybkom zapewnić naturalne warunki. Akwaria są dla nas nie dla rybek popatrz na to od bardziej duchowej strony. Zresztą nie oszukujmy się rybki z zoologicznego nigdy nie widziały naturalnego środowiska a tworzenie im go to tylko i wyłącznie nasz wymysł stworzony dla nas samych.

BakuMGK właśnie w tym poście poświadczyłeś, że wg Ciebie jestem laikiem. Doświadczenie mam wieloletnie a wg Ciebie to, że mam zamek to znaczy, że moja wiedza jest nic nie warta - sam sobie przeczysz. To, co my chcemy mieć w akwarium nie podlega żadnym wymogom ustawom ani paragrafom. Niektórzy chcą mieć odwzorowane środowisko takie jak to gdzie żyją ich rybki inni chcą mieć świat, który im się podoba.

A Wy, mimo iż uważacie, że o gustach się nie dyskutuje i to, co ludzie chcą mieć w akwa to ich własna sprawa to i tak systematycznie stwierdzacie, iż się nie znają i nic nie wiedzą.

Akwaria zostały stworzone dla ludzi, aby to, w jaki sposób je urządzą odzwierciedlało ich duszę a nie dla rybek, które żyją od kilku miesięcy do kilku lat. Rybki to tylko element wystroju tak jak w akwariach roślinnych. Czemu o użytkownikach akwariów roślinnych nie mówicie, że nie mają gustu ani wiedzy skoro pakują tyle roślin w akwa, że rybkom ciasno się żyje

No, ale cóż polak to niestety pseudo-tolerancyjna istota. Jak to mówi pewna znajoma moja "ja do murzynów nic nie mam, ale jak jakiegoś widzę to mi się nóż w kieszeni otwiera"


Zapisane

-=   Małopolski Tuning Klub - www.mtk-klub.pl   =-
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #42 : Kwiecień 24, 2006, 00:33:39 »

Kompletnie mnie nie rozumiesz. Nie zamierzam skupować wszystkich rybek, żeby stwarzać im warunki jak w domu, bo jest to po prostu niemożliwe i nie o to w tym chodzi. Druga sprawa - jak chcesz odzwierciedlać swoją duszę, to rób to poprzez ubiór, pomalowanie sobie mieszkania itd. Ryby to żywe stworzenia i nie zamierzam się nad nimi znęcać, idiotycznie urządzając akwarium. Akwarium nie jest miejscem na takie eksperymenty. I na koniec - kompletnie się mylisz uważając, że rybki z zoologa nie widziały naturalnego środowiska - niestety sporo z nich pochodzi właśnie z odłowu, ponieważ nie wszystkie da się rozmnażać w warunkach domowych czy na fermach. Jeżeli uważasz, że rybka to tylko ozdoba, to lepiej abyś sobie podarował ich trzymanie. Niestety taka jest brutalna prawda Sad,  a co gorsza odnoszę wrażenie, że zaraz będziesz bronił trzymania ryb w kulach Sad

Poza tym wskaż mi miejsce, gdzie komuś coś pisałem, że się niby na czymś nie zna, bo trzyma w akwarium zamki... Także uważaj co mówisz, bo możesz niechcący tym kogoś urazić. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2006, 00:39:52 wysłane przez mdramski » Zapisane
bulbulizator
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #43 : Kwiecień 24, 2006, 10:25:33 »

</ciach> Akwaria są dla nas nie dla rybek popatrz na to od bardziej duchowej strony.

</ciach>Akwaria zostały stworzone dla ludzi, aby to, w jaki sposób je urządzą odzwierciedlało ich duszę a nie dla rybek, które żyją od kilku miesięcy do kilku lat.

MAK bardzo ciekawy post.

Nie podchodz do tego tak osobiscie. Jestem zwolennikiem samych naturalnych rzeczy w akwa ale... wystarczy poczytac posty pod tytulem "jaka obsada do XXX litrow". Znajdzie sie co najmniej kilka odpowiedzi w stylu "taka jak sie Tobie podoba". Wiem, ze bardzo upraszczam.

Rozumiem Mdramskiego. Jesli stworzyc rybciom warunki jak najbardziej zblizone do tych, ktore maja w naturze, beda piekniejsze, beda sie rozmnazaly i zyly dluzej. Chyba o to chodzi.

To czy masz zamek w akwa Twoje rybcie maja gleboko pod tylna pletwa, o ile maja odpowiednie parametry wody, karmienie itp. Dyskusja na ten temat nie ma zadnego sensu bo jednemu podoba sie kokos, drugiemu zamek.

Pozdrawiam
Zapisane

35l - 1 bojownik on, 2 x bojownik ona, 2 x otosek
300l - suche Wink
OskarF
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 32



« Odpowiedz #44 : Kwiecień 24, 2006, 11:54:35 »

A mnie tam temat NATCHNAL, ide znalezc kawalek opony od traktora, jak sie ladnie przytnie i oprze o tylna scianke...
Poza tym tworzywo bardzo modularne, mozna wyciac dziury jakie sie chce, no i nasladuje idealnie naturalne srodowisko. Wink

No dobra, na powaznie podzielam zdanie wiekszosci zgromadzonych ze to kicz, i tych nielicznych, ze kazdy moze miec w akwarium co mu sie podoba. No, z tym zdaniem to troche lepiej wyglada...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2006, 11:59:34 wysłane przez OskarF » Zapisane

27 l - 5 pretniczkow miodowych + 9 szt gupiego narybku + roslinki
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 23
  Drukuj  
 
Skocz do: