Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 23
  Drukuj  
Autor Wątek: Zamki  (Przeczytany 161218 razy)
Malinowy
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #225 : Marzec 27, 2009, 00:44:42 »

Ja też nie jestem zwolennikiem zamków:/ jak to w ogóle wygląda w akwarium fuuj! Undecided
Zapisane
Martin
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


« Odpowiedz #226 : Marzec 27, 2009, 00:49:38 »

Od jakiegoś czasu chodzi za mną taka aranżacja:

Kostka brukowa (z tych mniejszych), ułożona równo jak bruk w całym akwarium, między tymi kostkami wyrastajace trawki, a na tym bruku gliniana stopa rzymianina (legionisty - taka w sandale, ściąta ukośnie na wysokości połowy piszczela). Oczywiście tą drogę zrobiłbym w akwarium 250-400l żeby był fajny efekt - nad nią unosiłoby się stado neonek... tak to widzę...

Aranżację nazwałbym "Road to Rome"
Piterix co paliłeś?? Ja też chcę  Grin
Zapisane

lama007
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 76


« Odpowiedz #227 : Marzec 29, 2009, 19:49:42 »

Wiem że to głupie pytanie, ale czy zamki da się zrobić samemu?
Zapisane

\
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #228 : Marzec 29, 2009, 20:50:27 »

Alez oczywiście, że się da.
Ja ze swoim synkiem robimy często zamki - z papieru, pudełek kartonowych, koca i krzeseł i wogóle zamek można zrobić z czegokolwiek. Najważniejsza jest wyobraźnia.
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
lama007
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 76


« Odpowiedz #229 : Marzec 30, 2009, 07:10:10 »

A z jakiego najlepsze? Mówie oczywiscie o zamku do akwa Tongue
Zapisane

\
Cardangel
"Przyrodnik" na swobodzie to jak wariat w samochodzie
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 267


« Odpowiedz #230 : Marzec 30, 2009, 11:48:02 »

A propo polskich biotopów:)
http://www.wta.org.pl/galerie/wystawa2007/image24.html
Zapisane

JONASZ
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 228



« Odpowiedz #231 : Marzec 30, 2009, 21:57:28 »

coś innego nie spotykane w akwariach ale nad morzem i w innych miejscach bardzo  Cool Cool Cool Cool Bo ludzie nie wiedzą co to jest Kosz na śmieci nie mowie tu o was ale o tych co śmiecą
Zapisane

35L Budowa od nowa
GG-9414752
E-mail jonasz.kocik@wp.pl
Tymothy
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


Moje dwie koszatniczki podczas odpoczynku :)


« Odpowiedz #232 : Kwiecień 01, 2009, 15:25:23 »

Ja uważam, że zamki są wpożo. Good ! Jeśli ktoś się ze mą nie zgadza to nie mój problem. O gustach nie dyskutuję.
Ale prawda jest taka, że wiele osób chce zrobić jak najbardziej podobne warunki do tych w naturze. Lecz w naturze nie ma akwariów. Prawda?
Zapisane

Moje akwaria:
50l
Obsada:
1 Samiec Bojownika
1 Anentome Helena
3 Samice Bojownika
3 Krewetki Amano
12 Neonków Innesa
2 Ramirezy
Adiz
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 183


« Odpowiedz #233 : Kwiecień 01, 2009, 15:47:33 »

Za to są zamki, które sa wpożo.
Zapisane
dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #234 : Kwiecień 01, 2009, 17:49:30 »

Ja uważam, że zamki są wpożo. Good ! Jeśli ktoś się ze mą nie zgadza to nie mój problem. O gustach nie dyskutuję.
Ale prawda jest taka, że wiele osób chce zrobić jak najbardziej podobne warunki do tych w naturze. Lecz w naturze nie ma akwariów. Prawda?

człowieku chodzi o to aby W akwarium zrobić naturalne warunki.Wiadomo że nie zrobisz rybom warunków takie jakie mają w naturze ,ale chodzi o to
aby zrobić warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych co jest absolutnie do osiągnięcia,a zameczki i inne pierdoły absolutnie niweczą te starania.
Zapisane
Tymothy
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


Moje dwie koszatniczki podczas odpoczynku :)


« Odpowiedz #235 : Kwiecień 01, 2009, 19:09:51 »

Każdy myśli o tym coś innego.
O gustach nie dyskutuję
Zapisane

Moje akwaria:
50l
Obsada:
1 Samiec Bojownika
1 Anentome Helena
3 Samice Bojownika
3 Krewetki Amano
12 Neonków Innesa
2 Ramirezy
Adiz
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 183


« Odpowiedz #236 : Kwiecień 01, 2009, 19:50:47 »

Na szczęście nie każdy.
O gustach to sobie możesz pogadać jak będziesz wiązał krawat od Armaniego.
Te twoje gusta mają tyle wspolnego z akwarystyką co stary kalosz na dnie jeziora z naturą.
Kalosze ogólnie też są wpożo.
Zapisane
dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #237 : Kwiecień 01, 2009, 19:54:41 »

Na szczęście nie każdy.
O gustach to sobie możesz pogadać jak będziesz wiązał krawat od Armaniego.
Te twoje gusta mają tyle wspolnego z akwarystyką co stary kalosz na dnie jeziora z naturą.
Kalosze ogólnie też są wpożo.

he he dokładnie  Good !
Zapisane
Luana
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 206



« Odpowiedz #238 : Kwiecień 01, 2009, 20:32:53 »

to i ja swój głos zabiorę

jest różnica między akwarium dla akwarysty (choćby i amatora), a akwarium dla dziecka. o ile w pierwszym przypadku akwarysta powinien starać się stworzyć rybom choćby namiastkę natury, bez zbędnych ozdób, o tyle dzieciom natura raczej do gustu nie przypada - choćby była najpiękniejsza. one chcą by było bajkowo i kolorowo - i stąd te zameczki, skrzynie i nurki. ale jeśli nie wygaśnie w nich pociąg do rybek to z czasem same zastąpią te zameczki i inne hipermarketowe ozdóbki korzeniami, roślinami, itp.

ja również zaczynałam swoją przygodę jako dziecko i wręcz maniakalnie podobały mi się te domki, zameczki i inne ceramiki w akwarium, do tego koniecznie kolorowy żwirek i plastikowe roślinki, bo przecież to tak ładnie wyglądało.
obecnie nie włożyłabym czegoś co nie przypomina natury (choć dla tła wewnętrznego zrobiłbym prawdopodobnie wyjątek), zameczki z lat wczesnodziecinnych nadal u mnie są, tyle że tym razem ozdabiają półki, czasem któryś służy jako schronienie w kotniku.
Zapisane
Adiz
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 183


« Odpowiedz #239 : Kwiecień 01, 2009, 21:19:45 »

Nie tędy droga.
Akwarium to nie plac zabaw,a pozwalanie na robienie z tego placu zabaw i fantazji wszelkich jest niczym innym jak zakodowaniem złych nawyków i podejścia, rzekomo „dla dobra dziecka bezstresowego bo się jeszcze uczy”.
Pierwszym etapem  do opieki nad zwierzęciem jest uświadomienie że nie jest zabawką i ma swój własny specyficzny świat ze specyficznymi warunkami jakie trzeba spełnić.
Jeśli się tego nie zrobi to potem np. psy chodzą w czapkach i swetrach pomalowane na różowo.
Skądś się te „gusta” biorą , co więcej właściciele namiętnie kochają owe zwierzaki wyglądające jak klauny z cyrku.

1.Nie istnieją i nigdy nie istniały akwaria dla dzieci i dla dorosłych, to samo dotyczy ryb.
2.Jedyną rybą jaką dziecko może się w pełni samodzielnie zająć jest ta na talerzu.
3.Do opieki nad zwierzęciem trzeba dorosnąć pod okiem rodzica lub innej dorosłej osoby, nigdy nie było i nie ma innej drogi,nawet jeśli dziecko ma wybitne zdolności
to nie ma potrzebnego zapasu wiedzy którą dodatkowo jest w stanie bezpośrednio i bez wytłumaczenia przyswoić - co oznacza że pojecia z książki też trzeba wytłumaczyć.

Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 23
  Drukuj  
 
Skocz do: