Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3 4 ... 23
  Drukuj  
Autor Wątek: Zamki  (Przeczytany 159317 razy)
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #15 : Grudzień 01, 2004, 19:33:59 »

jakby miał rudego to żelazo mogło by mu za bardzo w akwa skoczyc Wink

Co do zamków... Móje zdanie jest takie że wszystko co wpadnie do akwarium staje sie kryjówką nie ważne co to będzie jeśli ma odpowiednie parametry zewnętrzne - stanie się kryjówką. W tych zamkach nie chodzi o to że że sa nebezpeiczne tylko że to kicz. to samo tyczy się doniczek , szkatułek, wazonów itp.... Wszystkiego tego nie ma przecierz w naturze.
Wg mnie Akwarysta to pewnego rodzaju "złodziej" który stara sie ukraść matce naturze niepowtarzalny naturalny obraz przyrody i go odtworzyć w swoim akwarium w taki sposób by rybki czuły sie jak najlepiej.
Zamki i inne gówna są dla powszechnych trzymaczy rybek którzy poza "mieć" nie chcą nic więcej - sorki ale nie szanuje takich osób
A co do filtrów , grzałek i reszty wyposażenia to naprawde najgorsze argumenty jakie widzaiłem... Może spróbujesz pohodowac paletki bez grzałki ?
Pozwodzenia
Zapisane

112,25
Puma
Zainteresowany
**
Wiadomości: 90



« Odpowiedz #16 : Grudzień 01, 2004, 20:00:18 »

Racja popieram tramal  Cool  takie zameczki to tylko dla poczatkujacych i dla tych z marginesu akwarystow Smiley , oczywiscie jak tu wiele osob mowilo kazdy ma swoje poglody , zdanie i upodobania - ja osobiscie jestem za NIE !! wystarczy jedno spojrzenie na takie porcelanowe ze tak sie wyraze "gowno" i juz na zygi bierze, robta jak chceta ...
Zapisane

60 l : 6 akar z maroni , 2 zebry , 2x kirysek pstry 2x kirysek spizowy . filtr Aqua Szuta 300/h
murena
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 157


« Odpowiedz #17 : Grudzień 01, 2004, 20:11:47 »

Zamki i inne podobne wynalazki pełnią w zbiorniku wodnym taką samą rolę, jak puszki, butelki, kalosze i potłuczone dzbanki. Mogą służyć jako kryjówki, choć nie są wytworem przyrody, lecz zwyczajnymi śmieciami. Jeśli ktoś ma takie poczucie estetyki, to sprawa jego gustu. A kwestia filtrów, grzałek bądź odpieniaczy białkowych w akwa morskich jest bezdyskusyjna :twisted:
Zapisane
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #18 : Grudzień 01, 2004, 22:36:02 »

Cytuj
Zamki i inne podobne wynalazki pełnią w zbiorniku wodnym taką samą rolę, jak puszki, butelki, kalosze i potłuczone dzbanki...

 Masz na myśli akwarium ? Jeśli tak to akwarium ma byc śmietnikiem czy czastka naturalnego srodowiska ? Piszesz o butelkach kaloszach itp, niestety ryby sobie tego nie przyniosły i nie zamówiły, o to postarł sie człowiek i zafundował im gratis  :evil:  . Przez tysiaclecia doskonale radziły sobie bez takich wynalazków i gdyby nie nasza ingerencja w srodowisko nat. to cieszyli bysmy sie jeszcze wieksza liczba gatunkow a nie liczyli tych ktore wygineły. Czytajac twoj post nasunał mi sie taki przykład : ide sobie brzegiem Amazoni a tam sobie jakis tubylec załatwia potrzebe do Amazonki, wiec co, po przyjsciu do domu mam zrobic to samo - no bo w naturalnym srodowisku to wystepuje ? Dlaczego nie bierzemy przykładu z dobrych rzeczy ?
Na zakonczenie mała prosba, przegladajac twoj profil zauwazyłem ze duzo czytasz, wiec napewno wpadł ci w rece niejednen poradnik akwarystyczny, prosze podaj tytuł choć jednego w ktorym było napisane ze w/w akcesoria polecane sa np. do dekoracji akwarium. Z checia taki poradnik przeczytam.
Zapisane


385 l - dyskowce
murena
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 157


« Odpowiedz #19 : Grudzień 02, 2004, 12:59:38 »

Oops, źle mnie zrozumiałeś, bo fatalnie ułożyłam zdanie i wyszła z niego jakaś straszna bzdura  :oops: Nikogo nie zachęcam do wrzucania śmieci do akwarium :lol: Już poprawiam wypowiedź. Uważam, że choć te nieszczęsne zamki mogą pełnić rolę kryjówek, to są jednak w akwarium czymś tak "naturalnym", "pożądanym" i "ozdobnym" jak kalosze czy puszki w jeziorze. Osobiście wolałabym oglądać zamki nad Loarą niż w akwarium. Pozdrawiam i gratuluję poczucia humoru. Taki podręcznik byłby z pewnością bardzo  zabawną lekturą :mrgreen:
Zapisane
GP
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 279


« Odpowiedz #20 : Grudzień 02, 2004, 15:11:07 »

Bonzo, to tak jakbyś dał dziewczynie na randce sztuczne kwiatki (też ładne). Ciekawe co by Ci powiedziała :?:  :lol:
Już to było powiedziane:
 O gustach się nie dyskutuje.

PS. Dla 1 mln Polaków ICH TROJE też jest fajne.
Zapisane

375 l. 6x36 W, CO2, 20xRasbora Klinowa, 4x Neon Inessa, 6x Barwieniec Czarny, 6xDanio pręgowane, 3xKirys Spiżowy, 2x Kosiarka, 2x Glonojad, 2x Molinezja
Bonzo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 239



« Odpowiedz #21 : Grudzień 02, 2004, 23:46:05 »

Chciałem jeszcze powiedz pare rzeczy odnosnie tematyki zamków. nie chciałem sie z nikim kóócic tylko poznac wasze opinie na ten temat. zgadzam sie ze wiekszosc zamków to kicz. zgadzam sie równiez z tym ze nie jest to zgodne z naturalnym srodowiskiem. ale tez nie szkodzi rybkom  w normalnej egzystencji i funkcjonowaniu. Ot, tylko kwestia gustu. ale nie rozumiem stwierdzen ze od razu jak sie ma zamek nie jest sie pro a juz na prawde nie rozumiem np  Tramala który takich ludzi nie szanuje! gdzie jakakolwiek tolerancja? dla mnie wlasnie to nie jest prawdziwy akwarysta, który nie szanuje innych z powodu jakiegos zamku. nie uwarzam tez ze bawie sie w zaginiona atlantyde i nie gustuje w nurkach pierdzacych babelkami, doniczkach ani szkatułakach tak samo jak nie gustuje w wiekszosci zamków, tylko chciałem poznac wasza opinie na ten temat i powiedziec ze mozna znalezc w w porzadku zamek, ale to kwestia gustu ale  nie szacunku! zrobie zdjecie to dam tu na forum i wyrazicie opinie.
Z nadzieja ze moda nie ogłupi wszystkich
pozdro
Zapisane

60l- ogólne
220l-in progress
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #22 : Grudzień 03, 2004, 01:36:00 »

Bonzo, nikt tu nie chce sie z toba kłócić ani obrażać cie. Poprostu sa pewne podstawowe zasady których prawdziwy akwarysta powinien przestrzegać. Jednym przychodzi to łatwiej innym trudniej i to nie jest kwestia gustu tylko znajomosci tematu. Żaden szanujacy sie akwarysta nie wstawi do swojego akwarium tego typu dekoracji skoro jest tyle innych mozliwosci ktore oferuje nam natura. I nie dziw sie ze czasami kumus puszcza nerwy, zwłaszcza przy takiej argumentacji jak twoja.
Akwarystyka to piekne hobby, jedyne w swoim rodzaju, ciagle rozwijajace sie, dostarczajace wielu interesujacych doznan ktorych nie dostarczy ci zadne inne. Jesli dla ciebie akwarium nie jest kolejna zabawka i traktujesz je poważnie to nie kalecz tego kawałka szlachetnego srodowiska naturalnego takimi "badziewami".O wiele naturalniej wygladaja groty zrobione z kokosa niz zameczki itp.Przejdź sie brzegiem jeziora czy rzeki, poszukaj w lesie, korzeni i kamieni ci u nas dostatek.Na forach i wielu innych serwisach sa galerie, przygladnij sie, niektore akwaria wprost zwalaja z nóg, a sa wykonane niewielkim nakładem finansowym.Akwarysta jest w pewnym stopniu artysta, to jak ty sie rozwiniesz zalezy tylko od ciebie i od twojego zaangażowania.
Jesli nie przekonała cie moja i innych argumentacja to trudno, kiedys zrozumiesz ze nikt nie chciał dla ciebie źle.
Pozdrawiam Sebastian.
EOT.
Zapisane


385 l - dyskowce
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #23 : Grudzień 03, 2004, 14:23:15 »

Bonzo - każdy zamek w akwarium to kicz, choćby nie wiem jak był piękny. Jak zauważył mój przedmówca sama natura już daje nam wielkie pole do popisu, a zamki, doniczki itd. to przejaw bezguścia niestety. I nie spodziewaj się, że jeśli zamieścisz fotkę to kogokolwiek przekonasz.
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #24 : Grudzień 03, 2004, 16:14:30 »

Nie z tym nie szanowaniem i tą tolerancją to nie tak że będę odrazu strzelał i eksterminował . Poprostu jak sobie ktoś chce mić zamek - to niech ma ale bezemnie ...  Pozdrawiam serdecznie.
Zapisane

112,25
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #25 : Grudzień 03, 2004, 20:32:32 »

Cytat: Tramal
Poprostu jak sobie ktoś chce mieć zamek - to niech ma

Dokladnie. I nie ma co sie juz rozwodzic nad tym. Jeden lubi corki, drugi ich matki, a trzeci obie.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
mala_lady_pank
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 262


LP


« Odpowiedz #26 : Grudzień 03, 2004, 20:37:03 »

Jak to się mówi: "o gustach się nie dyskutuje" :wink:
Zapisane

" muzyka mnie zasłania i chroni, mogę się za nią schować " - Jan Borysewicz
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #27 : Grudzień 04, 2004, 00:22:16 »

Widzę że brać akwarystyczna zdusiła w samym zarodku mogącą się pojawić w tym poście wersję "optymistyczną" co do lokowania zamków i innych "brylantów" upiększających akwaria. :lol: Ja nic już nie dodam prócz tego że cieszę się ogromnie z takiej postawy tu obecnych i choć o gustach faktycznie się niedyskutuje to jednak nalezy to tępić bo przecie my są ludziska zafascynowani rybami, roślinami itp. a nie wrakami okrętów, pałacami z baśni, śmigającymi syrenkami i nurkami z nożem w pobliżu groznie łypiącego bańkami powietrza małża z plastikowego pancerza. :lol:
Zapisane
Bonzo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 239



« Odpowiedz #28 : Grudzień 04, 2004, 10:47:29 »

Dzieki za swoje opinie:) po takiej riposcie jest to mój pierwszy zamek i ostatni:)  i koniec tego tematu.
pozdro
Zapisane

60l- ogólne
220l-in progress
Puma
Zainteresowany
**
Wiadomości: 90



« Odpowiedz #29 : Grudzień 04, 2004, 16:18:12 »

No  :!:  to sie nazywa meska decyzja !! PzDr
Zapisane

60 l : 6 akar z maroni , 2 zebry , 2x kirysek pstry 2x kirysek spizowy . filtr Aqua Szuta 300/h
Strony: 1 [2] 3 4 ... 23
  Drukuj  
 
Skocz do: