Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 ... 23
  Drukuj  
Autor Wątek: Zamki  (Przeczytany 159297 razy)
Bonzo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 239



« : Listopad 30, 2004, 20:41:35 »

Zmuułaa! Ludzie co wy macie do zamkow. zgadzam się ze niektóre (wiekszosc) sa tandetne jak cholera i niebezpieczne dla ryb (za małe otwory i ryba moze nie wypłynac:)) ale są tez zamki pożadne z jednym lub dwoma otworami gdzie spokojnie nawet duza ryba się zmiesci (oczywiscie nie mówie tu o paletach dorosłych czy skalarach, gurami spokojnie wpłynie i wyplynie. wystarczy troche poszukac i znajdzie sie pozadny zamek w 100%bezpiczny spełniałajcy funckcje skrytki i dekoracyjną, i jest on tak samo uzytczny jak skorupa kokosa czy doniczka do góry nogami czy wiele innych patentów:]
Zapisane

60l- ogólne
220l-in progress
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #1 : Listopad 30, 2004, 20:43:42 »

Bonzo - ich wygląd. Moim zdaniem jest okropny i nie pasuje do akwarium. Widział kto zamek pod wodą ? Ale z drugiej strony należy pamiętać, że każdy ma swój gust i to jemu akwarium ma się podobać.
Zapisane
Sheol
Dead eyes see no future..
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 322


Vampire


WWW
« Odpowiedz #2 : Listopad 30, 2004, 20:50:51 »

To prawda... Kazdy ma swoj gust Smiley
Ja mysle, ze zaden powazniejszy akwarysta nie wsadzi zamku itp do swojego zbiornika. Mialem kiedys zamek. To byly cale lata swietlne temu Smiley Bylem wtedy dzieckiem i mialem go w pierwszym w zyciu akwarium Smiley
Pozdro

Ps: Niektorzy moze lubia sie bawic w ''zatopiona atlantyde''  Cheesy
Zapisane

Jak obiecał Mojżesz, podążamy do ziemi obiecanej...
..........................inni zwą ją piekłem......................
Rafael Krasa

Kruczyslaw
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 133


« Odpowiedz #3 : Listopad 30, 2004, 21:11:37 »

co do zamkow wyleczyłem sie z nich szybko poweim ci tyle nawet duzy otworek nie zapewnia ci tego ze rybka wypłynie mialem przypadek ze moj kochany glonek siedzial non stop w zamku urusł tak ze potem nie wypłyna rasowo :] hehehe pozatym jakos mi tandetnie wyglada zamek w akwarium zamki czaszki  nurki i wszystko to  jest dziwnie sztuczne ale nikt ci nie brobi wsadzac tego do akwa :] pozatym smiesznie dla mnie wyglada taki zamek a neonek taki wielki mi sie wtedy  wydaje ze ten neon to mutant :] hihihi ale nad gustami sie nie dyskutuje
Zapisane

pozdrowienia z Sanoka Tongue
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #4 : Listopad 30, 2004, 21:16:45 »

Jasne, zamek, nurek puszczajacy babelki, łódki, kolorowe kamyczki, plastikowe rosliny, jeszcze tylko ryby z plastiku i bede miał akwa takie o jakim zawsze marzyłem  Wściekły .
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2006, 09:44:33 wysłane przez Przemek » Zapisane


385 l - dyskowce
Bonzo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 239



« Odpowiedz #5 : Listopad 30, 2004, 21:18:11 »

ja mam w jednym akwa zamek. kupiłem go przez przypadek, w jednym sklepie znalazłem, nie był tandetny, był orginalny i funkconalny. nie bawie sie w zaginiona atlantyde, i sumie staram sie byc powazniejszym akwarysta:] czy to ze mam zamek temu przeszkadza?? jest to dla mnie kwestia gustu. nie kumam wlasnie podejscia bojkotujemy zamki. a czemu nie doniczki kokosy kamienia:] czy to powazniej wyglada?? profesjolaniej?? to dla mnie predzej zabawa w pomysłowego Mc Gaywera który z doniczki robi kryjówke:]
pozdro
Zapisane

60l- ogólne
220l-in progress
Mateusz
Nowy
*
Wiadomości: 45



WWW
« Odpowiedz #6 : Listopad 30, 2004, 21:30:05 »

Najlepszy jest nurek pierdzacy babelkami  :wink:

Zamki sa nie potrzebne. Czy widziales kiedys zamek pod woda np. w jeziorze czy rzeczce ? ? ?  :roll:
 

POZDRO
Zapisane

Pozdrawiam Mateusz

Moja Strona Domowa :
----> http://www.mateusz.akwarium.glt.pl/ <----
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #7 : Listopad 30, 2004, 21:47:38 »

Cytuj
staram sie byc powazniejszym akwarysta, czy to ze mam zamek temu przeszkadza


W mojej ocenie tak. Dlaczego ? Ano dlatego ze powazny akwarysta stara sie zapewnic swoim podopiecznym warunki jak najbardziej zblizone do naturalnych, a zameczki itp nie wystepuja w wodnym srodowisku naturalnym. Zamiast wkładac takie rzeczy, lepiej dac korzen, stworzyc grote z kamieni lub cos podobnego, ale to kosztuje wiecej wysiłku i trzeba myslec nad kompozycja i wykonaniem, a zameczek ? Zameczek chlup do wody i wszystko ok.

Jesli na jakies wystawie akwarystycznej zobacze kompozycje z zameczkiem, to bede bił sie w piers, kleczał i błagał o wybaczenie wszystkich "akwarystów-zameczkowiczów".
Zapisane


385 l - dyskowce
Bonzo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 239



« Odpowiedz #8 : Listopad 30, 2004, 23:54:48 »

a widziałes kiedys filtr w naturalnym środowisku?? albo doniczke z wycietym otworem. jak taki kozak jestes to pojedz tam skąd Twoje rybki weź i stamtąd wez wszystko kamienie piasek korzenie:] bo tak patrzac to w sklepach tez mozna kupic kamienie i korzenie i co ? tez chlup do wody?? cała sztuka polega na tym zeby znalezc jak najodpowiedniejszy korzen kamien itd. a nie tylko chlup do wody, i tak samo moze byc z zamkiem. to tez wymaga wysiłku i inwencji, aby znalezc odpowiedni. bo tak mozna z wszystkim. pojsc do sklepu, kupic i chlup. a najbardziej lecza mnie akwarysci którzy robia cos z doniczek albo inne udziwnienia . niedługo moze zbuduja domek z zapałek? tylko po co to?? tylko zeby sobie udowdnic ze jestesmy powyzej powszechnie uwazanych za "nieprofesjonalne"zamków. nie wystepuja one w naturze to fakt? ale doniczki wystepuja?? w polskich jeziorach pewno tak Tongue tam mozna znalezc wszystkim.
Chodzi mi tylko o to ze to jest taka kryjówka jak inna, tak samo korzen kamien mozna kupic w sklepie zoo( chociaz na pewno jest to bardziej zblizone z natura) jak i zamki, które na pewno sa lepsze od wlasnorecznych wyczynów typu doniczka o której wspominam do znudzenia:)
pozdro
Zapisane

60l- ogólne
220l-in progress
Sheol
Dead eyes see no future..
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 322


Vampire


WWW
« Odpowiedz #9 : Grudzień 01, 2004, 00:00:25 »

Kozak?
A czy nie ma racji?
Licz sie z tym, ze tu sa akwarysci a nie poszukiwacze zaginionej atlantydy i nie podobaja sie im zamki i pierdzacy nurkowie!!
To Ty zaczales post dotyczacy zamkow wiec nie burz sie i nie szukaj zadymy jak ktos Ci odradza zamek...
Co tu duzo gadac... Na takim forum nie ma miejsca na sprzeczki i glupie posty o zamkach wiec proponuje porzucic ten temat!
Pozdro
Zapisane

Jak obiecał Mojżesz, podążamy do ziemi obiecanej...
..........................inni zwą ją piekłem......................
Rafael Krasa

mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #10 : Grudzień 01, 2004, 00:02:08 »

Zatem podsumowanie:

1. Zamki to okropna rzecz, która nie powinna się znaleźć w akwarium

2. O gustach się nie dyskutuje  :wink:
Zapisane
Sheol
Dead eyes see no future..
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 322


Vampire


WWW
« Odpowiedz #11 : Grudzień 01, 2004, 00:05:54 »

Solidna racja Mdramski...
Jak zawsze zreszta...
Pozdrawiam

Ps:Moral juz byl czyli koniec tematu
Zapisane

Jak obiecał Mojżesz, podążamy do ziemi obiecanej...
..........................inni zwą ją piekłem......................
Rafael Krasa

Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #12 : Grudzień 01, 2004, 00:32:37 »

Wiesz co Bonzo czytajac twoja wypowiedź dochodze do wniosku ze wiesz bardzo mało o akwarystyce. Nie zamierzam cie pouczac itp, sam kiedys do tego dojdziesz i zrozumiesz pewne rzeczy. Narazie akwarium dla ciebie to zabawka, wiec baw sie dalej, oby tylko ryby nie cierpiały.

Ja nie uwazam sie za kozaka, staram sie jedynie zapewnic moim ryba jak najlepsze warunki, jesli ty jestes taki kozak to zrób zdjecie swojego akwarium z tym zameczkiem oczywiscie i poddaj ocenie innych akwarystów, zobaczymy komu spodoba sie twoja wizja naturalnego środowiska.
Zapisane


385 l - dyskowce
Kruczyslaw
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 133


« Odpowiedz #13 : Grudzień 01, 2004, 09:49:54 »

kolego Bonzo jesli nie wiesz po co sa filtry grzałki i cała reszta to sorka to nie jest element dekoracji pozatym kazdy znas stara sie jakos zamaskowac  lub tak ustawic żeby sie nie rzucalo w oczy i dlaczego sie tak bulwersujesz przeciez nikt ci nie broni miec tego czegos w akwarium chcesz to sobie kup a ze wiekszosci sie  to nie podoba to juz gustow ludzi nie zmienisz tak samo jak o nich samych . . .
Zapisane

pozdrowienia z Sanoka Tongue
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #14 : Grudzień 01, 2004, 15:23:32 »

Słuchajcie, niedawno była awantura z powodu kostki robaków. Każdy ma prawo trzymać w swoim akwarium co mu się podoba o ile nie cierpią na tym ryby. To jest jak z tym powiedzeniem: Jeden woli córkę, a drugi teściową. Skoro komuś się podoba zamek, to niech go sobie trzyma w akwa (najlepiej tak zamaskowany, aby go nie było widać Smiley ). Przecież nie każdy akwarysta marzy o wygrywaniu wystaw, większość chce mieć tylko ładny kącik w domu. A dla kogo jest ładny, a dla kogo nie, to inna sprawa. Jak Bonzo chce mieć zamek - to proszę bardzo. Jak chce może trzymać w akwa nawet Rudego 102 - to jego problem. Wszelkie kłótnie są tu nie na miejscu. Pozdrawiam.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 23
  Drukuj  
 
Skocz do: