Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 23
  Drukuj  
Autor Wątek: Zamki  (Przeczytany 160719 razy)
BridgeMaster
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #195 : Maj 18, 2008, 18:56:52 »

Ja to wszystko ocenię tak: są piłkarze i są Ci, którzy tylko grają w piłkę. Ten kto nie akceptuje zamków to akwarysta. Ten, kto ma zamek w akwarium to tylko osoba, której podobają sie rybki.
Zapisane

Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #196 : Maj 26, 2008, 12:46:37 »

uff... przeczytałem wszystko. Mi się zamki nie podobają, ale strasznie podoba mi się wrak u-bot'a. I jak zakłdałem akwarium - to planowałem jego zakup i umieszczenie go na białym kwarcowym pisaeczku na najbardziej wyeksponowanym miejscu. Postwiłem więc zbiornik 200l, zasadziłem rośliny, położyłem korzenie, dałem 2 kokosy, posadziłem trawniczek... i chciałem jeszcze dać kilka kamieni i tego u-bota ale nie mam już miejsca. W drugim, 112l - LowTech już nawet o tym stateczku i kamieniach nie myślałem.  Po prostu. Piękne korzenie + rośliny + kokosy - inne dodatki mogły by popsuć ten efekt - ale jak postawię akwarium ponad 800l... ten kwarcowy biały piaseczek... kto wie co się na nim znajdzie (znając życie fajny korzeń... ale może u-bot ;-))

ps. W moim pierwszym akwarium naście lat temu był mały ceramiczny korzeń ;-) Teraz dekoruje karton w piwnicy.
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
semi-frozen
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #197 : Lipiec 06, 2008, 22:57:39 »

Nigdy mi się zamki nie podobały. Tzn, nie w akwarium, może niektóre były ładnie wykonane, bezpieczne dla ryb, ale mi po prostu do zbiornika jakoś nie pasują. Wraki, nurki itd wyglądają również nienaturalnie. Tym bardziej kolorowy żwirek albo tego typu kamyczki. Jak pomyślę o czymś takim to przychodzi mi na myśl akwarium dziecka. Bo dla dzieci liczy się żeby było śmiesznie, kolorowo itp. A dla nas powinno się liczyć dobro rybek. No i ogólna estetyka akwarium, ale to na drugim miejscu. To prawda, że w naturze nie ma filtrów itp, dlatego zwykle staramy sie je ukryć za roślinami, żeby to wyglądało estetycznie.
I chyba  o to tu chodzi Wink
Btw, na początku był poruszony temat doniczki - w moim pierwszym akwarium miałam taką ,,ozdobę" i wg mnie jest ona o wiele lepsza od zamków. Chociażby dlatego, że ceramiczną doniczkę najczęściej mamy w domu, a na zameczek trzeba zakupić. I oprócz psucia wyglądu akwarium nie ma innych praktycznych zastosowań.
Zapisane
BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #198 : Lipiec 12, 2008, 17:27:11 »

Witam. Z uwagą czytam ten temat. Krytykujecie w nim w większości ozdoby kamionkowe, jako mało efektowne i niebezpieczne dla rybek. Jestem w trakcie przygotowywania akwarium 375 litrów. Nie będę kryła, że myślałam o kamionkowych kryjówkach dla rybek, w tym, przede wszystkim, dla bocji wspaniałych. W moim mniejszym akwarium bocje właśnie upodobały sobie tego typu kryjówki. Absolutnie ignorowały łupinę kokosu oraz korzenie. W moim dotychczasowym akwarium miałam ułożoną również kryjówkę z kamieni, jednak bocje wyraźnie wybrały za swój dom kamionkę.
 Mam zatem pytanie, jeśli odradzacie wszelkie kamionki, to jakie kryjówki radzicie przygotować w akwarium rybom dennym (przede wszystkim bocjom)? oraz gdzie mogę nabyć przedmioty, które doradzicie?
Zapisane

375 litrów
akwarysta94
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 59



« Odpowiedz #199 : Lipiec 12, 2008, 18:24:59 »

Co do pytania BeStol był już tu na tym forum taki temat jak zrobić kryjówkę dla zbrojnika myśle że dla twojej bocji też by się nadała coś było tam o tym żeby uciąć kawałem rurki pcv taka plastikowa jaka jest stosowana do kanalizacji (czywiście ma byc nowa) o średnicy którą uważasz że w niej zmieści się twój glonojad np. zbrojnik i obklejasz ta rurkę dokładnie sylikonem akwarystycznym następnie obsypujesz ta rurkę pcv obklejoną sylikonem akwarystycznym żwirkiem akwarystycznym i kryjówka gotowa ^^.A co do tematu niestety jest to kwestia gustu z która się nie dydkutuje jedni stawiają na wygląd akwarium, inni zaś na dobro które chcą dać rybkom.Czy nie lepiej wstawić do akwarium jakiś ładny korzeń i posadzić na nim roślinkę która by go ładnie obrosła lub jakąś skorupę od kokosa???Ja osobiście robie moim rybkom jak najbardziej naturalny domek i staram się go uleprzać żeby był jeszcze bardziej naturalny.Gdy wchodze do zoologicznego to przeważnie gdy patrze na takie właśnie widze domki które są zrobione z takiej skałki wapiennej i są do niego po przyklejane jakieś muszelki itd. a wiemy że takie muszelki negatywnie wpłyuwają na niektóre odczynniki wody i poco nam to???Tyle pięknych naturalnych rzeczy psuje się tylko przez taki oto domek, a korzeń przy takim domku wypada o wiele lepiej...
Pozdrawiam...
Zapisane
BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #200 : Lipiec 13, 2008, 13:19:53 »

Czy zatem skałki wapienne nie są wskazane w akwarium?
Zapisane

375 litrów
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #201 : Lipiec 13, 2008, 18:38:13 »

Czy zatem skałki wapienne nie są wskazane w akwarium?
Raczej nie. Jedynie dla ryb które lubia twarda wode Wink
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
galadarth
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 91


Mój kochany bojowniczek :D


WWW
« Odpowiedz #202 : Wrzesień 20, 2008, 23:09:05 »

Według mnie zamki są wogóle zbędne w akwarystyce . W końcu akwarium ma być tworzone tak żeby jak najwierniej przypominało środowisko naturalne hodowanych przez nas rybek . Widzieliście gdzieś w naturze zamki w wodzie ?? Bo ja nie .
Zapisane





Kto gra na PS3
lauri24
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1223


Power^^


« Odpowiedz #203 : Wrzesień 21, 2008, 08:54:14 »

Titanic??  Grin
Zapisane

112l. Ogólne
30l.- Gupiki, platki
galadarth
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 91


Mój kochany bojowniczek :D


WWW
« Odpowiedz #204 : Wrzesień 21, 2008, 09:21:14 »

Cheesy no nie wiem . A HODUJESZ ryby z atlantyku ?? Cheesy
Zapisane





Kto gra na PS3
lauri24
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1223


Power^^


« Odpowiedz #205 : Wrzesień 21, 2008, 09:29:17 »

hehe joke  Grin
jak zosbije się statek w oceanie i pokryją go koralowce to zaczyna należeć do ekosystemu  Grin
ale to nie zmienia faktu że nie przepadam za zamkami w akwa Wink
na urodziny dostałam 30l. i pytali się czy nie chce do tego zamku
ja na to że mam luż jeden i więcej nie chce
(oczywiście statek  siedzi w szufladzie Wink )
Zapisane

112l. Ogólne
30l.- Gupiki, platki
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #206 : Listopad 09, 2008, 23:27:59 »

Tak prawde mowiac gdy chodzila mi mysl o zalozeniu pierwszego mojego akwa, to bardzo mnie inspirowaly rozne antyczne filary - nawet znalazlam tapete z takimi filarami.
Chcialam sobie stworzyc takie miasto-ruiny greckie zalane woda, odrobine porosniete mchami, gdzieniegdzie roslina podobna do drzewka oliwnego i plywajace wkolo sumy rekinie.... Ale jak narazie moje 275L bedzie mcharium, chyba ze w nowo-zakupionym
baniaczku 72L jak oddam lub sprzedam molki i znajde odpowiednie do wystroju i litrazu ryby to moze cos takiego powstanie   Roll Eyes Good !
Zapisane

Angler
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 233


« Odpowiedz #207 : Listopad 10, 2008, 09:38:23 »

W niektórych zbiornikach zaporowych są zalane całe lasy i wsie więc jakaś dekoracja wyraźnie stworzona przez człowieka raczej nie psuje charakteru akwarium, ponieważ w obecnych czasach nieml na całej kuli ziemskiej żyją ludzie i kształtują środowisko. Bardzo niewiele jest nietkniętych zbiorników wodnych, więc już nawet w naturalnym środowisku są "zamki"(śmieci) pozostawione przez ludzi.
Zapisane
kuba66554443322
Zainteresowany
**
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #208 : Listopad 24, 2008, 14:23:49 »

A co sądzicie o donicze  pszewroconej i rozłupanej na poł?
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #209 : Listopad 24, 2008, 14:39:00 »

A co sądzicie o donicze  pszewroconej i rozłupanej na poł?
To samo co o pszewroconym zamku rozłamanym na dwie czesci...
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 23
  Drukuj  
 
Skocz do: