Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « No2 i No3 w wodzie tragedia... Nowo zalozone akwarium
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: No2 i No3 w wodzie tragedia... Nowo zalozone akwarium  (Przeczytany 17577 razy)
szopos
Nowy
*
Wiadomości: 6



« : Lipiec 06, 2009, 15:40:44 »

Witam!
Problem mam taki akwarium 200l ph w normie ale no2 i no3 tragedia, akwarium ma juz 3 tygodnie i caly czas wspolczynniki sa wysokie filtr mam kanistrowy unimaxa 250 wklady wata , zwirek amonowy, bio bale, ceramika, gabki.
Rybek jest w akwarium 40szt (male rybki gatunek garra rufa) w akwarium jest piasek i zamek zero dodatkow typu korzen rosliny itd.
Podmiane wody robie co drugi dzien 1/3 wody, czy ktos mi cos madrego doradzi ? dziekuje z gory za pomoc.
Zapisane
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #1 : Lipiec 06, 2009, 16:39:49 »

Chyba widze kolejny zbiornik, ktory nie odstał tego wymaganego miesiaca... wymieniales cos w zbiorniku?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2009, 16:43:14 wysłane przez Female_Raziel » Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
szopos
Nowy
*
Wiadomości: 6



« Odpowiedz #2 : Lipiec 06, 2009, 16:48:37 »

Dobrze widzisz, po prostu warunki byly tworzone na gwalt bo rybki byly w drodze a parometry wody mam podobno super, tak bylo przed wprowadzeniem sie rybek , wszystko bylo wporzadku dopoki woda sie nie znalazla w akwarium. Testy robie codziennie podmiany itd. masakra zeby to utrzymac. A konczy sie na tym ze parometry nie rosna tylko ale sa i tak wysokie, dodam ze korzystam z testow zooleka kropelkowych i paskowych tropicala (upewniam sie) no i caly czas jest jeden szit praktycznie juz nawet od mulam akwarium codziennie. Juz mi troszke sil brakuje.
Zapisane
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #3 : Lipiec 06, 2009, 16:51:46 »

A jak z obsada? Moze masz za duzo g w akwarium produkowanego przez zwierzeta? Mozesz zalatwic sobie jakies przetwalniki w syropku np. Sere Nitri-costam i zeolit. Powinno pomóc.
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
szopos
Nowy
*
Wiadomości: 6



« Odpowiedz #4 : Lipiec 06, 2009, 16:54:02 »

Codziennie czyszcze akwarium z wydzielin wiec sadze ze to chyba nie jest to Sad ale moge sie mylic. Akwarium stoi w nowym domu w kotlowni (nowy piec gazowy) moze to to jest problem ?
Zapisane
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #5 : Lipiec 06, 2009, 19:58:42 »

miałam taki sam problem, akwarium stało regulaminowo, ale niestety obsadę dałam całą od razu i bakterie denitryfikacyjne nie dały rady, dodawałam preparat "bionitrivec"sery, ale i to nie pomagało, pomogły częste podmianki oraz (rewelacja) "bambusy" z kwiaciarni (takie zielone pałki z liśćmi u góry), nawsadzałam tego 8 sztuk. idealnie obniżyły związki azotu (polecam) papa
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #6 : Lipiec 07, 2009, 06:29:08 »

Myślę, że posadzenie szybkorosnących i niezbyt wymagających roślin powinno pomóc Wink
Zapisane

szopos
Nowy
*
Wiadomości: 6



« Odpowiedz #7 : Lipiec 07, 2009, 11:23:02 »

widzialem takie pigułki z bakteriami nitryfikacyjnymi do filtra. Czy to nie pomogloby w moim przypadku?
margin bardzo ciekawi mnie ten bambus ciekawi mnie czy to faktycznie zasluga bambusa czy po prostu powiedzmy woda "swoje odstala" jak dlugo po wsadzeniu bambusow mialas taki efekt ? i jak dlugo mialo akwarium razem z woda ? Smiley dziekuje wam za udzielanie sie w temacie Smiley
Zapisane
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #8 : Lipiec 07, 2009, 16:56:17 »

No wiesz, mi NOx spadło po 12h jak zamontowałam do filtra wegiel. Osobiscie srednio wierze w te cudowne tabletki i syropki z przetwalnikami.
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #9 : Lipiec 07, 2009, 17:17:02 »

widzialem takie pigułki z bakteriami nitryfikacyjnymi do filtra. Czy to nie pomogloby w moim przypadku?
margin bardzo ciekawi mnie ten bambus ciekawi mnie czy to faktycznie zasluga bambusa czy po prostu powiedzmy woda "swoje odstala" jak dlugo po wsadzeniu bambusow mialas taki efekt ? i jak dlugo mialo akwarium razem z woda ? Smiley dziekuje wam za udzielanie sie w temacie Smiley

akwarium z wodą stało prawie 2.miesiące, przy czym woda była wlewana ze starego akwarium,filtr był ze starym wkładem, miałam wszystkie parametry w normie, rośliny zaczęły rosnąć, niestety dałam całą obsadę od razu (nie doczytałam, że trzeba stopniowo), za dwa dni miałam NO2 0,7 a NO3 250 (to link do mojego wątku -poczytaj http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23419.msg216843#msg216843), dałam bakterie, ale nie pomogło, dopiero pływająca pistia (w dużej ilości) i bambusy poskutkowały (bambusy mam do tej pory)-całość trwała 3 dni i wszystko wróciło do normy, żadna z rybek nie padła - powodzenia papa
Zapisane

Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #10 : Lipiec 07, 2009, 17:50:21 »

czy po prostu powiedzmy woda "swoje odstala"
Żeby była jasność, na NO3 odstanie wody nic nie daje, to ktoś musi przerobić, a podmiany wody dają niewiele i na krótko.
Zapisane
szopos
Nowy
*
Wiadomości: 6



« Odpowiedz #11 : Lipiec 08, 2009, 11:40:25 »

Jakie prawidlowe jest ulozenie wkladow w filtrze ? Jeden mam teratec 700 drugi unimax 250. Co powinno sie znalezc i w jakiej kolejnosci do nowo odpalanego akwarium ? Prosze pisac wklady patrzac od GÓRY do SPODU Smiley Dziekuje z gory.
Zapisane
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #12 : Lipiec 08, 2009, 13:15:00 »

Wkłady biologiczne, gabki, watka, wklady chemiczne. Dwie ostanie pozycje moga byc odwrotnie.
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #13 : Lipiec 09, 2009, 19:36:56 »

Świetną metodą na No2 i No3 są woreczki zooleka : http://www.akwarystyka.sklep.pl/Zoolek_Aquafix_NO3__25_23_183___5005
ja osobiście używam także NitrateMinus Pearls http://www.nokaut.pl/oferta/tetra-aqua-nitrate-minus-pearls-100ml-srodek-do-redukcji-azotanow.html jest to pożywka dla bakterii które jak wiadomo rozkładają azotany - powiem tylko że świetnie to działa ,
dodaje do wody także preparat Cycle.Jak narazie zero problemów z azotanami mimo że mam paletki które jak wiadomo ,,imponują,, przemianą materii a także nie mam w baniaku żadnych roślin(oprócz jednej żabienicy) , polecam wszystkim te środki.
Zapisane
Blackfire
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #14 : Maj 11, 2012, 18:34:07 »

"bambusy" z kwiaciarni (takie zielone pałki z liśćmi u góry), nawsadzałam tego 8 sztuk. idealnie obniżyły związki azotu (polecam)

Te bambusy to chyba jakaś odmiana Draceny. Czyli są to te takie zielone kijki o kształcie bambusa zakręcone u góry i jedna kępka liści? Sklepowa nazwa to Lucky Bamboo. To o to chodzi? Huh
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: