Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: Księżniczka  (Przeczytany 13122 razy)
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #30 : Marzec 11, 2006, 09:32:01 »

Cytat: CPT
Moje ksiezniczki dziwnie sie zachowuja. Kupilem wczoraj 4. 3 siedza pod kamieniami. Jedna tylko cos plywa. Zadna z nich nic nie je i wszystkie podczas oddychania ruszaja pyszczkami. Co im moze dolegac ??
Mam akwarium 80l  temp. 26*C sa tylko te 4 ryby w nim.


Czy akwarium jest całkiem świeże, czy woda już dojrzała ?
Jeśli akwarium jest niedojrzałe to będziesz miał szczęście jak przeżyją.
Może też być kwestia innych parametrów - przede wszystkim pH.

Poza tym znów się powtarza - 80 litrów to za mało na księżniczki. Jak ktoś pisze, że w 45l je trzyma to albo picuje, albo ma wyjątkowo super zgodną parę.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Tomo
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #31 : Kwiecień 18, 2006, 22:32:35 »

Ja jestem w trakcie przygotowywania zbiornika 102 litry tylko i wyłącznie dla księżniczek.Ile rybek najlepiej wpuścić na początek?Czy w naturalnym środowisku księżniczek żyją rośliny,a jeżeli tak to jakie??
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #32 : Kwiecień 19, 2006, 18:26:56 »

Chyba najlepiej wpuścić jakieś 5 małych sztuk, najlepiej z różnych źródeł (unikać rozrodu wsobnego) a jak się dobierze para to zostawić tylko ją.
102 litry tylko na jedną parę z rodzinką wystarczy.

Roślin nie niszczą, tylko kopią jedynie w miejscu, gdzie składają ikrę i opiekują się larwami.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
fuzya
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #33 : Kwiecień 25, 2006, 23:24:02 »

Witam.
W styczniu kupiłem 5 młodych Księżniczek. Do dziś pozostały mi 3 egzemplarze,które żyją we względnej zgodzie. Do tej pory dwa razy miały tarło, ostatnio jakoś przed tygodniem. Po pierwsze dziwi mnie skład ryb, jaki pozostał. Wygląda na to, że są to dwa samce i jedna samica. Tak jakby para tolerowała dodatkowego samca? Z tego, czego się dowiedziałem samce mają dłuższe płetwy i są większe, więc na tej podstawie rozpoznaję płeć. Pozostałe dwie Księżniczki nie zostały uznane za rodzinę i po pewnym okresie musiałem się ich pozbyć. Ważna rzecz - akwarium tylko 60 l. Nie planuję innych mieszkańców akwarium, ponieważ kiedy mając kłopoty z glonami wprowadziłem glonojady zostały potraktowane wyjątkowo nietolerancyjnie. Księżniczki są strasznie terytorialne, co zrozumiałe szczególnie podczas tarła.. i to małe nieszczęsne akwarium. W tej chwili po drugim tarle rybki z pierwszego miotumają około 15- 20 mm. Niepokoi mnie fakt, że są przeganiane przez rodziców. Początkowo myślałem, żeto niegroźne, ale zauważyłem już postrzępione płetwy narybku... Rodzice chyba niewielu z nich dadzą dorosnąć. Jest może ktoś chętny na młodziutkie Księżniczki?
Pozdrowienia dla pasjonatów Smiley
Zapisane
Tomo
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #34 : Kwiecień 26, 2006, 19:11:12 »

Kupiłem 4 młode księżniczki  i 2 starsze,zobaczymy jak rozwinie się sytuacja,na razie jest spokój
Zapisane
Akasha
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #35 : Lipiec 23, 2008, 18:04:23 »

Witam.Przygotowuję akwa 200l tylko dla księżniczek.Czy jako podłoże mogę mieć bardzo drobny żwir,ponieważ został mi taki z amazonki i nie chciałabym go wyrzucać.Czy może musi być koniecznie piasek? Roll Eyes Szukałam na necie i znalazłam różne informacje,jedni twierdzą że drobny żwirek jest ok. inni że w tandze powinien być piasek,jak to w końcu jest? Zawsze miałam amazonkę,to mój pierwszy "skalisty"zbiornik i nie mam zbytnio doświadczenia. Roll Eyes
Zapisane

"Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to,co oswoiłeś"    A.S.Exupery
anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #36 : Lipiec 23, 2008, 20:01:42 »

Lepszy drobny piasek - taki o granulacji w okolicach 1 mm. Jak Przemek napisał:
Roślin nie niszczą, tylko kopią jedynie w miejscu, gdzie składają ikrę i opiekują się larwami.
Zapisane

Akasha
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #37 : Lipiec 23, 2008, 21:29:55 »

Dzięki,to dam jednak ten piasek żeby wszystko było na cacy  Good !  A czy one muszą mieć grubo tego piasku?Ile kg.by trzeba na standardowe 200l żeby księżniczkom pasiło? Czy 10kg starczy?
Zapisane

"Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to,co oswoiłeś"    A.S.Exupery
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #38 : Lipiec 26, 2008, 10:25:17 »

Dla mnie drobny żwir to coś o tylko trochę większej granulacji niż piasek np. taki nadmorski.
A w mojej tanganice miałem zarówno kamyczki ok. 3-4mm jak i żwir i księżniczki robiły dołki i tu i tu, nie miały problemów.
A dużo nie musi być, nie kopią tak mocno jak muszlowce. Wystarczy tak z 5 cm grubości żeby było przynajmniej, najwyżej dokopią się do szyby.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Akasha
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #39 : Lipiec 26, 2008, 13:48:31 »

He,he akwa już zrobione.Dałam jednak piasek,poszło 20kg.Ale nie wyszło drogo,bo kupiłam w markecie na ogrodniczym za...6zł-20kg. Afro
Zapisane

"Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to,co oswoiłeś"    A.S.Exupery
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
 
Skocz do: