Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Księżniczka  (Przeczytany 13177 razy)
emem18
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 110


WWW
« : Listopad 23, 2004, 20:27:02 »

hej a teraz mam pytanko na temat księżniczki z burundi ( nie wiem czy dobrze nazwe napisałem :):P no ale chyba wiadomo o co mi chodzi.
Chodował ktoś z forum tą rybke chodzi mi o konkrety ale nie widze z ksiazki bo książki to też czytam i sobie znajde informacje po prostu mam pytanie do tych co chodują lub chodowali: w jakim akwarium chodowaliście?? udało wam sie rozmnozyć i jakie warunki co do oświetlenia roślin, może jakies przykłady :)
Zapisane

Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #1 : Listopad 23, 2004, 20:40:34 »

Paletki sie znudziły?  :wink:
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
emem18
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 110


WWW
« Odpowiedz #2 : Listopad 23, 2004, 20:47:20 »

nie nie paletki mnie interesują ale mnie na nie i tak na razie nie stac ?? a na księżniczke już sie czaej dłuzszy czas Smiley
Zapisane

Bonzo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 239



« Odpowiedz #3 : Listopad 24, 2004, 21:16:16 »

ja tez kiedys miałem ochote na ksiezniczki z burundii:D ale nie wypaliło:] za małe akwa:) z tego co sie dowiedziałem od kolegoi który je miał najlepiej zeby były z innymi pyszczakami, z innymi gatunkami kiepsko współzyja, rosna nie za szybko ale dochodza do 4-5 cm spokojnie sa zywotne i bardzo ładne. oswietlenie stanadrdowe ( w nim sie najlepiej prezentuja) no teraz pozostaje mi czekac na wieksze akwa z ksiezniczkami i innymi pyszczakami:]
Zapisane

60l- ogólne
220l-in progress
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #4 : Listopad 24, 2004, 21:33:35 »

Ojojoj same pomieszanie z poplątaniem  :?

Przede wszystkim zobaczcie w forum Tanganika - jest tam kilka wątków nt. Księżniczek.

Zobaczcie też artykuły na naszej stronie, bo mam wrażenie że nie patrzeliście, a chyba nie trudno je znaleźć.

W żadnym wypadku nie trzyma się księżniczek "z innymi pyszczakami".
Jednynymi pyszczakami, z którymi można mieć księżniczki to np. Tropheusy i kilka innych z Tanganiki. Ale większość pyszczaków w sklepach jest z Malawi, a tych dwóch biotopów nie powinno się łączyć !
(Nie sugerujcie się, że w sklepie często są razem).
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Bonzo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 239



« Odpowiedz #5 : Listopad 29, 2004, 15:48:53 »

poczytałem sporo o ksiezniczkach. mam wolne 60 litrów i chciałem tak zrobic jednogatunkowe akwa samych kisezniczek. jak myslicie ile moge ich tam wpuscic. i moze jakies rady??
Zapisane

60l- ogólne
220l-in progress
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #6 : Listopad 29, 2004, 18:38:26 »

Jak najbardziej może to się udać, ale jest spore ryzyko.
Najlepiej wybrać zgodną parę, która założy rodzinę. Tylko w przypadku kłótni słabsza ryba nie będzie w stanie uciec poza terytorium drugiej i może się to skończyć źle.

Ja do tak małego akwarium wybrałbym najwyżej muszlowce - dużo większe szanse powodzenia.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Bonzo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 239



« Odpowiedz #7 : Listopad 29, 2004, 21:17:06 »

a powiedzmy 120 litrów?? duzo by to poprawiło sytuacje??  i na jak duzy "rozrost" rodziny pozwolic??
Zapisane

60l- ogólne
220l-in progress
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #8 : Listopad 30, 2004, 22:24:45 »

No to 2x więcej, na pewno szanse sporo większe Smiley
Najlepiej jak będzie jak najdłuższe.

Zachowania i zwyczaje księżniczek to bardzo obszerny temat, nie da się tego opisać w kilku zdaniach. W skrócie: nie da się przewidzieć do końca czy nastąpi jakaś groźna kłótnia.
Ale jeśli są w akwarium naprawdę dobre skalne kryjówki to słabsza ryba będzie miała gdzie uciec.

Księżniczki zupełnie inaczej zachowują się w towarzystwie innych gatunków a inaczej gdy są same. W mojej "Tanganice" 240l żyje w sumie 5 gatunków ryb (w tym 1 sumik i 1 zbrojnik), jest dużo kryjówek i żyją w miarę zgodnie, żadna rybka poważnie nie ucierpi. Księżniczek jest tam ok. 6.

ps jutro przenoszę ten wątek do działu Tanganika
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Slash
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #9 : Grudzień 08, 2004, 16:44:04 »

ja hoduje księżniczki w akwa 40l i mam tam tylko jedną parkę
jako dekoracje i kryjówki mam 2 korzenie i jeden kokos żadnych roślin
pH wody mam 8
jak narazie doczekałem się już 3 razy młodych średnio co 1,5 mięsiąca

Pozdro  Cheesy
Zapisane

Pozdrawiam :-)
lipton
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #10 : Styczeń 09, 2005, 14:30:30 »

kup sobie akwa 100l i miej w nim ok 8 ksiezniczek Wink
Zapisane

Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #11 : Styczeń 16, 2005, 06:59:27 »

To może opisze spostrzeżenia jak się zachowywały w tzw. akwarium wielobiotopowym.Sześć sztuk pływało w 280 litrach ze skalarami,barwniakami,kakadu, guraminami plus mieczyki,molinezje,prętniki, bojowniki.Para kakadu i barwniaków miała swoje rewiry i watacha księzniczek po paru przępedzęniach trzymała się z daleka. Gurami ,żyworodne, prętniki w ogóle ich nie interesowały.natomiast bojownik z pieknymi płetwami był ich ulubionym celam albowiem wolny.Otaczały delikwenta który zawsze stawał do pojedynku ale że księżniczki wyczuły iż jest dość wolny ciągle obrywały mu płetwy bo stał praktycznie w  miejscu i atakując jedną dostawał zaraz z tyłu od drugiej.No niby skalary powinne mieć przegrane w tym wypadku jednak one parę razy stanęły do walki jako para i watacha dała spokój czując jakby zgranie przeciwnika podobnie zreszta z kakadu i barwniakami które po prostu ścigały jedną rozbijając stado aż nie "przyłożyły" przynajmniej jednej.Molinezje i mieczyki że ciągle pływały nie interesowały ich w ogóle i gdyby nie bojownik to by była pełna "charmonia".
Zapisane
emem18
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 110


WWW
« Odpowiedz #12 : Styczeń 16, 2005, 12:41:14 »

hehe no to neiźle troche mieszana obsada no i ten biedny bojek Sad ja myśle kupić księżniczki do 75 l i zrobie jednogatunkową mała tanganike .... mam nadzieje że się uda ... tylko jaką iloś rybek na początek proponujecie bo oczywiście kupie młode rybki bo dobranej pary niegdzie nie dostamne dlatego chciałbym żeby mi sie z gromadki coś dobrało ile sztuk na początek proponujecie ?? 4-5 ??
Zapisane

Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #13 : Styczeń 17, 2005, 21:44:39 »

Ano ja na ten przykład przyzwyczaiłem się że zawsze młodych ryb sześć kupuję by duże prawdopodobieństwo pary istniało i jako zabezpieczenie że w czasie wzrostu któraś może sobie choćby zachorować i paść,chyba że widać jak wół różnice płci no to wtedy już różnie.
Zapisane
dep77
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 115



« Odpowiedz #14 : Kwiecień 20, 2005, 08:49:54 »

Witam
Tak jak Przemek mnie ostrzegal i tak sie stalo w moim 80l akwa gdzie trzymalem od poczatku 6 szt ksiezniczek. Dzisiaj trzymam tam juz tylko 4 sztuki bo tamte dwie to musialem odlowic bo by zle skonczyly.
Pytanie moje jest nastepujace jak bede miec akwa 120x45x45 to czy bede mogl wposcic  tamte ksiezniczki?
Zapisane
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do: