Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Księżniczka  (Przeczytany 13178 razy)
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #15 : Kwiecień 20, 2005, 09:51:03 »

Myślę, że spokojnie. Tylko urządź dużo grot, kryjówek itp.
Ja mam w akwa 120x40x50  7 księżniczek i 8 innych rybek i jest ok.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
dep77
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 115



« Odpowiedz #16 : Kwiecień 28, 2005, 17:01:03 »

witam
w taj chwili mam 3 ksiezniczki w 80l akwa i sie zastanawiam nad kupnem 2szt naskalnikow co o tym myslicie?
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #17 : Kwiecień 28, 2005, 21:04:04 »

ja nie polecam, poczytaj posty wyżej...
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
dep77
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 115



« Odpowiedz #18 : Maj 05, 2005, 10:56:59 »

sluchajcie nareczcie mam malutkie ksiezniczki jest ich 10szt, pytanie moje kieruje do was bo nie wiem czym mam je karmic?
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #19 : Maj 05, 2005, 13:00:37 »

Są pokarmy w płynie w postaci zawiesiny.
Można też próbować proszkowane dla narybku ikrowego.
A najlepiej larwy solowca, lub pył planktonowy jeśli jest do niego dostęp.
W pierwszych dniach mogą być też pierwotniaki.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Slash
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #20 : Maj 05, 2005, 21:11:05 »

możesz również spróbować je karmić żółtkiem (oczywiście rozdrobnionym  :wink: ) a z gotowych pokarmów suchych to Mikrovit z Tropicala

Pozdro  Cheesy
Zapisane

Pozdrawiam :-)
dep77
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 115



« Odpowiedz #21 : Maj 05, 2005, 21:51:54 »

dzieki
Zapisane
dep77
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 115



« Odpowiedz #22 : Maj 28, 2005, 09:39:12 »

Witam po dluzszej przerwie
W moim 80 l akwa gdzie od 5 miesiecy hoduje ksiezniczki,po pierwszej probie zlozenia ikry nic sie nieudalo wychodowac. Po drugie probie doczekalem sie malych rybek jest ich ok 10szt i maja po 3 tygodnie. Dzisiaj rano zauwazylem kolejna gromadke maluchow jest ich ok 30szt.
 Z tego co ja wiem to te ryby w taki sposob wlasnie tworza rodziny ale napewno jak podrosna te male,to niektore z nich npewno zostana wykluczone i pobite przez inne ryby ktore zostaly wlaczone do rodziny
ale sie rozpisalem sorry, moje pytanie dotyczy wielkosci mojego zbiornika, chcialbym sie dowiedziec jak dlugo moge miec tyle rybek razem w takim baniaczku. Planuje kupno 120x45x45 takiego baniaka, i tam hodowle dluzej rodziny
Pozdrawiam
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #23 : Maj 28, 2005, 10:19:37 »

W warunkach przerybienia, a takie się u Ciebie szykują, agresja może się rozłożyć. Ale nigdy nie wiesz na którą już podrośniętą sztukę rodzinka się zaweźmie i poturbuje lub gorzej.

Jeśli są już następne małe i nic się złego nie stało to OK.
Kłopoty pewnie się zaczną jak te większe będą miały 2-3 cm.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
dep77
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 115



« Odpowiedz #24 : Maj 28, 2005, 13:50:23 »

dzieki za pomoc
Zapisane
dep77
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 115



« Odpowiedz #25 : Czerwiec 16, 2005, 10:26:01 »

Witam
Niedawno zauwazylem ze wsrod gromadki molodych ksiezniczek plywa albinos. Moja dorosla para to ma kolor szarooliwkowy.Chcialem sie dowiedziec jak to sie stalo ze mam jednego albinosa
Zapisane
dep77
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 115



« Odpowiedz #26 : Lipiec 05, 2005, 20:47:52 »

Sluchajcie
W moim 80 lakwa gdzie mam pare ksiezniczek zaczle samica wybijac te najstarsze mlode i niektore mlodsze aha pojawily sie nastepne maluchy.
Dzisiaj znalazlem 2 trupy iboje sie ich bedzie coraz wiecej do niedawna bylo wszystko ok, tak mysle odlowic mlode ktore sa nietolerowana a pozostale zostawic z rodzicami
Zapisane
olej
Nowy
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #27 : Październik 01, 2005, 23:31:43 »

Sorry, że odświerzam stary temat, ale mnustwo tu kompletnych bzdur  :?

Po pierwsze uważam, że dla jednej rodziny księżniczek 100l o minimum (mówie o trzymaniu tylko księżniczek w tym akwa).

2 Jarecki pisał, że jego 6 księżniczek dała spokuj kakadu, skalarom itd.
 Otuż te 6 księżniczek to nie była "rodzina" tylko młode ryby, które nie dobrały się jeszcze w pary, ewentualnie zgrupowanie ryb, które występuje w naturze jako grupa, które nie ma swojego terytorium i się nie rozmnaża. Gdy jakieś terytorium się zwolni wtedy jest zajmowane przez ryby z takiej grupy. Gdybyś miał choć jedną dobraną parę, to żadna z wymienionych przez Ciebie ryb by nie wpłyneła na ich terytorium. Poza tym księżniczki są bardzo szybkie.

3 Rodzice będą zabijać podrośnięte młode (3,5-5cm), gdy uznają, że ich terytorium jest zamałe, lub, gdy poczują zagrożenie ze strony potomstwa (o utrate terytorium). Dlatego jeżeli chcemy mieć rodzinę żyjącą w zgodzie trzeba im zapewnić większe terytorium (IMO min. 100l).

4 To, że masz albinosa oznacza, że Twoje księżniczki nie są czystej krwi i np. dziadek tego albinosa też był albinosem. Tutaj czyste zasady genetyki.

5 aha księżniczki nie są pyszczakami  Cheesy i wcale nie powinno się ich trzymać z "innymi" pyszczakami. Najlepsze toważystwo dla księżniczek to naskalniki i szczelinowce, bo są to ich naturalni sąsiedzi i ryby te najlepiej potrafią razem współżyć.

To chyba tyle

Pozdrawiam
Zapisane

ADP Akwarystyka Dla Początkujących
wykonanie: 10% Smiley
metsch
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #28 : Styczeń 17, 2006, 12:22:35 »

Ja mam ksieżniczki od jakiś 2 lat i słysze tutaj duże bzdury co do ich życia i chodowli. Mój baniak na 45 litrów i mam w nim 3 dorosłe księżniczki i 13 sztuk potomstwa rozmiarów około 1 cm. Dorosłe księzniczki mają 10 cm a samice 9cm jak sa malutkie świerzo po urodzeniu to wolno rosną ale po przeproczeniu pewnego rozmiaru rosną jak głupie. Moje księżniczki są stosunkowo spokojne choć glonojada mi zjadły, tylko płetwa odbytowa została. Z pyszczakami nie polecam ich trzymac, jedyne ryby z jakimi dobrze współrzyją to naskalniki malniera gdyż oby dwie te ryby są bardzo terytorialne.


P.S. Mam do sprzedania Młode Ksieżniczki>
Zapisane
CPT
Nowy
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #29 : Marzec 10, 2006, 13:07:05 »

Moje ksiezniczki dziwnie sie zachowuja. Kupilem wczoraj 4. 3 siedza pod kamieniami. Jedna tylko cos plywa. Zadna z nich nic nie je i wszystkie podczas oddychania ruszaja pyszczkami. Co im moze dolegac ??
Mam akwarium 80l  temp. 26*C sa tylko te 4 ryby w nim.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: