Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 167 168 [169] 170
  Drukuj  
Autor Wątek: Prośby o identyfikacje ryb  (Przeczytany 496343 razy)
iroslaw
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 183



« Odpowiedz #2520 : Lipiec 15, 2013, 19:33:48 »

Jak samica wygląda to ja wiem , ale czy u seby1121 w akwarium pływa takowa to już tej pewności nie mam  Grin . Na brak tarła może mieć wpływ kilka innych czynników : pokarm , wielkość zbiornika , obsada, jakość wody i jeszcze kilka . pozdrawiam irek
Zapisane
matnel
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #2521 : Sierpień 18, 2013, 21:49:12 »

Witam wszystkich. Pomoże mi ktoś w identyfikacji tej rybki? Podobno to pielęgnica zebra ale nie jestem pewien.
Pielęgnica zebra opiekuje sie ikrą
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #2522 : Styczeń 11, 2015, 23:31:16 »

No to akcja zagadka.
Poniżej jest filmik z bocjami z mojego akwarium. Wśród stada bocji wspaniałych widoczne są 3 bocje kontynentalne. Pomóżcie mi je zidentyfikować.

Na początku filmu w kadrze widoczne są 2 bocje które się przeganiają:
Bocja nr 1: Widoczna jest przez większą część filmu w lewym dolnym rogu kadru. Kupiłem ją jako Botia histronica, ale czy to na pewno ona?
Bocja nr 2: Na początku zostaje przepędzona przez Bocję 1, ale szybko powraca i kręci się po kadrze do końca filmu. Co to jest nie mam pojęcia. Tu potrzebna wasza opinia.
Bocja nr 3: Pojawia się ok 30 sekundy. Myślę że to najłatwiejsza do identyfikacji ryba. Wg mnie to zwyczajna siatka, no chyba, że się mylę Smiley

KLIKNIJ TUTAJ ŻEBY ZOBACZYĆ FILMIK
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2015, 23:37:01 wysłane przez lukas » Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #2523 : Styczeń 12, 2015, 17:47:40 »

Daj zdjęcia bo to trudniejsze niż może się wydawać.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #2524 : Styczeń 13, 2015, 14:11:27 »

O proszę, Drago jeszcze się pojawia na forum Smiley

Sorry za spam Smiley
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #2525 : Styczeń 14, 2015, 19:06:55 »

Daj zdjęcia bo to trudniejsze niż może się wydawać.

Oj wymyślasz Smiley
Nie mam aparatu teraz, a robienie bocjom zdjęć telefonem to jakiś żart, toteż posłużę sie zdjęciami archiwalnymi sprzed roku Smiley To są te same bocje tylko rok młodsze Smiley

Bocja nr 1 (domniemam histronica)


Bocja nr 2 (?)


Bocja nr 3 (domniemam siatkowana)
Zapisane

margin
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 569



« Odpowiedz #2526 : Styczeń 15, 2015, 09:27:19 »

Może to bocja rostrata (podwójnie pręgowana).
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #2527 : Styczeń 16, 2015, 17:29:45 »

Niestety ja ci tutaj nie pomogę. Nigdzie nie ma konkretnych kluczy do identyfikacji, ani danych na podstawie jakich cech morfologicznych, oraz ilości zebranych okazów te gatunki zostały opisane. Wzorkami nie ma się co tutaj sugerować, całkiem możliwe że jak w przypadku płaszczek z rodzaju Potamotrygon u tych ryb występuje polimorfizm. Tu masz linka z podobnymi rybami, określali je spece, na dwóch ostatnich zdjęciach podobne do twoich, wnioski wyciągnij sam. http://forums.loaches.com/viewtopic.php?t=21317

ducze czasami jeszcze zajrzę, zaglądałbym częściej gdyby pojawiały się tematy z ciekawymi rybami.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #2528 : Styczeń 16, 2015, 19:00:48 »

Dzięki. Wiem że temat nie łatwy. Widzę że nie jest to jednoznaczne. Sam też obstawiałem rostratę, ale nie chciałem Was sugerować. Czyli nadal będzie to rostrata ze znakiem zapytania Smiley
Bocje widoczne na filmie mają już ubarwienie dojrzałe, także kubotaika to (moim zdaniem) zdecydowanie nie jest. Mam też bocję kubotai i ona wygląda zupełnie inaczej - raczej trudno dorosłego osobnika pomylić z innym gatunkiem. Pod linkiem który pokazał Drago pokazane są młodziutkie ryby, a wiadomo że u bocji rysunek na ciele zmienia się wraz z wiekiem. Młode ryby trudno odróżnić, stąd domniemam podejrzenie że bocja z linku to kubotai.
Zapisane

espressso
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2529 : Czerwiec 16, 2015, 10:23:21 »

Cześć Wam,
Nie jestem raczej oryginalny i proszę Was o identyfikację prętnika  Wink
Oto bohater/ka:
https://drive.google.com/file/d/1CT5VzA-CpeNNKBXiG2VIGlVh8kceRzTAOw/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1gWFGmhhh0jnY5PK7kWGFvfjbn7bs1AhA9w/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1XEytwRLt9WCoEupJ29QfgQjZRbnGpUWEZQ/view?usp=sharing

Kiedy tą rybkę kupowałem miała ok. 2,5 cm i mówiono mi w sklepie, że to samiec prętnika. Jakiego? Żeby to oni wiedzieli  Smiley
W skutek moich internetowych dociekań doszedłem do wniosku, że prawdobodobnie jest to samica prętnika wargacza (colisa labiosa), odmiany pomarańczowej czyli tzw. prętnik morelowy.
Czy dobrze mi się wydaje? Chciałbym dokupić tej rybce towarzystwo, ale nie mam nawet pewności czy to samiec czy samica...
Teraz rybka ma około 6 cm.
Proszę o pomoc   papa
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2015, 10:30:49 wysłane przez espressso » Zapisane
Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #2530 : Czerwiec 16, 2015, 19:34:55 »

Wg. mnie dobrze myślisz, że to prętnik morelowy i obstawiam, że to samiec. Samice są z reguły bledsze i bardziej niepozorne. Najlepiej będzie jak kupisz mu dwie samiczki bo prętniki trzyma się w haremach Wink
Zapisane
espressso
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2531 : Czerwiec 16, 2015, 22:37:10 »

A czy samce tego gatunku nie mają ostro zakończonych płetw brzusznej i odbytowej? Myślałem, że jest to zasadą u wszystkich prętników, mylę się?
Zastanawiam się jeszcze, czy nie jest to colisa chuna odmiany pomarańczowej. Jakie są różnice między pomarańczowymi odmianami tych gatunków (labiosa i chuna)?
Patrząc na zdjęcia w sieci trudno dostrzec znaczące różnice.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2015, 09:37:23 wysłane przez espressso » Zapisane
Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #2532 : Czerwiec 17, 2015, 12:43:42 »

Mogę się mylić ale według mnie rybka jest zbyt jaskrawa na samicę.
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #2533 : Czerwiec 18, 2015, 19:41:19 »

tak jak trafnie się domyślasz jest to prętnik morelowy - colisa chuna, czyli po prętniku trójbarwnym.
z całą pewnością rybka jest płci żeńskiej, także to samiczka. Poznajesz to po okrągłym, pełnym brzuszku i zaokrąglonych końcach płetwy grzbietowej i odbytowej. samiec ma nieco smuklejszą budowę i ostro zakończone płetwy.

PS: colisa chuna to moje ulubione prętniki. ciężko je dostać ale moim zdaniem to jedne z najpiękniejszych ryb akwariowych. bardzo aktywne i bardzo aktywnie się rozmnażają, nawet w akwarium ogólnym. pomimo niewielkich rozmiarów samiec jest w stanie obronić gniazdo nawet w akwarium ogólnym. tak przynajmniej było u mnie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2015, 19:45:16 wysłane przez lukas » Zapisane

aleksgl
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2534 : Listopad 19, 2015, 23:14:54 »

Witam potrzebuję pomocy czy wie ktoś co to za ryby ?








Bardzo proszę o identyfikacje  Smiley
Zapisane
Strony: 1 ... 167 168 [169] 170
  Drukuj  
 
Skocz do: