Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 104 105 [106] 107 108 ... 170
  Drukuj  
Autor Wątek: Prośby o identyfikacje ryb  (Przeczytany 496309 razy)
rumaki
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 164



« Odpowiedz #1575 : Październik 02, 2009, 15:37:48 »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cierniooczek_Kuhla
http://www.superakwarium.pl/cierniooczek-myersa-piskorek-myersa-id619.html
Zapisane

robgr85
Zainteresowany
**
Wiadomości: 91


Fotograf, (Robert)


WWW
« Odpowiedz #1576 : Październik 03, 2009, 21:21:55 »

Ja mam pytanie...

Myślałem że potrafię rozróżnić płeć bojowników, ale zastanawiam się czy jednak nie trafił mi sie samiec wygladajacy jak samica.

Czy samice bojowników wspaniałych także 'puszą skrzela' i straszą się nawzajem?

Moja 'samica' była w akwarium pierwsza (96litrów), teraz wpuściłem samca i tak go po pałaszowała że aż szkoda - ledwie zipał, odłowiłem go żeby doszedł do siebie, płetwy ma zjedzone, wygląda na stan agonalny, nie pływa, wisi pod powierzchnią...

Pozdr.
Zapisane

Mój FotoBlog - regularnie aktualizowany - proszę o komentowanie wpisów
http://96litrow.blogspot.com -  mój blog akwarystyczny UPDATE: 29.10.2009 - zakładamy akwarium na bazie ziemi ogrodowej - fotorelacja
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #1577 : Październik 03, 2009, 21:28:33 »

Samice sie strasza nazwajem i nawet moga sie zawziecie bic na smierc i zycie. Ja z powodu potyczek musialam jedna oddac, a to byla 100% samica bo wielokrotnie przechodzila tarło. Najpewniejsza metoda oceny plci jest pokledelko (lub jego brak).
O tym zeby samica samca pobila to nie slyszałam. Zobacz czy twoj bojek o nieokreslonej plci ma biala kropke za pletwami piersiowymi. Jesli nie ma to wtedy jest samiec, ale widzialam w necie 2 zdjecia samcow z pokladekami lub samic z wielkimi pletwami, wiec juz nie wiem. Tongue
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2009, 21:40:05 wysłane przez Female_Raziel » Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #1578 : Październik 03, 2009, 21:39:24 »

wklej fotkę. być może masz samca bojownika ale innego gatunku
Zapisane

robgr85
Zainteresowany
**
Wiadomości: 91


Fotograf, (Robert)


WWW
« Odpowiedz #1579 : Październik 03, 2009, 22:07:23 »

@Female_Raziel - pokładełko jest wg mnie widoczne, samica zanim wpuściłem samca miała takie podłużne paski, jak go wpuściłem to przez chwilę poprzeczne, a teraz po tych atakach nie widzę żadnych. Samiec na pewno jest samcem, trzymam go w izolatce, ma urwane pół tylnej płetwy, nie jestem pewien czy przednie jakoś mu się zregenerują bo wyglądają okropnie

wklej fotkę. być może masz samca bojownika ale innego gatunku


zdjęcie samicy sprzed kilku dni:



samiec jest wyraźnie mniejszy, ale myślałem że po prostu młody... jak trzeba zdjęć to mogę chwycić za aparat, ale on wygląda teraz naprawdę okropnie.
Zapisane

Mój FotoBlog - regularnie aktualizowany - proszę o komentowanie wpisów
http://96litrow.blogspot.com -  mój blog akwarystyczny UPDATE: 29.10.2009 - zakładamy akwarium na bazie ziemi ogrodowej - fotorelacja
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #1580 : Październik 03, 2009, 22:18:38 »

no pokładełko jest, sam miałem taki problem. ale stawiałbym na samice.
Zapisane

robgr85
Zainteresowany
**
Wiadomości: 91


Fotograf, (Robert)


WWW
« Odpowiedz #1581 : Październik 03, 2009, 22:19:33 »

no pokładełko jest, sam miałem taki problem. ale stawiałbym na samice.

dotarły się jakoś, czy pozabijały?
Zapisane

Mój FotoBlog - regularnie aktualizowany - proszę o komentowanie wpisów
http://96litrow.blogspot.com -  mój blog akwarystyczny UPDATE: 29.10.2009 - zakładamy akwarium na bazie ziemi ogrodowej - fotorelacja
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #1582 : Październik 03, 2009, 23:21:28 »

Nie pozabijały i nie dotarły. Raz wpadł mi pomysł rozmnożyć bojka. No i kupiłem samca, zbudował gniazdo, puściłem 4 samiczki i był sajgon. Ledwo zdążyłem je odłapać samiec się wściekł. Zasięgnołem rady i dowiedziałem się że to mogły być samce. Pozbyłem się tych niezidentyfikowanych rybek i kupiłem 3 samice w innym sklepie i tym razem one zrobiły z chłopem porządek siedział za gąbką (ach te fajkowe filtry:)) obszarpany. Przeżył, ale cudem. I wróciłem do rozmnażania danio i kardynałków:)
Zapisane

robgr85
Zainteresowany
**
Wiadomości: 91


Fotograf, (Robert)


WWW
« Odpowiedz #1583 : Październik 04, 2009, 00:20:00 »

Nie pozabijały i nie dotarły. Raz wpadł mi pomysł rozmnożyć bojka. No i kupiłem samca, zbudował gniazdo, puściłem 4 samiczki i był sajgon. Ledwo zdążyłem je odłapać samiec się wściekł. Zasięgnołem rady i dowiedziałem się że to mogły być samce. Pozbyłem się tych niezidentyfikowanych rybek i kupiłem 3 samice w innym sklepie i tym razem one zrobiły z chłopem porządek siedział za gąbką (ach te fajkowe filtry:)) obszarpany. Przeżył, ale cudem. I wróciłem do rozmnażania danio i kardynałków:)

Ciekaw jestem co by z moim było, gdyby było więcej samic... przy tej jednej już bokiem dryfował przy powierzchni... dam mu parę dni/tygodni na regenerację w kotniku (teraz zaczął normalnie pływać i przez przeźroczystą ściankę kozaczy gdy podpływa samiczka), potem wypuszczę go i mam nadzieję że da sobie radę...

Pozdr.
Zapisane

Mój FotoBlog - regularnie aktualizowany - proszę o komentowanie wpisów
http://96litrow.blogspot.com -  mój blog akwarystyczny UPDATE: 29.10.2009 - zakładamy akwarium na bazie ziemi ogrodowej - fotorelacja
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #1584 : Październik 04, 2009, 20:24:20 »

Kupiłam dwie ramirezki- ma być parka. Mam jednak dopiero pierwszy raz styczność z Pielęgniczkami Ramireza dlatego chciałam się Was zapytać, czy po tych moich, mających wielkość około 4cm można już rozpoznac płeć i jeśli tak to na ile procent pewności?

fotka nr.1


fotka nr. 2

Zapisane

Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #1585 : Październik 04, 2009, 21:07:46 »

Sądząc po lekkiej czerwonej barwie na brzuchach jak dla mnie dwie samice. Poczekaj aż stresik im przejdzie i kolory będą wyrażniejsze.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #1586 : Październik 04, 2009, 22:04:03 »

Jeśli chodzi o zaczerwienienie na brzuszkach to obie rybki to mają wyraźnie widoczne podczas obserwacji w awarium.Ta pielęgniczka na 2 fotce jest mocno i intensywnie wybarwiona(choć nie na fotce), zwłaszcza dziś- bo wyglądała jak w trakcie tarła. Natomiast ta z fotki nr.1 jest cały czas blada... , ale obie rybki są pewne siebie, niezbyt płochliwe, zachowują się jak okazy zdrowia. Czy ta bledsza też się z czasem wybarwi czy może pozostać taka bez kolorków?
Przy jakiej wielkości samców-ramirezek pojawia się charakterystyczny (podobno) "pióropusz" ? Czy dwie samiczki w jednym akwarium (pojemność 35l, ale jest długie, bo ma 70cm), z kryjówkami i towarzystwem krewetek i ślimaczków mogą sobie zrobić krzywdę? Dziś trochę się poszturchiwały. Czy powinnam je rozdzielić od razu, czy mogę z tym zaczekać aż dokupię samca, wpuszczę go i wówczas oddzielę jedną z samiczek?
Zapisane

stalewiak
Zapraszam do mnie
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 61



« Odpowiedz #1587 : Październik 07, 2009, 08:00:26 »

Hej dobrzy ludzie  Wink Kolejnej rybki zapomniałem nazwę :/ nagrałem filmik bo foto mi nie wychodzi lipny aparat :/

Bardzo proszę o dokładną identyfikację Smiley

Pozdrawiam
Zapisane

rumaki
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 164



« Odpowiedz #1588 : Październik 07, 2009, 12:34:30 »

Jaja sobie robisz? Cheesy
Czerwonoogoniastych trochę jest.
Niewyraźne trochę ale pasują mi do kardynałka chińskiego choć mam wątpliwości.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2009, 12:36:36 wysłane przez rumaki » Zapisane

stalewiak
Zapraszam do mnie
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 61



« Odpowiedz #1589 : Październik 07, 2009, 13:12:22 »

Czemu jaja ??  na filmiku lepiej widać  bo fotka nie wychodzi :/
Dodam że ta rybka jest przezroczysta  widać jej kręgosłup

Na innej str ktoś napisął że to może być Prionobrama filigera



Podobna ale poczekam na innych aż się wypowiedzą Smiley
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2009, 13:15:18 wysłane przez stalewiak » Zapisane

Strony: 1 ... 104 105 [106] 107 108 ... 170
  Drukuj  
 
Skocz do: