Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: Mam problem z Mieczykami.  (Przeczytany 22583 razy)
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #30 : Grudzień 28, 2003, 01:40:53 »

Pencelo o czym chcesz wiedzieć? Pokarm czyli przedewszystkim pochodzenia zwierzęcego to on jest najwartościowszy (wszystko jedno czy żywy czy mrożony) i to on powinien w większości wypełniać diete ryb. Jako dodatek płatki roślinne lub kompleks granulki pałeczki (ourzednio namoczone w wodzie) itp itp.
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
jacek
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 245



« Odpowiedz #31 : Grudzień 28, 2003, 18:25:03 »

widziałem jak samiec mieczyka zapładnia samice czy takie jedno zapłodnienie wystarczy żeby mieć małe mieczyki Huh? z gury dziękuje za odpowiedz
Zapisane

Pozdrawiam wszystkich :-)
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #32 : Grudzień 28, 2003, 23:01:43 »

tak ,wystarczy
Zapisane

Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #33 : Grudzień 29, 2003, 09:14:22 »

U mnie znowy\u beda małe Mieczyki za lada dni ja nigdy nie moge zauważyć jak mój samiec bierze sieza samice masakra
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Adrian.S
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #34 : Grudzień 29, 2003, 14:03:35 »

Czy wyjasni mi ktos dlaczego kupujac samice dla samca zawsze jest tak ze zmienia plec ?? mialem 3 samice a teraz mam 3 samce !
Zapisane
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #35 : Grudzień 29, 2003, 14:05:37 »

Często się to zdarza ale mnie jeszcze nie
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #36 : Grudzień 31, 2003, 00:13:32 »

Cytat: Adrian.S
Czy wyjasni mi ktos dlaczego kupujac samice dla samca zawsze jest tak ze zmienia plec ?? mialem 3 samice a teraz mam 3 samce !

A dasz sobie głowę obciąć że to były samice? Ja też miałem takiego samca. Do wielkości ok 6cm wykazywał cechy płciowe samicy. Nawet pierwsze promienie płetwy odbytowej były cieniutkie jak u panienki. Nawet parę razy wydawało mi się że w ciązy ta ryba była (nigdy nie widziałem momentu porodu u tej "samicy") a samce adorowały ją równie chętnie co inne samiczki. Aż tu w wieku ok 2 lat ta samiczka z tygodnia na tydzień zaczęła się w samczyka zmieniać. Przez inne samce "była" tolerowana do momentu kiedy na płetwie ogonowej pojawił się czarny pasek. "Samica" nigdy nie miała miecza tak okazałego jak pozostałe samce ale za to miała imponujące rozmiary i szybko stała się samcem alfa.
O zjawisku zmiany płci u mieczyków czytałem trochę w literatórze. Zdania na ten temat są podzielone ale mi osobiście najbardziej prawdopodobna wydaje się być taka teoria:
Wśród żyworódek występują 2 rodzaje samców: rozwijające się normalnie i tzw późne, które dojżewają w wieku starszym a jako młode ryby wykazują cechy płciowe samic.
Ta teoria nie jest oczywiście stworzona przeze mnie ,czytałem o niej w prasie fachowej.

"Zmiana płci" zdaża się również u bojowników syjamskich.
Zapisane

Przem
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 227



« Odpowiedz #37 : Listopad 28, 2004, 19:56:01 »

Napiszcie mi gdzie ma występować ta plamka ciążowa. Na łuskach, na powierzchni ryby czy w jej środku? Jak duża ona jest? Czy jeżeli samiec podszczypuje samice w okolicach odbytu to jest ona w ciąży?
Zapisane
Molly_
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 338



« Odpowiedz #38 : Listopad 28, 2004, 20:02:50 »

Plamka ciążowa występuje w środku. Tzn. jest w środku, ale na zewnątrz ją widać (namotałam Tongue ). Ma ona kształt takiego trójkąta.
Jeśli samiec podszczypuje samicę, a ta z kolei jest już dość gruba, znaczy że jest w ciąży.  :wink:
Zapisane

zawsze iść rozkaz, który mam we krwi, MAŁĄ WOJNĘ w sobie mieć
Przem
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 227



« Odpowiedz #39 : Listopad 28, 2004, 22:04:53 »

Tak, jest gruba i ma taki czarny trójkąt (czworościan chyba bardziej bo jest to przestrzenna figura Smiley ) za żebrami w kierunku płetwy ogonowej.
Zapisane
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
 
Skocz do: