Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Mam problem z Mieczykami.  (Przeczytany 22580 razy)
jacek
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 245



« : Grudzień 12, 2003, 16:26:57 »

Kupiłem ostatnio 2 Mieczyki samca i samice ponieważ chciałem je rozmnożyć. Na początku samiec przepędzał samice. Po pewnym czasie dokupiłem samice i nadal to samo. Co mam robić?HuhHuhHuhHuhHuhHuh :?  
 Sad
Zapisane

Pozdrawiam wszystkich :-)
jacek
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 245



« Odpowiedz #1 : Grudzień 12, 2003, 16:59:46 »

Chciałbym dodać jestem początkujący, narazie udało mi się wychodować sporom ilość gupików i pielęgnic Meeka.
Zapisane

Pozdrawiam wszystkich :-)
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #2 : Grudzień 12, 2003, 21:50:33 »

To u mnie było inaczej miałem 2 samce i 1 samice i chłopaki sięo nią bili wkońcu ona urodziła i wszystkie 3 Mieczyki zdechły.Teraz zakupiłem kolejną parkę i nei spotkałem się żeby samiec przepędzał samice tzn tak lekko ją podgoni. U mnie gania samice wtedy kiedy najczęścije ma rodzić... Zobacz czy przypadkie mu Ciebie któraś z samic nie ma grubszego brzucha:) Może samiec chce gurować u Ciebie w tym małym stadku:)
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #3 : Grudzień 13, 2003, 00:18:57 »

Samiec goni samice adorując je. Jeśli stroszy przy tym płetwy i często zapędza samice np. w róg akwarium wykonując przy tym charakterystyczne gwałtowne ruchy do przodu i do tyłu to nie masz się czym przejmować - to naturalne zachowanie. Samce w swych zalotach bywają bardzo natarczywe i mogą męczyć samice. Dlatego na jednego samca mieczyka powinny przypadać co najmniej 3 samice. U mnie w akwarium zawsze były to zestawy 1 samiec + 5 samic , ale samiec czasem i tak wybierał sobie faworytkę z tej grupy i  na niej koncentrował większość swych amorów. Pamiętaj im więcej samic tym mniej każda z nich będzie nękana miłosnymi zapędami samca.
                      Jeśli chodzi o trzymanie większej ilości samców w jednym zbiorniku , to jest to możliwe w duzych akwariach z dużą ilością kryjówek. Jeśli decydujesz się na więcej niż jednego samca to proponuję co najmniej 4. Samce zawsze będą się "tłukły" jednak w dużym akwarium z kryjówkami i przy większej liczbie samców ich agresja się nieco rozprasza. W małym akwarium zawsze najsilniejszy samiec pozabija słabsze.
Zapisane

jacek
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 245



« Odpowiedz #4 : Grudzień 13, 2003, 16:59:15 »

Teraz samiec już nie goni samic. Jedna z samic ma powiększony brzuszek ale już od paru dni. Widać przy płetwie odbytowej ciemniejsze zabarwienie, ale czy to może być plama ciążowa?HuhHuh?
Acha dzięki z odpowiedz Cheesy
Zapisane

Pozdrawiam wszystkich :-)
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #5 : Grudzień 13, 2003, 18:36:54 »

Tak jest to plama ciążowa.Ciąża trwa od 6-8 tyg. Jeśli ma czarna plamkę to może niedługo rodzić, zresztąjeśli będzie rodzić to samiec znowu zacznie ja gonić i wtedy jąodłó u mnie najczesciej jak widze że samiec jużgania ia widze czrnąplamke to wiem że będzie rodzić i rodzi tego samego dnia, ale b. ciężko jest uchować cały miot.... :lol:
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
jacek
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 245



« Odpowiedz #6 : Grudzień 13, 2003, 19:31:00 »

Dzięki Kapsel za porade, ale prosił bytm cie jeszcze o jedną rade napisz na jakiej stronie jeśli wiesz znajduje się obrazek z plamą ciążową np: Mieczyka jeśli nie wiesz napisz mi o nie.
Zapisane

Pozdrawiam wszystkich :-)
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #7 : Grudzień 13, 2003, 20:58:48 »

Hmmm w tej chwili nei pamiętam żadnej strony gdzie by to teraz Ci pokazać.Więc na poczatku jest biaął plama a ja kjest w ciązy to sierobi czarna a najczesciej robi się czarna jak ma rodzić praktycznie nie długo. Tak troche powinno ją wywalić albo się rozszeżyć   wtedy będziesz wiedzieć że poród zbilża się już tużtuż a jak samiec zacznie jaganiać to odławiaj odrazu:) jeśli masz jakieś pytania to skontaktuj się ze mnąan gg oto mój numer 2271897
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #8 : Grudzień 13, 2003, 22:40:40 »

Ja szczerze mówiąc nigdy nie sugeruję się plamą ciążową (u niektórych samic jest ona wogóle nie widoczna). Sama samica swym zachowaniem powie ci że lada chwila będzie rodzić. Samice przed porodem zawsze szukają zacisznego miejsca. Chowają się za roślinami , w kątach akwarium , za filtrem czy dekoracjami. U mnie często do kokosów wpływały. Także jak zobaczysz u swej samicy takie zachowanie to przenieś ją do kotnika. Ciąża to co najmniej 4-6 tygodni więc nie musisz się spieszyć.
Zapisane

Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #9 : Grudzień 13, 2003, 23:01:13 »

U mnie jest podobnie ale jak zobacze że samiec jągoni to się jej lepije przyglądam i wtedy zauważam i odławiam do kotnika
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
gregorm7
Nowy
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #10 : Grudzień 14, 2003, 02:21:25 »

Moją przygodę zaczynałem właśnie od gupików i mieczyków. Było to ponad 15 lat temu, ale obecnie nadal mam oba gatunki!!!
Jeśli macie trochę czasu na obserwacje to spróbujcie się przyjżeć z bliska brzuszkowi samicy i w końcu uda Wam się zaobserwować małe rybki pośród siebie - to one tworzą ów czarną plamę!!!

Obecnie mam w swojej hodowli 50 szt. młodych obu gatunków i 3 samice mieczyka, dwa samce, oraz 30 szt. gupików dorosłych - ostatnio gupiki coś chorują - było ich więcej, jednak leczenie nie bardzo pomaga. Chudną i zdychają pojedynczo. Może coś poradzicie?!?

Dzięki.
Zapisane

Pozdrawiam gregorm7
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #11 : Grudzień 14, 2003, 10:29:01 »

Nie wiem czy to pomoże ale żyworódki nie  które lubią lekko posooloną wodę. Na każde 10l wody wsyp małą płaską łyżeczkę.
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
jacek
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 245



« Odpowiedz #12 : Grudzień 14, 2003, 13:01:03 »

Dzięki za porady Cheesy  Lukas ma rację jedna z mojich samic chowa się ale zbytnio nie widać plamy ciążowej
Zapisane

Pozdrawiam wszystkich :-)
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #13 : Grudzień 14, 2003, 13:20:57 »

Jeśli plamy nei widać to musisz się dobrze przyglądać jej zachowaniu i brzuszkowi Smiley
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #14 : Grudzień 15, 2003, 20:36:47 »

Cytat: gregorm7
ostatnio gupiki coś chorują - było ich więcej, jednak leczenie nie bardzo pomaga. Chudną i zdychają pojedynczo. Może coś poradzicie?!?

Dzięki.


to mogą być nicienie lub jakieś inne pasożyty układu pokarmowego (ewentualnie jakaś infekcja wątroby, ale to mniej prawdopodobne). Spytaj Sarmik,ona powinna coś wiedzieć. Ja osobiście (odpukać) nigdy nie musiałem leczyć swych ryb z tego typu przypadłości.
Zapisane

Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do: