Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Arashi 300l. słonawowodne- AWARIA!!!
Strony: 1 ... 8 9 [10]
  Drukuj  
Autor Wątek: Arashi 300l. słonawowodne- AWARIA!!!  (Przeczytany 29018 razy)
Arashi
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 59


Konie skokowe, psy pracujące i akwarystyka ;)


« Odpowiedz #135 : Kwiecień 09, 2009, 08:25:05 »

Ducze- co do wystroju to sam wiesz, że wszystko wychodzi z czasem...dopiero jak się coś układa to zmienia się koncepcja ze 100 razy  Wink.
Sama jestem ciekawa tego tła, ma być możliwie ciemno- szare, czarno- grafitowe . W 300 litrach miałam biały piasek i jasne kamienie na czarnym tle i nam się podobało.

Mógłbyś mi Ducze podać namiary na PW na tego gościa co ma flądry po 15 zł ( chyba, że to jest to co mi już podawałeś)?
Ciekawe ryby i zastanawiam się czy nie kupić np. 2 sztuk. Nie chcę ryb rosnących ponad 15 cm ( no 20...)- czyli pasowałby  . Ale to i tak dopiero za jakieś 2-3 tygodnie. No i kwarantanna mnie czeka pewnie ...

Andrzeja nurtuje odpieniacz- zastanawia się nad kupnem, a ja się zastanawiam czy w wodzie o zasoleniu 1,008- 1,01 będzie działał?
Aha i jaki wkład polecacie do komina? W sumpie jest ceramika i bioceramika. Chcemy dołożycz jeszcze gąbkę o dużych oczkach.
Słyszałam, że do komina może być bioceramika...
Coraz częściej też słyszę, że biobale (biokulki) są beznadziejne,że za gładka powierzchnia dla bakteri i że np. klocki Lego dałby ten sam efekt...co o tym sądzicie???

Zapisane

Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości... Wink
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #136 : Kwiecień 09, 2009, 08:49:23 »

Namiar na flądry to Kakadu koło mojego domu Wink czyli tutaj użytkownik hatiras. Jak kupowałem glizdę to było jeszcze kilka fląder. Tamten, o którym piszesz, to właśnie miał po 50pln.

Niby granicą dla przyzwoitego działania odpieniacza jest sg=1,010 ale właśnie czytałem wynurzenia jakiegoś gościa, że w zasoleniu 1,009 dawał mało kiepskiej piany. Pewnie to zależy też od klasy odpieniaka, ale raczej z tego co czytam to okolice 1,010 to raczej za mała gęstość, żeby odpieniacz się wykazał. Ale jak macie środki i sumpa, gdzie nie będzie się rzucał w oczy, to na pewno nie zaszkodzi Wink

Ceramika ceramice nierówna. Jedne są gładkie inne mocno porowate. Jedne kosztują 2pln/L inne 20 Smiley Ogólnie przy takiej objętości wkładów jak w sumpie, to ceramika to raczej zbędny gadżet. Może przy jakimś super przerybionym zbiorniku potrzebna byłaby taka powierzchnia filtracyjna, jaką oferuje dobra ceramika. Ale tak to klocki lego albo pocięte rurki od napojów pewnie spokojnie by wystarczyły. Po prostu ilość bakterii będzie limitowana i tak nie powierzchnią wkładów a ilością dostępnego żarcia. Dobre biokulki po mojemu będą lepsze od ceramiki, dają lepszy przepływ wody i się nie zapychają jak ceramika.
Oprócz gąbki to pomyślcie o wacie, chyba najlepsze medium jeżeli chodzi o mechaniczne czyszczenie wody.
Ceramika i bioceramika to chwyt marketingowy i tyle Wink Ale jako, że nie planujecie chyba jakoś mocno obciążać zbiornika to generalnie co wrzucisz do sumpa to będzie działać Smiley Ważniejsze by chyba było, żeby jakiś denitrator zorganizować...
Zapisane

Arashi
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 59


Konie skokowe, psy pracujące i akwarystyka ;)


« Odpowiedz #137 : Kwiecień 09, 2009, 12:15:35 »

Ducze- a dlaczego akurat denitrator, jakoś mało o tym słyszałam...Ty masz w swoim zbiorniku?
Będziesz kupował flądry do swojego akwa?
Na razie musimy kupić jakąś pompę cyrkulacyjną. Watę mam- tylko jej nie używałam bo się szybko zapycha.Chyba, że ją do kubła mechanicznego wrzucić...zobaczymy.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2009, 12:19:58 wysłane przez Arashi » Zapisane

Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości... Wink
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #138 : Kwiecień 09, 2009, 12:32:26 »

Fląder na razie nie kupuję... ale jeszcze to rozważę jak się uporam z plagami w zbiorniku.

Denitrator żeby coś z azotanami robić, bo z amoniakiem i NO2 ta filtracja co planujecie sobie poradzi bez najmniejszych problemów. Ja mam 150kg piachu, Wy moglibyście pomyśleć o DSB w sumpie, wystarczy kupić trochę piachu aragonitowego do morskich. Ale jaką to ma wydajność to nie wiem.
Zapisane

Arashi
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 59


Konie skokowe, psy pracujące i akwarystyka ;)


« Odpowiedz #139 : Kwiecień 13, 2009, 10:08:01 »

Ponieważ nasze 300 litrów już nie istnieje, zamykam ten wątek  do czasu powstania nowego zbiorniczka Wink

Pozdrawiam
Zapisane

Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości... Wink
Strony: 1 ... 8 9 [10]
  Drukuj  
 
Skocz do: