Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: wierzba sie nada?  (Przeczytany 4725 razy)
Emmanuel
Nowy
*
Wiadomości: 5


« : Luty 23, 2009, 20:29:05 »

Jak w temacie czyli czy wierzba płacząca nada sie zeby wrzucic do akwarium? mam piekną gałąź wierzby Cheesy po obdrapaniu z kory gałązka jest bialutka Cheesy bedzie ładnie wyglądała w akwarium Cheesy
Zapisane
fish000
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 193


mały elektronik :D ( słóżę pomocą)


« Odpowiedz #1 : Luty 23, 2009, 22:28:56 »

A czy ona ci przypadkie nie wypływa na powieszchnie ?? Nie wiem za bardzo czy sok wierzby nie zaszkodzi rybkom , w sumie to raczej jest itak tylko cukier i woda ale moze niech sie wypowie ktos kto sie na tym zna ...  A poza tym to swierze drewno sie chyba nie nadaje a skoro łatwo sciagłes kore to chyba jest swierze
Zapisane

166 litrów -ogólne
3x zbrojnik niebieski
2x kirysek spiżowy
2x czarna tetra
6 rozbora klinowa
14x neon inessa
4x danio lamparcie
Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #2 : Luty 23, 2009, 23:58:40 »

Z wierzbą jest tak - gdzie wsadzisz patyk tam wypuści liście;) Nie wiem czy do końca o to Ci chodzi Wink
Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
pin54
Zainteresowany
**
Wiadomości: 151


« Odpowiedz #3 : Luty 24, 2009, 08:50:37 »

Z wierzbą jest tak - gdzie wsadzisz patyk tam wypuści liście;) Nie wiem czy do końca o to Ci chodzi Wink
Dokładnie. Jak chcesz nasadzić wierzby to wystarczy pociąć gałązki na kawałki i wsadzić w ziemię więc jest duże prawdopodobieństwo, że wyjdzie ci filtr hydroponiczny Wink (ale niekoniecznie, tym bardziej, że okorowana)
Poza tym ta gałązka jest taka bialutka tylko po okorowaniu, ściemnieje ci w czasie schnięcia albo po jakimś czasie spędzonym pod wodą.
Jeżeli jest tego warta to wygotuj z solą, jak jest za duża to obracaj w garnku. Pozbędziesz się części soków, mniejsze prawdopodobieństwo, że spleśnieje i na pewno nie puści odnóżek.
Zapisane
Emmanuel
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #4 : Luty 24, 2009, 11:23:29 »

jest świeża, teraz jest na etapie suszenia i narazie pozostaje biała później bedzie gotowana w solance i intensywnie moczona. po kąpieli solnej myśle że nie bedzie w stanie rosnąć pod woda Wink chodzi mi o to czy resztki soków czy też samego drewna nie zaszkodzi rybkom i czy bedzie barwić wode? ktoś wkładał już wierzbe do akwarium?
Zapisane
aaa
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 385


(^^,)


« Odpowiedz #5 : Luty 24, 2009, 11:30:01 »

a czy taki klocek kominkowy z brzozy można (oczywiście po wygotowaniu) do akwarium?
Zapisane

Wróciłam! Haaa! 200l! xdd
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #6 : Luty 24, 2009, 12:11:05 »

Każde liściaste nadaje się. Wystrzegałbym się tylko drzew/krzewów rosnących przy drodze o dużym ruchu, bo będą miały dużą zawartość metali ciężkich.
Zapisane
Cardangel
"Przyrodnik" na swobodzie to jak wariat w samochodzie
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 267


« Odpowiedz #7 : Luty 27, 2009, 10:40:12 »

Wierzba - łać. - Salix. Polopiryna - skł. Acidum acetylsalicylicum.

Generalnie chodzi że ten rodzaj posiada w swej istocie bardzo dużo salicylanów oraz kwasu salicylowego. Dlatego też radziłbym uważać na wierzbę. No chyba że bardzo Ci na niej zależy to muszisz się dobrze przyłozyć do spreparowania jej.
Zapisane

Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #8 : Luty 27, 2009, 12:23:23 »

Wierzba posiada kwas salicylowy, ale tylko kora.
Kora odchodzi podczas moczenia.
Zapisane
Cardangel
"Przyrodnik" na swobodzie to jak wariat w samochodzie
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 267


« Odpowiedz #9 : Luty 27, 2009, 14:18:49 »

no nie zpuełnie. Kora posiada najwięcej tych związków ze wszystkich składowych. Jednocześnie nie można powiedzieć że drewno się nie nadaje. Właściwym jest odpowiednie spreparowanie drewna. Upraszczając należy do kąpieli preparacyjnej, oprócz soli kuchennej dodać zasadę, kilka razy zmienić wodę oraz wygotować gałąż w kilku wodach. Ma się to do właściwośc kwasu i jego związków. Kwas salicylowy jest słabo rozpuszczalny w wodzie a jak wiadomo wraz z przyrostem temp. wzrasta rozpuszcalność (ogólnie) (dot. subst stałych).
Poza tym jak już wspomniano na tym forum najlepsze są korzenie olchowe ze względu na właściwośc drewna olchowego a także może być stosowane drewno brzozowe. W sumie to ta sama jednostka taksonomiczna.

P.S
W mądrej książce o rekultywacji terenów przemyslowych doczytałem że wierzba ma niesamowite i nieporównywalne zdolności gromadzenia substancji szkodliwych i metali cięzkich. Zresztą jak mi wiadomo z praktyki jest ona bardzo często, a w sumie to tylko ten rodzaj, stosowana jako najważniejszy poza wodą element w biologicznych oczyszcalni ścieków.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2009, 17:02:08 wysłane przez Cardangel » Zapisane

Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #10 : Marzec 05, 2009, 21:50:17 »

Na foum roslinyakwariowe.pl widziałam akwarium oparte na witkach wierzbowych - wyrastały one swobodnie nad jego powierzchnię.
Wyglądało niezwykle ciekawie i dekoracyjnie, ale nie wiem czy uda mi się odszukać link.
Jednak tam wierzba zachowywała się jak żywa roślina (rozrastała się itp) a nie dekoracyjny korzeń.
Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #11 : Marzec 05, 2009, 22:39:19 »

W mądrej książce o rekultywacji terenów przemyslowych doczytałem że wierzba ma niesamowite i nieporównywalne zdolności gromadzenia substancji szkodliwych i metali cięzkich.
Dlatego napisałem, żeby wziąć z dala od dróg (pól uprawnych też!). Zresztą, zwykły tararak też kumuluje, jak i inne rośliny wynurzone, więc lepiej ich nie przesadzać do akwarium, tylko hodować z małych roślinek.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: