Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Akwarium  (Przeczytany 2940 razy)
k2kk2@op.pl
Nowy
*
Wiadomości: 14


« : Styczeń 30, 2009, 09:30:59 »

Mam już nowe akwarium.Proszę o dalsze wskazówki,wiem żenmusi dojżewać przez dwa tygodnie tylko czy trzeba je jakoś odkazic-czy silikon użyty do klejenia musi jakos odparować ?Jak i czym sprawdzić odczyny wody?
Zapisane
eryk@
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 204


« Odpowiedz #1 : Styczeń 30, 2009, 09:44:46 »

Po zakupie akwarium powinieneś je wymyć wodą( od wewnatrz oczywiście)bez detergentów .Następnie uformować dno z wczweśniej wy plukanego żwiryu,umieścić na miejsce wszystkie użądzenia :filtr grzałrę termometr,potem zalać wodą . powinienenswsadzić rośliny odrazu po zalaniu.zostawiasz tak 2tyg.po tum czasie wpuszczasz ryby.
ps.Filtr powinien działać 24h.oswietleniepowinno być 12h.
Zapisane
CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« Odpowiedz #2 : Styczeń 30, 2009, 12:42:36 »

Cytuj
Po zakupie akwarium powinieneś je wymyć wodą( od wewnatrz oczywiście)bez detergentów .Następnie uformować dno z wczweśniej wy plukanego żwiryu,umieścić na miejsce wszystkie użądzenia :filtr grzałrę termometr,potem zalać wodą . powinienenswsadzić rośliny odrazu po zalaniu.zostawiasz tak 2tyg.po tum czasie wpuszczasz ryby.
ps.Filtr powinien działać 24h.oswietleniepowinno być 12h.

Ryb nie wpuszcza się po 2 tygodniach, tylko wtedy gdy NO2 będzie na właściwym poziomie, czyli 0. Może to być po 2 tygodniach, a może być po miesiącu.

12h oświetlenie? Według mnie trochę za dużo. Przy akwarium dojrzewającym do 5 godzin i stopniowo zwiększać. Gdy akwarium dojrzeje to już można do 12 godzin w zależności od potrzeb.

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2009, 14:53:42 wysłane przez CyFer » Zapisane

daniel.iron
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 306


Moje gadu-gadu 1339862


WWW
« Odpowiedz #3 : Styczeń 30, 2009, 13:14:03 »

NO3 tak dla sprostowania nie wyniesie nigdy 0, a jeśli by się tak działo to zbiornik jest niedojrzały jeszcze Wink
Zapisane

CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« Odpowiedz #4 : Styczeń 30, 2009, 14:53:16 »

A tego nie wiedziałem Wink Edytuję mój wcześniejszy post aby potem kogoś w błąd nie wprowadzić Smiley
Zapisane

Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #5 : Styczeń 30, 2009, 15:08:57 »

NO3 tak dla sprostowania nie wyniesie nigdy 0, a jeśli by się tak działo to zbiornik jest niedojrzały jeszcze Wink

Wyniesie, wyniesie i to nie raz tak testy pokarzą,  jak z dnia na dzień rośliny ruszą. Ale oczywiście na początku dojrzewania akwarium NO3 = 0 świadczy o tym, że bakterie nie przerabiają NH4+ --> NO2- --> NO3-  (Nitryfikacja)
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
daniel.iron
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 306


Moje gadu-gadu 1339862


WWW
« Odpowiedz #6 : Styczeń 30, 2009, 15:53:57 »

NO3 tak dla sprostowania nie wyniesie nigdy 0, a jeśli by się tak działo to zbiornik jest niedojrzały jeszcze Wink

Wyniesie, wyniesie i to nie raz tak testy pokarzą,  jak z dnia na dzień rośliny ruszą. Ale oczywiście na początku dojrzewania akwarium NO3 = 0 świadczy o tym, że bakterie nie przerabiają NH4+ --> NO2- --> NO3-  (Nitryfikacja)


no czyli to co napisałem
Zapisane

k2kk2@op.pl
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #7 : Styczeń 30, 2009, 16:41:05 »

A czym to zmierzyć? Huh
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #8 : Styczeń 30, 2009, 17:15:45 »

A czym to zmierzyć? Huh
Kupuje sie testy, mozna tez zapytac w sklepie (czasem robia jednorazowe testy za niewielka oplata)
Cos mi sie zdaje ze akwarium bylo klejone ( nie gotowe), wiec jesli tak jest to nalezy stopniowo wlewac wode ok 20%, jesli jest ok dolewamy znowu ok 20% i tak do konca - czekamy ok doby czy wszystko szczelne. Dopiero wtedy zabieramy sie za zakladanie akwarium. O czyszczeniu pisali przedmowcy. Jesli nie wiesz jak sie zaklada akwarium to z pewnoscia znajdziesz wpisujac w wyszukiwarke (lepiej poczytac niz popelnic bledy i narazic sie na niepotrzebne dodatkowe koszty !!! )
Zapisane

aaa
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 385


(^^,)


« Odpowiedz #9 : Luty 04, 2009, 16:02:02 »

a co do oświetlenia to może zadam głupie pytanie, ale czy jeśli postawię akwarium przy oknie i będzie oświetlenie ok 8 godzin to wystarczy dla roślinek?
Zapisane

Wróciłam! Haaa! 200l! xdd
djdzej1000
Bywalec
****
Wiadomości: 414


« Odpowiedz #10 : Luty 04, 2009, 16:22:02 »

To sposób sprzed lat gdy nie było dobrego oświetlenia, zima nie masz dobrego oświetlenia a latem za dużo promieni.
Możesz jeszcze załapać glony w dużej ilości. Więc zalecam sposób, który napisał CyFer stopniowo naświetlaj.
Nie zapomnij o dokładnym wyborze roślin i rybek. Na początek polecam :
- Cabomba
- Moczarka
- Rogatek
- Mech Jawajski
 To rośliny mało wymagające i sprawdzają się przy większości obsad  Wink
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: