Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « O nozowcach flądrach belonach i tym podobne ciekawe - szukam zainteresowanych
Strony: 1 ... 72 73 [74] 75 76 ... 86
  Drukuj  
Autor Wątek: O nozowcach flądrach belonach i tym podobne ciekawe - szukam zainteresowanych  (Przeczytany 298071 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #1095 : Sierpień 19, 2011, 08:33:47 »

Jak tam Ducze, masz jakies fotki tych płaskoboków? Fotki, które obiecałeś w czerwcu Smiley
Przyda się też fotka całej banki Smiley
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #1096 : Sierpień 19, 2011, 08:39:17 »

Po weekendzie znowu się postaram Wink Od czerwca sporo urosły i przestały być tak płochliwe jak na początku więc może i coś widać będzie. Strasznie żarłoczne są, mięcho szczupakom porywają Wink a buszmen w ogóle musi się z nimi prawie bić żeby coś pojeść. Nie mówiąc o synodontisach, które chyba głodują, bo plaskacze nawet po ciemku wypatrzą żarcie.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #1097 : Sierpień 19, 2011, 09:07:52 »

Po weekendzie znowu się postaram Wink Od czerwca sporo urosły i przestały być tak płochliwe jak na początku więc może i coś widać będzie. Strasznie żarłoczne są, mięcho szczupakom porywają Wink a buszmen w ogóle musi się z nimi prawie bić żeby coś pojeść. Nie mówiąc o synodontisach, które chyba głodują, bo plaskacze nawet po ciemku wypatrzą żarcie.
No, a jak z zielskiem? Zjadają rośliny czy wolą coś innego?
Może zrobisz wątek ze swoim baniakiem w dziale "Nasze Akwaria"?
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #1098 : Sierpień 19, 2011, 09:19:13 »

No, a jak z zielskiem? Zjadają rośliny czy wolą coś innego?
Może zrobisz wątek ze swoim baniakiem w dziale "Nasze Akwaria"?
1. Zjadają, ale w umiarkowanych ilościach. Zdecydowanie wolą zwierzęce białko, od którego nie mam możliwości ich odciąć, bo wszędobylskie są i szybkie. Ogólnie sporo zielska pływa ostatnio po powierzchni. Ale nie do końca jestem pewien czy to robota plaskaczy czy słabszej kondycji zielska. Bo zielsko zmarniało od kiedy zrezygnowałem z 2 tygodnie temu z low-techa, wywaliłem sporo ziela i odpaliłem Unimaxa700 pełnego ammoceru. Woda się zrobiła czystsza, zielsko marnieje, glony rosną wolniej, ale za to sinice zaatakowały, w sumie bilans na zero Wink
2. Może i zrobię, ale z takim syfilisem nie mam się co tam pokazywać Wink
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #1099 : Sierpień 19, 2011, 09:26:33 »

1. Zjadają, ale w umiarkowanych ilościach. Zdecydowanie wolą zwierzęce białko, od którego nie mam możliwości ich odciąć, bo wszędobylskie są i szybkie. Ogólnie sporo zielska pływa ostatnio po powierzchni. Ale nie do końca jestem pewien czy to robota plaskaczy czy słabszej kondycji zielska. Bo zielsko zmarniało od kiedy zrezygnowałem z 2 tygodnie temu z low-techa, wywaliłem sporo ziela i odpaliłem Unimaxa700 pełnego ammoceru. Woda się zrobiła czystsza, zielsko marnieje, glony rosną wolniej, ale za to sinice zaatakowały, w sumie bilans na zero Wink
2. Może i zrobię, ale z takim syfilisem nie mam się co tam pokazywać Wink
Więc osobiście obaliłeś kolejny mit na temat pożerania przez te ryby rekordowej ilości zielska.
Dlaczego zrezygnowałeś z LT?
Będziesz coś zmieniał w baniaku, czy zostajesz przy obecnej obsadzie?
Oj, śmiem wątpić. Widziałem kiedyś Twój wątek na forum gdzie jesteś moderatorem i zdecydowanie było tam co pokazywać Smiley
Dawaj foty, dawaj Smiley
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #1100 : Sierpień 19, 2011, 10:12:46 »

Więc osobiście obaliłeś kolejny mit na temat pożerania przez te ryby rekordowej ilości zielska.
Dlaczego zrezygnowałeś z LT?
Będziesz coś zmieniał w baniaku, czy zostajesz przy obecnej obsadzie?
Oj, śmiem wątpić. Widziałem kiedyś Twój wątek na forum gdzie jesteś moderatorem i zdecydowanie było tam co pokazywać Smiley
Dawaj foty, dawaj Smiley

Może jakby nie miały dostępu do innego żarcia to by żarły zielsko?
Zrezygnowałem bo mnie glony zaczęły wk... zielsko rosło, ale glony też. A ogólnie to zmierzam powoli w kierunku zmiany zbiornika na taki bez roślin, ewentualnie tylko z jakimiś zwartkami i pływającymi. Chce dołożyć trochę korzeni, żeby zwierzaki miały się gdzie chować. Obsadę chyba zostawię, bo i tak nie miałbym co z rybami zrobić, ale wystrój będzie bardziej drewniany niż zielony jak teraz. Szczupaki są szeroko rozprzestrzenione po prawie całej Afryce i różnych biotopach więc nie powinny narzekać.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #1101 : Sierpień 19, 2011, 18:38:10 »

Może jakby nie miały dostępu do innego żarcia to by żarły zielsko?
Zrezygnowałem bo mnie glony zaczęły wk... zielsko rosło, ale glony też. A ogólnie to zmierzam powoli w kierunku zmiany zbiornika na taki bez roślin, ewentualnie tylko z jakimiś zwartkami i pływającymi. Chce dołożyć trochę korzeni, żeby zwierzaki miały się gdzie chować. Obsadę chyba zostawię, bo i tak nie miałbym co z rybami zrobić, ale wystrój będzie bardziej drewniany niż zielony jak teraz. Szczupaki są szeroko rozprzestrzenione po prawie całej Afryce i różnych biotopach więc nie powinny narzekać.
Korzenie bardzo mi się podobają, tym bardziej chciałbym zobaczyć ten Twój baniak, zarówno przed jak i po zmianach.
Gdybyś zmienial obsade to na co? Zwrot "chyba zostawie" jest dosyć tajemniczy Smiley
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #1102 : Sierpień 19, 2011, 21:46:39 »

Ha ha ducze masz się z tymi płaskimi, nie chcą być inne jak reszta mięcho szamie. Moje też wolą filety rybne, ale jak narwę kilka krzaków salaty to nawet łodygi znikają. Daj zdjęcie tych ryb.
Teraz pytanko do Ciebie bo Łukasz się nie odzywa. Do której ma otwarty sklep i czy się orientujesz co ma aktualnie?
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #1103 : Sierpień 20, 2011, 06:04:50 »

Łukasz wrócił na stare śmiecie do Kakadu koło mojej chaty Smiley Otwarte codziennie do 21, w niedziele do 20. Chyba jeszcze nie zdążył nic ciekawego ściągnąć. A planujesz być we Wrocławiu, że się pytasz? Jak coś to zapraszam, rzut beretem od Kakadu Łukasza Smiley
Zapisane

Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #1104 : Sierpień 20, 2011, 17:22:24 »

ewentualnie tylko z jakimiś zwartkami i pływającymi.
dokładnie w ten sam sposób mam teraz u siebie.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #1105 : Sierpień 20, 2011, 20:13:00 »

ducze w przyszłym tygodniu będę bawił w okolicach Rzeszowa i zastanawiam się czy w drodze powrotnej nie zawitać do wrocka jak by były jakieś okazy.

Grajewiak a jak półdziobki i badisy ?
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #1106 : Sierpień 20, 2011, 20:58:54 »

półdziobki bardzo dobrze, już dwa razy się mnożyły. za pierwszym razem jeden z większych wskoczył do kotnika i zeżarł małe za drugim widziałem 3szt. Dwie zeżarte na moich oczach a 3 gdzieś mi uciekła i podzieliła los kumpli. Badisy niestety padły, nie chciały za bardzo pobierać pokarmu no cóż szkoda.

Teraz zupełnie zmieniłem wystrój akwa. Wywaliłem ziemię, grubość podłoża z 5-6cm zmalała do ok 2cm, zaciemniłem świetlówki częściowo, tak jak pisał Ducze jest trochę kryptokoryn i pistia, korzenie. Jak akwarium dojdzie do siebie po restarcie będę chciał do półdziobków dokupić skrzeczyki lub ostrogony.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #1107 : Sierpień 20, 2011, 21:35:56 »

Jak zaczęły rodzic to potomstwa na pewno odchowasz, chociaż przy tym z kotnika to może być trudne, niezły jest. Badisów szkoda, ale ciekawi mnie co mogło im dolegać.
A skrzeczyki lub ostrogony to jakiś konkretny gatunek, czy co się trafi ?
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #1108 : Sierpień 20, 2011, 21:50:02 »

najlepiej skrzeczyk karłowaty lub ostrogon Daya.
Z badisami na początku bylo dobrze. Nawet płatki chrupały. Potem zaczęły stopniowo marudzić. Doszło do tego że postanowiły żreć tylko ochotkę. Ani zmielone krewetki, ani czarny komar ewentualnie artemia. W końcu została jedna sztuka, którą pewnie dobił restart bo zaraz na drugi dzień leżała martwa.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #1109 : Sierpień 20, 2011, 22:38:43 »

A co Ciebie skłoniło do tak radykalnych zmian w wystroju ?
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Strony: 1 ... 72 73 [74] 75 76 ... 86
  Drukuj  
 
Skocz do: