Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « O nozowcach flądrach belonach i tym podobne ciekawe - szukam zainteresowanych
Strony: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 86
  Drukuj  
Autor Wątek: O nozowcach flądrach belonach i tym podobne ciekawe - szukam zainteresowanych  (Przeczytany 298067 razy)
arsik
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #1020 : Czerwiec 08, 2011, 13:53:26 »

Ja karmię Dario dario oczlikiem i naupliusami solowca. Bardzo dobrze i chętnie jest jedzony. O płatkach zapomnij ;-)
Zapisane

Pozdrawiam
Artur
4tog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 143


« Odpowiedz #1021 : Czerwiec 08, 2011, 14:15:33 »

Mam takie pytanie, czy jeśli w moim mieszkaniu(poddasze...) latem temperatura w akwarium osiąga ~30 stopni, i nic na to nie poradzę, bo mnie nie stać na chłodziarkę, to czy mimo wszystko mogę trzymać jakiegoś wężogłowa(prawdopodobnie by chodziło o aurantimaculata) ? Tak samo chciałbym się zapytać o hoplias malabaricus.

Pozdrawiam serdecznie !
Zapisane

300l - serrasalmus compressus
112l - aktualnie puste
70l - baniak na karmówke.
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #1022 : Czerwiec 08, 2011, 19:22:22 »

Mam takie pytanie, czy jeśli w moim mieszkaniu(poddasze...) latem temperatura w akwarium osiąga ~30 stopni, i nic na to nie poradzę, bo mnie nie stać na chłodziarkę, to czy mimo wszystko mogę trzymać jakiegoś wężogłowa(prawdopodobnie by chodziło o aurantimaculata) ? Tak samo chciałbym się zapytać o hoplias malabaricus.

Pozdrawiam serdecznie !
Nie jesteś jedyny. Moje propory powinny mieć max 26, a od paru dni maja 30 i tez nic nie poradzę, chociaż wku..... mnie to niesamowicie.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #1023 : Czerwiec 09, 2011, 04:36:47 »

Grajewiak już mrs co prawda odpowiedział ale, na allegro to nieraz takie brednie wypisują zwłaszcza co do nazw że trzeba mieć porządne krzesło żeby nie spaść. Ale zresztą nie tylko tam, ja słyszałem że do sklepu ktoś przyniósł suma oczywiście nie wiedzieli co to za sum, ale z opisu doszliśmy że należał do rodziny Plotosidae plotosowatych sumiki koralowe. Do rodzaju Neosilurus lub Tandanus, został nazwany chińskim smokiem, gdzie ryby te występują w Australii, no ale jakąś brednie trzeba było wymyślić. W końcu ten co go kupił i tak nie miał pojęcia co kupił.   Nie na czegoś takiego jak rodzina arowanowatych chyba że ten kolo swoją systematykę układa.
Arowany należą do rzędu kostnojęzykokształtnych Osteoglossiformes w rodzinie kostnojęzykowych Osteoglossidae .
Półdziobki należą do rzędu belonokształtnych Beloniformes w rodzinie półdziobcowatych Hemiramphidae. Rodzina Zenarchopteridae to stara nazwa teraz obowiązuje Hemiramphidae.
Więc jedyne co łączy arowany i półdziobki to zaliczenie ich do kręgowców wodnych, ryb Pisces, w nadgromadzie kręgowców wodnych, ryb kostnych Osteichthyes.
Jak popatrzyłem na zdjęcie gdzie półdziobek takiego robala rąbie to jak bym widział arowanę.

arsik a próbowałeś dawać swoim dario mrożonki ? U mnie szamią ale jak są zamrożone to muszę je nożem drobniutko pościerać.

4tog ja nie znam odpowiedzi na to pytanie bo nie miałem nigdy takiej sytuacji, wydaje mi się jednak że dadzą sobie radę.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #1024 : Czerwiec 09, 2011, 05:24:26 »

Nie jesteś jedyny. Moje propory powinny mieć max 26, a od paru dni maja 30 i tez nic nie poradzę, chociaż wku..... mnie to niesamowicie.
26 C to temperatura zalecana, w naturze ryba zapewne doświadcza temperatur o wiele wyższych i o wiele niższych, nie ma powodu do niepokoju, zdejmij pokrywe na noc tak by temperatura sama spadała i będziesz miał naturalne wzrosty i spadki temperatury w cyklu dobowym.
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #1025 : Czerwiec 09, 2011, 18:42:08 »

26 C to temperatura zalecana, w naturze ryba zapewne doświadcza temperatur o wiele wyższych i o wiele niższych, nie ma powodu do niepokoju, z
U proporów jest akurat tak, że wyższe temperatury wpływają znacząco na skrócenie długości  życia. Nie jest to moje stwierdzenie tylko doświadczonych hodowców. Ile w tym prawdy nie mam pojęcia. Eksperymentów w tym zakresie nie przeprowadzałem i raczej bym nie chciał.


zdejmij pokrywe na noc tak by temperatura sama spadała i będziesz miał naturalne wzrosty i spadki temperatury w cyklu dobowym.
Nie będę nawet próbował, bo rano może sie okazać, że ryby postanowiły pooglądać świat z perspektywy podłogi.
Jeden samiec podczas prac porządkowych myslał, że będzie miał lepiej poza zbiornikiem. Srogo sie zawiódł.

Tyle z mojej strony. Nie będę już zaśmiecał chłopakom ciekawego wątku.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #1026 : Czerwiec 09, 2011, 19:50:56 »

U proporów jest akurat tak, że wyższe temperatury wpływają znacząco na skrócenie długości  życia. Nie jest to moje stwierdzenie tylko doświadczonych hodowców. Ile w tym prawdy nie mam pojęcia. Eksperymentów w tym zakresie nie przeprowadzałem i raczej bym nie chciał.
Kolejna przesada.
Nawet jeśli wyższa temperatura faktycznie wpływa na długość życia ryb to Ciebie i tak by to nie dotkneło ponieważ Ty miałbyś wyższą temperature przez określoną ilość godzin w określonym czasie w roku.
Moje zanie jest takie, że nie ma co specjalnie przejmować się chwilowym wzrostem temperatury.

Nie będę nawet próbował, bo rano może sie okazać, że ryby postanowiły pooglądać świat z perspektywy podłogi.
Jeden samiec podczas prac porządkowych myslał, że będzie miał lepiej poza zbiornikiem. Srogo sie zawiódł.
O tym faktycznie nie pomyślałem. Sposób uzależniony od obsady. No ale na to też jest patent - choćby to co zrobił w swoim szkle Grajewiak.
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #1027 : Czerwiec 09, 2011, 21:21:57 »


http://www.arkive.org/
Jedna z najrzadszych i najładniejszych ryb słodkowodnych, szkoda że cholerne gupole po milionach lat ewolucji i niezliczonych problemach z ciążą w akwarium tak nie wyglądają.

arsik szkoda że nawet Ty nie sięgniesz tej rybki żeby ją ściągnąć.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2011, 21:26:41 wysłane przez Drago » Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #1028 : Czerwiec 09, 2011, 21:27:09 »

O rany. Pierwszy raz widzę. Fakt wygląd ma nieziemski.
Drago zapewne próbowałeś sie w nią zaopatrzyć co?Smiley
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #1029 : Czerwiec 09, 2011, 21:36:27 »

Dzięki Drago o to mi chodziło.

Nie będę nawet próbował, bo rano może sie okazać, że ryby postanowiły pooglądać świat z perspektywy podłogi.
Jeden samiec podczas prac porządkowych myslał, że będzie miał lepiej poza zbiornikiem. Srogo sie zawiódł.
O tym faktycznie nie pomyślałem. Sposób uzależniony od obsady. No ale na to też jest patent - choćby to co zrobił w swoim szkle Grajewiak.
[/quote]

Chwila nieuwagi i po ptokach. Dziś znalazłem sztywnego półdziobka przy łóżku. Musiał wyskoczyć przy karmieniu jak polazłem do kuchni po nową porcję żarcia i nie zamknąłem klapy no bo zaraz wracam :/
Ogólnie ten mój patencik sprawuje się bardzo dobrze. Widziałem już kilka razy jak ryby skaczą i jak jest zamknięte nie ma szans by wyleciały. Trzeba jednak uważać przy porządkach i innych sytuacjach gdy przestrzeń nad akwa jest otwarta. No ale tak samo jest i przy pokrywie.

Drago co to za jegomość?

Już chyba znalazłem gościa. Smiley jeżeli to co podaje wiki jest prawdą to raczej marne szanse na dostanie? Alabama cavefish?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2011, 21:54:48 wysłane przez Grajewiak » Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #1030 : Czerwiec 09, 2011, 22:36:05 »

Tak to Alabama cavefish czyli Speoplatyrhinus poulsoni.
Zaopatrzyć bym chciał się bardzo w tą rybkę , ale z drugiej strony nie wiem czy udało by mi się ją utrzymać. Jak na razie pewna jest tylko w jednym miejscu na tej planecie w bardzo nikłej liczebności. Odłowiono chyba tylko 9 sztuk do tej pory.

No ale Brotula upiornica Typhliasina pearsei też jest ładna i może nawet dostępna na rynku.

http://www.underwaterfoto.com/

No niestety ja też mam podobne doświadczenia z siatką z firanki jak Grajewiak, wystarczy nieraz tylko odejść na chwilę a siatka jest uchylona i już jakaś leży na podłodze. Ale jak jest zakryta to nie ma bata żeby wyskoczyły.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
arsik
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #1031 : Czerwiec 10, 2011, 07:50:10 »


arsik a próbowałeś dawać swoim dario mrożonki ? U mnie szamią ale jak są zamrożone to muszę je nożem drobniutko pościerać.

Witam!
Z mrożonek podaję oczlika, moinę i bosmidię. Najchętniej z w/w jedzą oczlika. A naupliusy to jako rarytasik ;-) Ale po nim samce nabierają krwistej barwy! Ponadto solowiec uaktywnia ryby, bo zaczynają polować ;-)
Zapisane

Pozdrawiam
Artur
4tog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 143


« Odpowiedz #1032 : Czerwiec 10, 2011, 16:00:37 »

Oddam za darmo serrasalmus compressus, tyle, ze odbiór osobisty we Wrocławiu. Ryba ma spokojnie 12 cm, prawdopodobnie więcej, ale ciężko mi powiedzieć dokładnie, z racji tego, ze ucieka mi zawsze od miarki, a nie chce jej stresować wyciąganiem Smiley Zdrowa, bez zmian na łuskach. Ma ładnie wybarwione gardło na kolor czerwony.

Pozdrawiam Smiley
Zapisane

300l - serrasalmus compressus
112l - aktualnie puste
70l - baniak na karmówke.
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #1033 : Czerwiec 10, 2011, 16:38:07 »

4tog, a dlaczego się jej pozbywasz? Wziąłbym ja, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Płaskoboki mogłyby mieć ciężko, zresztą reszta ekipy pewnie też. To raczej ryba do trzymania solo. A może się mylę i jakoś by to wszystko współgrało? bo miejsca raczej miałyby dość.
Zapisane

4tog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 143


« Odpowiedz #1034 : Czerwiec 10, 2011, 20:54:13 »

4tog, a dlaczego się jej pozbywasz? Wziąłbym ja, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Płaskoboki mogłyby mieć ciężko, zresztą reszta ekipy pewnie też. To raczej ryba do trzymania solo. A może się mylę i jakoś by to wszystko współgrało? bo miejsca raczej miałyby dość.

Co do moich doświadczeń z łączenia compressusa z innymi rybami to mam raczej małe doświadczenie. Dużych jak na karme(ale nie większych lub jej wielkości, największa jaka z nią pływała miała polowe jej długości) ryb się nie bała, któregoś dnia po prostu odgryzała/nadgryzała im ogon bo za nic innego nie mogła złapać... Te ryby które były za duże ''na raz'' to znajdywały sobie zawsze spokój w akwarium, bo trochę miejsca miały aby się schować, pirania ma kilkanaście centymetrów, a żyje w 300l.  Ale po najdłużej tygodniu je łapała. Szybkie ryby natomiast znacznie dłużej pływały w akwarium ale tez nadchodził ich czas. Nigdy nie miała do czynienia z inna drapieżna/agresywna ryba, wiec nie wiem jak by to było z zawodnikiem który miałby coś do powiedzenia.  Moze ktoś inny mógłby się wypowiedzieć, na 100 % Ci nie powiem czy się nadaje do akwarium z innymi rybami podobnej wielkości, moim zdaniem, jeśli by były większe to by było ok. Ale to tylko ja Smiley

Pozbywam się compressusa, bo wiem, ze strasznie chciałbym mieć znowu erythrinusa(najlepiej parę:)), a nie wiem czy bym zmieścił wszystkie szkła jak się moja dziewczyna wprowadzi we wrześniu... Już i tak jestem w trakcie batalii o dodatkowe 450 litrów dla małego stadka pygocentrusow :|

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2011, 20:55:56 wysłane przez 4tog » Zapisane

300l - serrasalmus compressus
112l - aktualnie puste
70l - baniak na karmówke.
Strony: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 86
  Drukuj  
 
Skocz do: