Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « O nozowcach flądrach belonach i tym podobne ciekawe - szukam zainteresowanych
Strony: 1 ... 62 63 [64] 65 66 ... 86
  Drukuj  
Autor Wątek: O nozowcach flądrach belonach i tym podobne ciekawe - szukam zainteresowanych  (Przeczytany 298069 razy)
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #945 : Maj 02, 2011, 22:19:17 »

O tak... trafuiłeś w 10;) swoja drogą bez chłodziarki nawet nie było by sensu sie za to brać
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #946 : Maj 04, 2011, 07:08:03 »

O tak... trafuiłeś w 10;) swoja drogą bez chłodziarki nawet nie było by sensu sie za to brać

Biorąc pod uwagę temperaturę wody w Bajkale, to spokojnie do lodówki można by wstawić baniak Wink Co do ryb to niestety będę musiał zmienić przekonania i zostać na ten czas myśliwym (czytaj: wędkarzem)...

Co do pomysłów to strasznie mnie kuszą jakieś kolcobrzuchy. Albo Fahaka albo jakieś mniejsze słodkowodne w większej grupie. Ale w temat słodkowodnych kolców się jeszcze zbytnio nie wgłębiałem.
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #947 : Maj 04, 2011, 18:29:50 »

Ja bym akwarium trzymał na zewnątrz, a w zimie do nieogrzewanej piwnicy przeniósł, ale najtrudniejsze jest zdobycie takich rarytasów.

Dobrze ducze że idziesz w stronę osobliwości, chętnie poczytam opisy konkretnych obserwacji.

asagoth widzę że zmieniłeś podpis, pochwalisz się ?
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #948 : Maj 05, 2011, 09:44:18 »

Wieści z frontu chorobowego:
Wszyscy żyją Smiley
Hoplias ozdrowial i dowala channie a czasem channa dowala hopliasowi, ale bez żadnych ubytków.
Niestety channa mało je i jest płochliwa. Pasożyty i kulożęsek zniknęły, ale ryba dalej się boi i nie je.
Tam skad ja wzialem plywala w 6 szt. takich po 30-35 cm a tutaj jest sama. Chyba ją sprzedam, bo widac ze nie ma komfortu bidula.
Wpuszczę jej żywą rybę dzisiaj, bo pokarmu mrożonego nie przyjmuje.
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #949 : Maj 06, 2011, 22:46:05 »

Z tego co piszesz, to najprawdopodobniej chanka jest zarobaczona.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #950 : Maj 10, 2011, 10:14:16 »

asagoth widzę że zmieniłeś podpis, pochwalisz się ?

Chętnie ale po kwarantannie.... jak narazie kilku szt się padło dlatego nie wyskakuje z tym tak szybko, jak tylko wszystko się unormuję napewno wstawie fotki na forum
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #951 : Maj 10, 2011, 20:20:57 »

No właśnie to jest buuul, cholera nie dość że trudno dostępne to jeszcze zawsze jakieś straty się trafią. Ja też ostatnio kilka włosów wyrwałem, jak 3 moje rarytasy odleciały.
Gobiopterus chuno trzymasz w solance czy w słodkiej ?
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #952 : Maj 10, 2011, 20:49:38 »

A u mnie szczupaki chyba kombinują coś z seksem... Przedwczoraj gąbka na filtrze była już prawie całkiem zapchana, więc pewnie gdzieś wczoraj się zapchała całkiem -> zero ruchu powierzchni wody. Wczoraj mnie nie było w ogóle w domu, dzisiaj dopiero teraz popatrzyłem. A na środku tafli pieniste gniazdo Smiley wielkości mniej więcej tych jakie robią klasyczne bojowniki. Ale ewidentnie bąble były puste, oprócz jednego. Niestety spróbowałem odpalić filtr i gniazdo poszło w rozsypkę (dość delikatne było). Ale wypatrzyłem w kawałku piany ten jeden ciemniejszy punkt i po wyłowieniu to chyba było ziarno ikry lub już nawet larwa (nie mam lupy ani mikroskopu, więc obserwacja "na oko"). W sumie po maksymalnie 2 dobach dziwne by było jakby już się coś z jaja wylęgło, ale po mojemu miało larwowaty kształt z woreczkiem żółciowym, wielkość z 2 mm.

Może mi się przewidziało z tą larwą, ale gniazdo ewidentnie nie było jakimś samoistnym skupiskiem piany. Ogólnie 2 największe szczupaki blisko powierzchni się trzymają, reszty ryb nie widać, najmniejszy szczupak lekko poharatany. Na razie nie włączam filtra, zobaczę co będzie dalej, może w resztkach piany coś się jeszcze uchowało, albo odbudują gniazdo. Wyczytałem, że Hepsetusy są dojrzałe płciowo już od mniej więcej 15 cm, więc moje już spokojnie mogłyby przystępować do tarła. Aczkolwiek wg wszelakich źródeł w tak małym zbiorniku to raczej nie powinno mieć miejsca.
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #953 : Maj 10, 2011, 21:06:53 »

No ducze to gratulacje, ja swoje chcę pokarmić żywymi słonecznicam i zobaczyć czy to je zastymuluje. Ale na razie brak czasu chroniczny.
Nie mam jakiegokolwiek pojęcia ile czasu potrzebują do wylęgu jednak dziwne to nie jest, dużo zależy od temperatury wody.
Co do litrażu to wydaje mi się że 500 l nie jest jakieś małe na tarliskowe, zresztą jak to mówił Sherlock Holmes ''Gdy odrzucisz to, co niemożliwe, wszystko pozostałe, choćby najbardziej nieprawdopodobne, musi być prawdą.''
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #954 : Maj 11, 2011, 06:37:04 »

No właśnie to jest buuul, cholera nie dość że trudno dostępne to jeszcze zawsze jakieś straty się trafią. Ja też ostatnio kilka włosów wyrwałem, jak 3 moje rarytasy odleciały.
Gobiopterus chuno trzymasz w solance czy w słodkiej ?

Narazie w słodkiej bo jeden zbiornik mam na sterylnie
W miejscu skąd je brałem też śmigały w słodkiej

Niestety ale nasze rarytasy w 95% to odłów a każdy kto bawi się w trzymanie ryb z odłowu wie czym to pachnie...
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2011, 12:20:31 wysłane przez asagoth » Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #955 : Maj 11, 2011, 07:31:30 »

Ja właśnie nic nie robiłem ostatnio specjalnego, żeby je pobudzić do tarła. Miałem takie plany, ale nic z tego nie wyszło. Wygląda na to, że jak nagle ustał ruch wody w akwa to się wzięły do roboty Smiley W nocy nic nie robiły w temacie, ale te resztki piany jakie zostały trzymają się całkiem dobrze. Chociaż mam wrażenie, że są puste.

O ile dobrze zrozumiałem opis to młode się wykluwają już po 4 dniach, więc to co widziałem, mogło nie być przewidzeniem Smiley
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #956 : Maj 12, 2011, 05:00:40 »

asagoth  no właśnie ja też gdybym je dostał, miałem zamiar spróbować trzymać je w słodkiej wodzie. Teraz mam Stigmatogobius sadanundio do tej pory miałem je 2 razy, sugerowałem się tym że wszem i wobec powielane wiadomości twierdziły że potrzebują zasolonej wody, jednak nie przeżyły. Teraz mam je w słodkiej i na razie śmigają ładnie, nawet inaczej się zachowują ,są bardziej aktywne w zasolonej były takie bardziej osowiałe.
No niestety odłów nie pachnie często zbyt przyjemnie, bo często liczy się hajs i jak najszybsze wypchnięcie do klienta, a potem niech on się martwi, ale zazwyczaj straty są w tych najrzadszych i najbardziej oczekiwanych jak np. Pillaia indica.

ducze tak myślałem dzisiaj w robocie nad tym gniazdem Twoich szczupaków, też nasuwa mi się wniosek że to spokojna tafla wody mogła pobudzić je do działania. Muszę u siebie zredukować prąd wody, bo jest dosyć silny i zobaczymy. Ale też chciałbym podkarmić je trochę żywcem, muszę tylko wygospodarować jakoś czas na połów.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #957 : Maj 12, 2011, 08:32:46 »

Aktualnie nic już nie robią, piana się rozlazła, żadnych młodych nie widać... Dzisiaj odpalę filtr, ale spróbuję pokombinować, żeby na powierzchni były nieruchome rejony.

Chyba zrobię jak mówiłeś, Drago. I nadmiar zielska zlikwiduję naturalnymi metodami Wink gość z Wrocławia oddaje 5 płaskoboków Metynnis Hypsauchen, biotopowo z innej bajki, ale ryby fajne (chociaż żadne z nich rarytasy). Podobno żrą wszelkie zielsko, nic nie zostawiają Smiley
Zapisane

Yacek Be
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #958 : Maj 12, 2011, 09:19:31 »

Teraz mam Stigmatogobius sadanundio do tej pory miałem je 2 razy, sugerowałem się tym że wszem i wobec powielane wiadomości twierdziły że potrzebują zasolonej wody, jednak nie przeżyły.

O, jakie zasolenie miałeś? Do mnie właśnie jedzie jeden stigmatogobius z przeznaczeniem do akwa brachicznego i trochę się zmartwiłem jak Twój post przeczytałem
Zapisane
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #959 : Maj 12, 2011, 10:02:10 »

Yacek Be, cóż to za słonawy zbiornik posiadasz? jakieś ciekawostki hodujesz?
Zapisane

Strony: 1 ... 62 63 [64] 65 66 ... 86
  Drukuj  
 
Skocz do: