Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « O nozowcach flądrach belonach i tym podobne ciekawe - szukam zainteresowanych
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 86
  Drukuj  
Autor Wątek: O nozowcach flądrach belonach i tym podobne ciekawe - szukam zainteresowanych  (Przeczytany 298064 razy)
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #555 : Sierpień 25, 2010, 22:15:53 »

Cieszę się dobrafie że mogłem troszkę pomóc.

A dla zainteresowanych rybimi Afrkasami ciekawy link ze zdjęciami.
http://www.flickr.com/photos/johnandtherese/sets/72157623423733917/
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #556 : Sierpień 26, 2010, 09:02:28 »

No dobra...
Zaszalałem, ale nie tak bardzo jak chciałem na początku.
Akwarium będzie miało 120x50x50 i wjeżdża dzisiaj (mam nadzieję, że całe i niepopękane).
Mimo, że 30cm krótsze to z lepszym osprzętem i w dniu dzisiejszym "wyląduje" u mnie Eheim 2228.

2 sprawy:
Wypowiedzcie się w kwestii obsady oraz szybkiego startu akwarium.

1. Na chwilę obecną mam:
Erythrinus erythrinus
Channa gachua
Xenomystus nigri
a za chwilkę przyjadą:
Hoplias malabaricus
Channa 5 banded (5 stripes)

Wszystkie są w podobnym rozmiarze, więc się nie chwilowo potłuką, ale finalnie myślę, że trzeba będzie zredukować obsadę (Hoplias urośnie sporo...).
Co proponujecie? Hoplias + co?


2. Jakie znacie sposoby na wystartowanie cyklu azotowego?
Ja wymyśliłem tak - zalewam z Aqatanem. Na drugi dzień rośliny - leję trochę nitrivec. Na trzeci ślimaki świderki - leję nitrivec+ wrzucam trochę płatków albo kawałek mrożonki (wymuszam szybszy cykl azotowy). Na czwarty ampularie - leje dużo nitrivec. Na piąty dzień nitrivec. Na szósty nitrivec. Na 7 wpuszczam coś małego (jakąś 2tetry co nie zostały zjedzone przez towarzystwo Smiley + leję nitrivec. 8 dzień karmię tery odrobiną pokarmu + leję nitrivec. Tak do 10 dnia. Oczywiście badam testami cały czas. Patrzę  co się dzieje czy glon nie szaleje.
Oczywiście rośliny szybko rosnące, dużo pistii, rogatka, wgłębka, anubiasy i mech na korzeniu, microsorium na korzeniu.


Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
tmaciak
Zainteresowany
**
Wiadomości: 120


« Odpowiedz #557 : Sierpień 26, 2010, 09:29:26 »

Jak masz trochę kasy na zbyciu to możesz przetestować czy prawdę mówią tu:
i specyfiki Microbe-Lift rzeczywiście potrafią ustanowić cykl w 24 godz. (trochę informacji tu: http://forum.roslinyakwariowe.pl/viewtopic.php?t=31818)
Zapisane

Pozdrawiam,
Tomek
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #558 : Sierpień 26, 2010, 10:13:06 »

Gratuluję nowego baniaka Smiley

1. Na chwilę obecną mam:
(...)
Co proponujecie? Hoplias + co?
Obawiam się, że jak malabricus podrośnie i będzie w dobrej formie, to reszta większych szans na przeżycie nie ma. I z tego co na MFK czytałem, to raczej ciężko na łagodnego trafić Wink zabije wszystko (u Ciebie stawiam na to), albo polegnie, zwłaszcza w stosunkowo małym zbiorniku.
Cytuj
2. Jakie znacie sposoby na wystartowanie cyklu azotowego?
Zalewaj już z roślinami, dlaczego na drugi dzień dopiero zielsko? W życiu tak szczegółowo nie planowałem startu zbiornika Wink
tmaciak, na wszystkich specyfikach z bakteriami tak piszą Smiley

Zapisane

tmaciak
Zainteresowany
**
Wiadomości: 120


« Odpowiedz #559 : Sierpień 26, 2010, 10:45:57 »

tmaciak, na wszystkich specyfikach z bakteriami tak piszą Smiley

Akurat o Microbe-Lift są dość pozytywne komentarze. Ja jak starowałem zbiornik to obsadzałem 80% dna, więc zasadniczo nie miałem problemów, raczej mi azotu brakowało Smiley
Zapisane

Pozdrawiam,
Tomek
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #560 : Sierpień 26, 2010, 11:34:49 »

Baniak dla Hopliasa jest troszkę większy niż zalecany na amerykańskich stronach Smiley
Ale generalnie szału nie ma. To co piszą na MFK to trzeba filtrować przez fantazję amerykanów wydaje mi się...
Ale sprawdzimy. Teraz mam gachue z erythrinusem i jest spokój i cisza. Ryby nie wchodzą sobie w paradę...
Jak będzie awanti to mam zbiornik osobny - mały, bo mały - przerzucę to, co będzie stawało się ofiarami wilka.

Zastanawiam się czy coś przeżyje z pelagicznych drapieżników.
W sumie Channy zawsze szybko znajdą nowy dom.
Poza tym dla  małej Dwarf Channy miałbym 70l zbiornik...

Jakąś taką mordkę bym sobie zafundował jak Ty ducze Smiley - Hepsetusika ...

Co do startu bańki to ja w 24 godziny nie zaryzykuję, ale po 10-14 dniach owszem.
Zaleję od razu z roślinami i nakapię delikatnie bakteriami. A na drugi dzień wrzucę odpadki dla szybkiego startu cyklu i dużo bakterii i zobaczymy, potem tak jak pisałem... ja dna tak nie obsadzę, natomiast pistii kupię tyle, żeby szybko zakryła prawie całą powierzchnię, a w toni będzie to co "rośnie nawet w kuble" Smiley
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #561 : Sierpień 26, 2010, 11:42:40 »

Jakąś taką mordkę bym sobie zafundował jak Ty ducze Smiley - Hepsetusika ...
No way... u mnie w 160x60 cały czas są poobijane, to w 120cm by się zmasakrował rozbijając o szyby. Zwłaszcza jakby go np wilk pogonił Wink

Amerykanie pewnie, że bajki piszą, ale akurat co do tego, że "common wolf" jest znacznie agresywniejszy od red wolfa to raczej nikt tam nie dyskutuje, więc może się to prawdą okazać Wink
Zapisane

bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #562 : Sierpień 26, 2010, 12:50:03 »

Ctenolucius hu jeta jeszcze mi chodzi po głowie...
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #563 : Sierpień 27, 2010, 15:22:59 »

Co do obsady jeżeli chcesz zostawić Hopliasa to ja nie mam pomysłów co by tam mogło z nim pływać. Ponieważ bania litrażem nie przeraża, tym bardziej że nikt z nas nie wie jak te ryby się zachowują. Poza tym co sie przeczyta ale z tym to zazwyczaj jest tak że, ktoś coś napisze a potem reszta to przepisuje nie zastanawiając sie nad tym czy to prawda. Więc najpierw poobserwuj jak będą sie dogadywały wszystkie Twoje ryby a wtedy można coś myśleć. Ja generalnie jeżeli chodzi o akwaria to jestem megalomanem więc, sugestie jakoby można było trzymać Hopliasa w mniejszym akwarium niż Twoje bo nie jest żywotny, no osłabiają mnie. Jeżeli chodzi o szczupaki to zgadzam sie z ducze , natomiast szczupieńce według mnie są za małe, to samo brzeszczotek może okazać się za mały.

MFK fajne forum, to znaczy mogło by być fajne gdyby było więcej ludzi którzy piszą coś konkretnego, a tam podobnie  jak tu większość pisze bo pisze głównie tam gdzie nie trzeba się wykazać znajomością tematu. Gdybym znał angielski to bym się tam zalogował bo są tam ryby które mi sie podobają .

Ja zakładając nowe akwarium nie bawię się w żadne dojrzewania, biorę mniej więcej połowę podłoża ze starego akwarium ,wlewam z niego ze 40 % wody dosypuje świeżego podłoża, dolewam świeżej wody. I nigdy nie miałem problemów jeżeli ktoś się na tym nie zna to w dojrzałym akwarium będzie miał wysokie stężenie azotu . A z tymi bakteriami w butelkach to jaką masz pewność jakie bakterie i czy w ogóle bakterie tam są i jak one pracują .
Ja bym po prostu podłoże filtr i wodę przerzucił z 70 l i dolał świeżej wody, podłączył bym Eheima i nie sadził chwastów poza pływającymi. Bo jak już pisałem bańka pojemnością nie przeraża, chwasty dodatkowo zajmą i tak dość małą powierzchnię .A ryby które posiadasz ogrodów pałacowych wcale nie potrzebują , no ale zrobisz jak będziesz uważał.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #564 : Sierpień 31, 2010, 14:26:25 »

Chwastów sadzonych nie będzie. Będą dwa korzonki z microsorium i anubiasem (małe), a na powierzchni limnobium i pistia.
Może będzie jeszcze jakaś kulka gałęzatki...

Akwarium większego nie będę miał. To sprawia mi swoją wielkością wiele radości.
Zastanawiam się jeszcze nad jednym patentem czy w takim akwarium (nie moim, bo u mnie Hoplias - tak wyprzedzając pytania), możnaby trzymać Rhombeusa?

Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #565 : Sierpień 31, 2010, 15:59:25 »

Po mojemu zdecydowanie za mało dla takiej aktywnej ryby, która rośnie wolno, ale jednak do słusznych rozmiarów.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2010, 16:37:44 wysłane przez ducze » Zapisane

bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #566 : Wrzesień 01, 2010, 07:12:11 »

Uffff. Wczoraj postawiłem baniak do doszczętnie.
Finalnie bez przenosin wody i podłoża z poprzedniego akwarium...

Tło mi jak zwykle delikatnie nie wyszło... Gdzieś tam zawsze jakaś drobinka się uchowa albo jakiś bąbelek, ale w sumie tragedii nie ma...

Ale generalnie jestem zadowolony.
W przyszły piątek wyląduje tam Hoplias wraz z załogą Smiley Ale wcześniej jeszcze trochę zabawy i testowania.
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #567 : Wrzesień 02, 2010, 11:03:40 »

A tak wracając do Mastacembelidae. Widział ktoś u nas jakieś inne gatunki oprócz tych o których była mowa? konkretnie chodzi mi o jakieś afrykańskie. Tak mnie naszło, żeby z mojego zbiornika zrobić jednak któryś z afrykańskich biotopów, zielsko zacząłem już wymieniać i teraz pora na urozmaicenie fauny. Dojdą X. nigri i do tego pasowałoby mi coś z długonosowatych na dno.
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #568 : Wrzesień 02, 2010, 20:04:28 »

bloniu ja w żadnym wypadku nie chciałem Ciebie urazić ani obrazić pisząc o akwarium.
Co do rhombeusa to według mnie za małe by było to akwarium, to znaczy za krótkie chociaż te 150x50x50 ale jeszcze lepiej 180.
U mnie do watahy dołączył następny Canis lupus .

ducze ja osobiście miałem i mam tylko węgorzyki Azjatyckie, te Afrykańskie nigdy w sklepie nie widziałem. Na czarnym lądzie występuje tylko rodzaj Mastacembelus jednak kilka z nich jest endemitami zamieszkując jeziora z pyszczakami. Z poza jezior masz kilka gatunków do wyboru , pozwolę sobie wymienić :

Mastacembelus catchpolei
Mastacembelus crassus
Mastacembelus cryptacanthus
Mastacembelus brichardi
Mastacembelus nigromarginatus
Mastacembelus robertsi
Mastacembelus sanagali
Mastacembelus sclateri
Mastacembelus ubangensis
Mastacembelus vanderwaali
Mastacembelus decorsei
Mastacembelus ansorgii
Mastacembelus liberiensis
Mastacembelus niger
Mastacembelus brevicauda
Mastacembelus congicus
Mastacembelus marchei
Mastacembelus trispinosus
Mastacembelus greshoffi
Mastacembelus praensis
Mastacembelus seiteri
Mastacembelus vanderwaali
Mastacembelus brachyrhinus
Mastacembelus moeruensis
Mastacembelus signatus
Mastacembelus stappersii
Mastacembelus taiaensis
Mastacembelus ubangensis
Mastacembelus sexdecimspinus
Mastacembelus aviceps
Mastacembelus goro
Mastacembelus shiloangoensis
Mastacembelus traversi
Mastacembelus loennbergii
Mastacembelus greshoffi
Mastacembelus kakrimensis
Mastacembelus paucispinis
Mastacembelus marmoratus
Mastacembelus trispinosus
Mastacembelus vanderwaali
Mastacembelus batesii
Mastacembelus latens
Mastacembelus frenatus
  występuje też w Tanganice

Ja dostałem dzisiaj fajnego z mojego punktu widzenia suma z Afryki Parauchenoglanis monkei sprzedawanego pod starą nazwą która jest synonimem   Parauchenoglanis fasciatus. Jest bardzo żarłoczny i widoczny w dzień.

Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #569 : Wrzesień 02, 2010, 21:30:07 »

Woda mi się mętna zrobiła... Jak zacząłem świecić.
2giego dnia dałem więcej roślin (microsorium i pistię) - wcześniej duży korzeń z anubiasem, microsorium i mchem - oraz dwa korzonki małe.
2giego dnia podkręciłem temp do 30st - przecholowałem (dzisiaj po spostrzeżeniu tego stanu - 3go dnia obniżyłem do 26ściu).
2giego dnia też wrzuciłem 5 świderków i jedną ampularię oraz !! filtr małego aquaela z dojrzałego akwa ALE go nie włączyłem.

Zagadka - co spowodowało zmętnienie wody?
Ja zgłupiałem (ale to od wykańczania nowego mieszkania).
Pomóżcie Wink

Piszę tutaj, bo akwarium szykowane jest dla rzadkich gatunków - Hoplias malabaricus, Channa 5stripes, Erythrinus erythrinus, Xenomystus nigri, Channa gachua Smiley
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 86
  Drukuj  
 
Skocz do: