Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « gina2006 - Moje 275 L Pola zielone.......
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 17
  Drukuj  
Autor Wątek: gina2006 - Moje 275 L Pola zielone.......  (Przeczytany 49601 razy)
dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #195 : Czerwiec 25, 2009, 15:56:29 »

Cytuj
Czy mam sie liczyc z tym ze nadal tak bedzie ?
bocje wspaniale maja ok 4 do 5 cm, skalary sa duze 9/11 cm

Dużych skalarów nie łączy się z małymi rybami , bo zawsze będą je atakowały.Jakbyś miała skalary od małego z bocjami nic by się nie działo.
Zapisane
speedeecat
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 530


http://www.moja-akwamania.za.pl


WWW
« Odpowiedz #196 : Czerwiec 25, 2009, 19:07:48 »

Nie sądzę aby skalary zabiły bocje i to takie duże.
Moje skalary w czasie zalotów i tarła są masakrycznie agresywne i atakują tylko molinezje a nigdy kirysków czy sumików (jeśli chodzi o przydenne ryby). Z molinezjami robią co chcą a i tak nigdy żadnej nie uśmierciły. Bardziej prawdopodobne że bocje dopadła jakaś zaraza niż skalary.
Zapisane

Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #197 : Czerwiec 26, 2009, 10:01:57 »

No i teraz Twoje akwarium prezentuje się naprawdę super  Good ! Ja nie przyczepię się do niczego  Cool
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
SKALAR zaglowiec
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62



« Odpowiedz #198 : Czerwiec 26, 2009, 11:07:45 »

No niezle jest to akwarium
A co do tych bocji to moze tez mieczyki, potrafia atakowac nawet wieksze ryby od siebie
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #199 : Czerwiec 26, 2009, 14:36:57 »

Nie sądzę aby skalary zabiły bocje i to takie duże.
Moje skalary w czasie zalotów i tarła są masakrycznie agresywne i atakują tylko molinezje a nigdy kirysków czy sumików (jeśli chodzi o przydenne ryby). Z molinezjami robią co chcą a i tak nigdy żadnej nie uśmierciły. Bardziej prawdopodobne że bocje dopadła jakaś zaraza niż skalary.
Zarazy u mnie nie ma zadnej, parametry wody sa dobre no i mam otoski a to delikatna rybcia i wszystkie trzymaja sie wspaniale, reszta rybek tez jest w doskonalej kondycji.
Jesli by to miala byc jakas choroba to by byly jakies jej oznaki - nic nie zauwazylam (ogladalam dokladnie), a barwa bocji byla tylko odrobine jasniejsza jak to u padliny jedynie brzuszki rozerwane. Dzien wczesniej bocje wszystkie tez byly ok, to moje ulubione rybki i sa bez przerwy ogladane
Moze to mieczyki jak napisal(a)  SKALAR zaglowiec - dzieki
Piterix dzieki za wizytke i mile slowa - od takiego znawcy to wielka satysfakcja
Zapisane

kozak-93
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 428



« Odpowiedz #200 : Czerwiec 26, 2009, 18:23:30 »

Wątpię w to , iż mieczyki były zabójcami bocji. Czy skalary miały w tym czasie tarło?
Zapisane

Astronotus ocellatus i drobnica.
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #201 : Czerwiec 26, 2009, 19:10:04 »

Wątpię w to , iż mieczyki były zabójcami bocji. Czy skalary miały w tym czasie tarło?
Jak narazie skalarki sobie plywaja i sie toleruja nie wchodzac sobie w droge, ale jak sie przypadkowo spotkaja to przeplywaja obok siebie obojetnie (a mialy byc dobrana para), ale sa postrachem innych ryb tylko szybkosci im brakuje.
Ale mam mieczyki 2 samce (ok 9-10 cm) bardzo wojownicze, jak tylko nie ma skalarow w poblizu to je natychmiast zastepuja w atakach na inne rybcie
Zapisane

zibi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 563


kocham to ;]


« Odpowiedz #202 : Czerwiec 26, 2009, 19:15:43 »

gina masz tylko 2 samce mieczyka?
Zapisane

o sobie: cieszę się, że mam 20 lat;

aktualne zajęcie: w piłkę gram;



http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=25776.msg238930;topicseen#msg238930
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #203 : Czerwiec 26, 2009, 19:28:35 »

Wystarczy poczytac a dowiesz sie wszystkiego bo wszystko jest napisane w pierwszym poscie i kilku innych w tym watku  Wink
nie pisze sie postow czytajac tylko ostatnia odpowiedz  Grin
Zapisane

zibi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 563


kocham to ;]


« Odpowiedz #204 : Czerwiec 26, 2009, 19:37:49 »

masz 8 mieczyków..tak jest napisane  w 1 poscie. Ale chodzi  mi o to ile masz samców bo tam tego nie pisze Wink
Zapisane

o sobie: cieszę się, że mam 20 lat;

aktualne zajęcie: w piłkę gram;



http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=25776.msg238930;topicseen#msg238930
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #205 : Czerwiec 26, 2009, 20:01:24 »

masz 8 mieczyków..tak jest napisane  w 1 poscie. Ale chodzi  mi o to ile masz samców bo tam tego nie pisze Wink

nie pisze Wink - nie jest napisane !
a co to ma do rzeczy ile jest samcow mieczykow (sa 3 samce) ? 
moze napisz od razu o co Ci chodzi, bo takie klikanie po dwa, trzy wyrazy to jest nabijanie wiadomosci - jednym slowem spam  Wściekły
Takie pogaduszki mozna sobie pisac na czacie lub gg
Zapisane

speedeecat
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 530


http://www.moja-akwamania.za.pl


WWW
« Odpowiedz #206 : Czerwiec 26, 2009, 21:19:42 »

A te 2400 postów to jak niby nabiłaś w 9 miesięcy - a teraz sama zwracasz uwagę?
W akwarium masz pełno jedzenia dla skalarów (narybek fabryki kuporóbców) i nawet w czasie tarła skalary bocje traktują jak "powietrze".
Jak masz takie super parametry to dlaczego prowadzisz kronikę trupów? Wszystkie oczywiście padły ze starości.
Zapisane

gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #207 : Czerwiec 26, 2009, 22:04:51 »

A te 2400 postów to jak niby nabiłaś w 9 miesięcy - a teraz sama zwracasz uwagę?
W akwarium masz pełno jedzenia dla skalarów (narybek fabryki kuporóbców) i nawet w czasie tarła skalary bocje traktują jak "powietrze".
Jak masz takie super parametry to dlaczego prowadzisz kronikę trupów? Wszystkie oczywiście padły ze starości.
gdzie Ty widziales czy widzisz u mnie kronike trupow ?
To sa pierwsze moje padniete 2 ryby
Zapisane

zibi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 563


kocham to ;]


« Odpowiedz #208 : Czerwiec 27, 2009, 01:12:29 »

masz 8 mieczyków..tak jest napisane  w 1 poscie. Ale chodzi  mi o to ile masz samców bo tam tego nie pisze Wink

nie pisze Wink - nie jest napisane !
a co to ma do rzeczy ile jest samcow mieczykow (sa 3 samce) ? 
moze napisz od razu o co Ci chodzi, bo takie klikanie po dwa, trzy wyrazy to jest nabijanie wiadomosci - jednym slowem spam  Wściekły
Takie pogaduszki mozna sobie pisac na czacie lub gg



Bo mnie to interesuje? akurat mistrzem od nabijania postów jesteś ty.  Wink
Czytałem gdzieś że powinno się trzymać minimum 4 samców mieczyka.
Zapisane

o sobie: cieszę się, że mam 20 lat;

aktualne zajęcie: w piłkę gram;



http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=25776.msg238930;topicseen#msg238930
Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #209 : Lipiec 02, 2009, 20:21:44 »

Ile wydałaś na tą gałęzatkę? Wink Ogólnie poprawa, nie jest juz tak "kolorowo". Good !
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 17
  Drukuj  
 
Skocz do: