Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 62
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak sprzedawcy robią w konia?  (Przeczytany 313318 razy)
SeaXgasT
Queen fan;)
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5


WWW
« Odpowiedz #75 : Wrzesień 01, 2006, 06:35:12 »

W moim mieście są trzy sklepy akwarystyczne: do jednego nie chodzę, bo podobno sprzedają tam chore rybki (nie wiem, nie byłem, ale wole nie ryzykować), do drugiego też nie chodzę, bo facet się nie zna. W trzecim, do którego chodzę;) nie jest źle. Sprzedawca jest miły, zawsze cos doradzi itp, nie naciaga na niepotrzebne wydatki. Największa wpadka-kupno samicy gupika, która miała obrzęk (ale to raczej z mojej niewiedzy, myslałem  że jest kotna;)
Zapisane
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #76 : Wrzesień 02, 2006, 07:46:21 »

Nie wiem do końca czy to robienie w konia czy raczej ignorancja sprzedawców. Po raz kolejny zawiodłam się na Diskuss zoo. Sprzedano mi naskalnika kędzierzawego jako naskalnika marlieri oraz altolamprologus compressiceps jako calvus. W sumie źle sie nie stało, ale taka sytuacja nie powinna miec miejsca w takim sklepie.
Doszła jeszcze jedna pomyłka. Sprzedano mi N. multifasciatus a to jest N. similis. Jak dla mnie trochę przegięcie z ich strony. Za dużo tych pomyłek.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2006, 12:03:59 wysłane przez malzonka » Zapisane
swierzynka
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 53


gg.5864051


« Odpowiedz #77 : Wrzesień 20, 2006, 21:48:51 »

 Grin Grin TEMAT PROSTO Z ZYCIA WZIETY ..a u mnie to bylo tak ...kupilam najpierw w jednym sklepie i nie w PL tylko w DE mieczyka ....sprzedawcy pokazalam calego zoltego ..mowiac przy tym tego wlasnie chce ....co w domu zobaczylam ze mam zolto-bialego ...to szczegol  Grin dobrze ze sprzedawca nie byl daltonista tak zupelnie do konca  Wink na dosc tego po 2 dniach zauwazylam ze ten mieczyk ma krzywa  Undecided mordke ....dziobek mu sie niedomyka z jednej strony...... Wink to juz poprostu szczeka mi opadla  Lips Sealed  w innym sklepie kupilismy -wybieralam razem z synkiem  pielegniczke ramireze...po ok 2 tygodniach zaczela siniec -czarniec tracic kolory itd....zawiozlam ja do tego sklepu wypytujac co jej jest ....sprzedawca wypowiedzial magiczne slowa  Wink Wink ze rybka chora jest na cos wewnetrznego i jak uslyszal ile ja mamy stwierdzil ze musielismy ja juz chora kupic a w dodatku wyglada ze jest  stara a one dlugo niezyja , byla duza wiec by sie raczej zgadzalo co mowil  Cry  a ja mu wtedy na to .....ta rybke kupilismy u pana ..pamieta pan Huh.....a on najpierw zaniemowil glupio sie usmiechajac i potem nabral wody w usta Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy na drugi dzien   rybka umarla ....... dlatego wiem juz co to nieuczciwy sprzedawca  Grin Grin Grin Grin aczkolwiek pochodze z tej branzy bo jestem z zawodu -sprzedawczynia ....ale zawsze sprzedajac chleb w polskim sklepie spozywczym ,  gdy byl nieswiezy niemogac im powiedziec tego wprost , mrugalam okiem, kiwalam glowa  lub jawnie mowilam ze popoludniu przywioza swiezy  Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Zapisane

frytek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 160


« Odpowiedz #78 : Listopad 06, 2006, 15:45:22 »

A wiecie co dzisiaj mnie spotkalo?
Ide z kolega do sklepu, poniewaz mowil, ze chce kupic rybki i bardzo mala kule (tylko 10cm wysokosci), bez filtra, bez grzalki, bez niczego. Mowie mu, ze w takich warunkach nie mozna trzymac ryb, ze akwarium za male, do tego kula itp itd. Wchodzimy do sklepu i on sie pyta, po ile sa male kule. Facet odpowiada, ze nie ma i nie bedzie. Kolega sie zapytal co mozna w nich trzymac, a facet na to, ze tylko wode xDD. To sie nazywa dobry sklep!
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #79 : Listopad 17, 2006, 23:30:16 »

Ci ze sklepu są nie wiarygodni bez sumienia trzymają trzydzieści welonek w akwarium 60l na dodatek korzeń im wypadł do którego przyczepiały się kolejne rybki . Gdybym im tego nie powiedział do dziś koleje by się przyczepiały no i ginęły . Pełne zawodostwo no nie. Z tych sprzedawców to istni "przyjaciele zwierząt " Tongue Tongue Tongue
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #80 : Listopad 18, 2006, 19:49:14 »

Nie rozumiem z tym wypadnietym korzeniem i przyczepianiem sie rybek  Undecided O co chodzi Huh
Poza tym uogólniasz. Widocznie jest tak akurat w twoim sklepie. OFC nie wszędzie jest dobra obsługa, dlatego należy dobierać miejsce w kupujemy "zaopatrzenie" akwa.
A z drugiej strony to niby gdzie kupowac jak nie w sklepach Huh
Zapisane

sosnica
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #81 : Grudzień 31, 2006, 16:17:56 »

Są sklepy gdzie sprzedawcami są młode dziewczyny nie mające żadnych wiadomości o rybach a najgorsze jest to że nawet nie potrafią określić płci dorosłego mieczyka czy prętnika lub gurami i ich odpowiedż brzmi jeśli się na tym znasz to pokarz a ja ci wyłowie ale nie karzdy klient umie rozpoznać i wtym wypadku jest nabity w butelke
Zapisane
kozak-93
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 428



« Odpowiedz #82 : Styczeń 03, 2007, 17:54:36 »

mi władowali chore neonki Sad po 3 dniach padły Cry
Zapisane

Astronotus ocellatus i drobnica.
Hunter55
Nowy
*
Wiadomości: 17



« Odpowiedz #83 : Styczeń 03, 2007, 18:05:40 »

A mi 3 danio. 2 dobre 1 bez oka.
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #84 : Styczeń 03, 2007, 18:14:20 »

To jak to robisz że gdy kupujesz rybkę nie widzisz tak ważnych rzeczy jak np to czy ma oko czy nie ma przecież to widoczne  Shocked Cool
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

pop1133
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 59



« Odpowiedz #85 : Styczeń 03, 2007, 18:29:12 »

Kiedy byłem w sklepie usłyszałem: " Czemu umieściliście dwa bojowniki w jednym akwarium?? Chcecie żeby była znów walka??"
Podeszłem do akwarium patrze a tam samiec i samica w jednym akwarium...
Zapisane

Akwarium 48l...
  8*danio lamparcie
  4*kirysek pstry
  3*molinezje
  1*bojownik syjamski Smiley
martyna-akwarysta
Gość
« Odpowiedz #86 : Styczeń 03, 2007, 18:29:50 »

W strzelcach op.  pewien pan mial w akwa tyle zdechłych rybek i powiedzial ze są obgryzane a tak naprawde byly razem z rybką agresywną jak nic!nie wiem co to było ale nie mialam odwagi powiedziec ze ta ryba je zjada!chciał mi wcisnąc tez samiczki ale nie mam zamiaru kupowc w taki sklepie rybek!co wy na to

straszne      Pozdro
Zapisane
malgosia
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 15



« Odpowiedz #87 : Styczeń 06, 2007, 22:50:05 »

Sprzedawca doradził mi kupno samca bojownika i 2 samic ,ze niby to będzie ruch w akwarium.Był ,było budowanie gniazda i walka o samice ,tarło ,potemsamiec ganiał obje a gdy jedą  nich wyjełam okazało się że jest oskubana   i ma wyszarpany bok   .    Radzono mi trzymanie somca z samicami ,czy to możliwe?                                                          Wink[ Wink Wink
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2007, 22:56:49 wysłane przez malgosia » Zapisane
MALY05
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496



« Odpowiedz #88 : Styczeń 06, 2007, 22:54:17 »

to jak to nie mozliwe co ty mowisz hehe Tongue przecierz skad sie rybki biora  Grin tylko ze chyba bo złozeniu ikry trzeba odłowić samice  Cool tak mi sie wydaje
Zapisane

[45] [15] [4]
malgosia
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 15



« Odpowiedz #89 : Styczeń 06, 2007, 23:02:29 »

Wiem!!!!!!!!!!!!!!Odłowiłam ale to moje pierwsze rybki i dopiero wtedy dowiedziałam się jak wygląda gniazdo
 i poznałam ich zwyczaje ...Cheesy:D
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 62
  Drukuj  
 
Skocz do: