Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby «  Jak dbac o akwarium,Jak sie mierzy parametry itd.:I jakimi przyzadami
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak dbac o akwarium,Jak sie mierzy parametry itd.:I jakimi przyzadami  (Przeczytany 3585 razy)
Klaudia002
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 28



« : Październik 02, 2008, 18:18:42 »

Mam akwarium od niedawna i nie wiem jka sie mierzy te  parametry wody i takie inne jakimi przyrzadami niedawno zdechły mi ryby prosze własnie o takie dane a ja nie wiem jak je zbadac
Zapisane

Stiu ca n-ai avut curaj sa-mi spui
Ca vei pleca fara mine
Stiu ca vrei sa fii iubita lui...
Dar cum ramane cu mine?
Esmi
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 520

Cave hominem


« Odpowiedz #1 : Październik 02, 2008, 23:37:09 »

Parametry wody mierzy się testami dostępnymi w sklepach zoologicznych. Najważniejsze to NO2, NO3, ph i ewentualnie GH, KH. NO2 - poniżej 0,2 mg/l (jak najbliższe 0,0), NO3 - poniżej 20 mg/l, ph 6,5 - 7,5 w zależności od tego jakie masz rybki.
Rybki ci padły bo najprawdopodobniej zbiornik był niedojrzały. Po założeniu akwa ma ono stać (bez rybek) około 3 - 4 tygodni. W tym czasie mają być włączone wszystkie filtry, grzałki czy co tam masz przez 24h na dobę. Wodę też trzeba podmieniać tak jakby w nim były rybki raz w tygodniu ok. 20 - 30%. I światło zapalać na 12 godz. jeśli masz w akwa rośliny.
A w ogóle poszukaj trochę na forach akwarystycznych, tu jest mnóstwo pożytecznych rzeczy.
Zapisane

Jesteśmy zarozumiałymi ignorantami zapatrzonymi w swoje "człowieczeństwo", które zamiast otworzyć nam szerzej oczy na otaczający nas świat, przysłoniło je mgłą pychy.
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #2 : Październik 03, 2008, 19:30:04 »

Z tymi 12 godz to nie byl bym taki pewien. Lepiej zaczac od np 8 i co tydzien zwieszac czas swiecenia o godzine dochodzac do tych 12.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Esmi
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 520

Cave hominem


« Odpowiedz #3 : Październik 03, 2008, 22:05:26 »

Z tymi 12 godz to nie byl bym taki pewien. Lepiej zaczac od np 8 i co tydzien zwieszac czas swiecenia o godzine dochodzac do tych 12.

Może i racja, za dużo światła - za dużo glonów szczególnie jeśli nie będzie ich miał kto zjadać  w fazie rozruchowej.
Zapisane

Jesteśmy zarozumiałymi ignorantami zapatrzonymi w swoje "człowieczeństwo", które zamiast otworzyć nam szerzej oczy na otaczający nas świat, przysłoniło je mgłą pychy.
AquaPawel
mały smutny chłopiec
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #4 : Październik 04, 2008, 10:23:45 »

Jeśli mogę coś dorzucić. Nie popełnij tego błedu który ja popełniłem. Starj się unikać jednego testu na wszystko( są dostępne 6w1). Dokładniejsze wyniki przynosi zbadanie każdego parametru z osobna. Pozdrawiam i życzę powodzenia
Zapisane

Nikt nie jest doskonały, kto myśli inaczej znaczy że jest ....
Kvasir
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 138



« Odpowiedz #5 : Październik 04, 2008, 11:40:46 »

Podaj nam trochę informacji: jakie akwarium, jakie podłoże, jakie rośliny, jakie oświetlenie i ile czasu się swieci, jaka temperatura wody, jaki filtr i grzałka, kiedy zalałeś wodą akwarium, jakiej chemii dolałeś, kiedy wpuściłeś rybki, jakie rybki padły.
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #6 : Październik 06, 2008, 09:52:45 »

Lektury obowiązkowe:

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=6947.0

http://www.akwa.aip.pl/rady.html

Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: