Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Zdychają jedna po drugiej ;/
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zdychają jedna po drugiej ;/  (Przeczytany 4190 razy)
bartolini1986
Nowy
*
Wiadomości: 3


« : Październik 01, 2008, 23:29:34 »

Witam

Od niedawna założyłem nowe akwarium 64litry czekałem tydzień aby woda się ustabilizowała temperatura wody ustawiona na 25 stopni, filtr pracuje 24h  następnie wpuściłem: 4 gupiki(3 zdechły); 5 neonek(3 zdechły); 2 bocje; 2 brzanki rekinie(1 zdechła); 4 danio; 2 glonojadki; 2 sumy rekinie; 2 kiryski(1 zdechł); 2 kosiarki; 2 molinezje; 2 piskorki. Odrazu jak je tylko wpuściłem gupiki tak jakąś dziwnie pływały przy samej powierzchni wody najpierw pojedyńczo gupiki zdychały, wyglądało to tak że nie miały siły pływać i kołysały się z boku na bok tak samo jak i neonki które po gupikach zaczęły zdychac ;/ Grzałkę ustawiłem teraz na 28 stopni, już nie wiem co robić ;/ Może to być wina że chwilowo nie mają swiatła bo czekam dopiero na pokrywe a wczesniej miałem oswietlenie diodami led fioletowymi Huh
Zapisane
Tomczyn
Zainteresowany
**
Wiadomości: 56



« Odpowiedz #1 : Październik 02, 2008, 08:42:56 »

Czekałeś tydzień przed wpuszczeniem obsady. Po mniej więcej tygodniu występuje w świeżym akwarium największe zagęszczenie toksycznych dla ryb substancji. W filtrze jeszcze nie wykształciły się bakterie które te substancje by przetwarzały. W tym momencie wpuściłeś ryby w ilości o wiele za dużej do takiego zbiornika (nie wspominając o doborze gatunków) które także zaczęły "sikać" do akwarium zwiększając jeszcze bardziej ilość toksyn.

Twoje ryby po prostu się potruły.

Na twoim miejscu zaczął bym od podmiany 50% wody na odstaną 24g wodę o zbliżonych parametrach (temperatura, PH, KH,KG lub jeśli lałeś wodę z kranu i nie znasz parametrów to tylko doprowadź temperaturę do takiej jak masz w akwarium). Rybki które nie nadają się do twojego litrażu po ustabilizowaniu sytuacji w akwarium oddaj do zoologicznego. Dopóki twoje akwarium nie "dojrzeje", czyli gdzieś z 2-3 tygodnie jeszcze podmieniaj co 2 dni 20% wody na taką jak wyżej.

Powodzenia i pisz jeśli dalej coś się będzie działo.
Zapisane

Esmi
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 520

Cave hominem


« Odpowiedz #2 : Październik 02, 2008, 23:11:13 »

Czy zdajesz sobie sprawę, że sum rekini może datastać nawet do 1 m, a brzanka rekinia do 35cm? 64l to dla nich delikatnie mówiąc trochę za mało. To tak jakby ktoś ciebie w dzieciństwie zamknął w pudle po telewizorze i kazał ci tam mieszkać. Dla glonojadów takie akwa również jest za małe.
Zapisane

Jesteśmy zarozumiałymi ignorantami zapatrzonymi w swoje "człowieczeństwo", które zamiast otworzyć nam szerzej oczy na otaczający nas świat, przysłoniło je mgłą pychy.
AquaPawel
mały smutny chłopiec
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #3 : Październik 03, 2008, 17:52:26 »

Tomczyn ma rację!!!! Każde akwarium musi dojrzeć!!! Dobrze jest też użyć preparatu który wytrąca z wody chlor i metale ciężkie.
Obowiązkowo pozwól aby przy działającym filtrze i napowietrzaczu woda dojrzała ok 2-3 tygodni,
Wpuszczaj rybki sukcesywnie, ekosystem w akwarium musi się wytworzyć pomalutku!!!
Zapisane

Nikt nie jest doskonały, kto myśli inaczej znaczy że jest ....
dolly
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 393


Szczecin-Ystad


WWW
« Odpowiedz #4 : Październik 04, 2008, 15:07:32 »

Sumy i brzanki rekinie do 64l.Huh  Jakieś 10lat temu dostałam je do 260 litrowego akwarium,po 8 miesiącach miały po 30-40cm.A żwir brały do pysków i waliły nim w boczną szybę.Miałam szczęście bo nasze muzeum (posiadające 6 zbiorników po 700 litrów) zgodziło się je przygarnąć.Dorosły do 40-80cm.Zlituj się i je oddaj : )

Zgadzam się że zbyt wcześnie wpuściłeś rybki.Popytaj znajomych może akurat ktoś przechowa twoje rybki do puki twoje akwarium nie dojrzeje.
Zapisane

Esmi
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 520

Cave hominem


« Odpowiedz #5 : Październik 05, 2008, 10:35:46 »

Cytuj
Dobrze jest też użyć preparatu który wytrąca z wody chlor i metale ciężkie.

Wcale nie dobrze. Woda ma być odstana ok. 24h, nie ma potrzeby lać chemii tam gdzie nie jest naprawdę konieczna.
Zapisane

Jesteśmy zarozumiałymi ignorantami zapatrzonymi w swoje "człowieczeństwo", które zamiast otworzyć nam szerzej oczy na otaczający nas świat, przysłoniło je mgłą pychy.
damjakas
moje akwa
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 351


co sie tak gapisz


« Odpowiedz #6 : Październik 05, 2008, 11:30:07 »

Mówicie tylko o sumach i brzankach Huh Spójrzcie na resztę!!! Daje pierwszą nagrodę za tak dziwną, pomieszaną obsadę. Proszę Cię zastanów się  o co Ci chodzi, bo ja nie wiem czym się chwalić pisząc 2 glonojadki.
Zapisane

240l Guramiowete:
- 9 Wielkopłetwów, 6 gurami mozaikowych, 6 gurami dwuplamistych, gromadka, około 10 gurami złotomozaikowych (niestety mamusia zdechła), gęsta Azjatycka roślinność
54l neonkarium
- 8 neonków czerwonych i około 16 małych cudem przetrwał
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #7 : Październik 06, 2008, 13:11:09 »

Dobrze jest też użyć preparatu który wytrąca z wody chlor i metale ciężkie.
metale ciężkie z kranu? chyba troszkę za bardzo wierzysz chwytom komercyjnym z etykiet Wink Poza tym nie wiem czy jeszcze jakieś wodociągi w Polsce chlorują wodę? może są jeszcze jakieś pojedyncze, które stosują tą przestarzałą metodę uzdatniania. Dziś powszechnie wodę się ozonuje, a nie chloruje.

Oczywiście fakty te nie zmieniają postaci rzeczy i woda z kranu powinna być odstana zanim wypełni akwarium.
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #8 : Październik 06, 2008, 13:21:49 »

Dobrze jest też użyć preparatu który wytrąca z wody chlor i metale ciężkie.
Poza tym nie wiem czy jeszcze jakieś wodociągi w Polsce chlorują wodę?
Chlorują Smiley
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: