Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomocy pilne!!  (Przeczytany 1037 razy)
Skotii
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 14

Wystarczy Chcieć By Wiele Osiągnąć...


« : Wrzesień 02, 2008, 13:45:22 »

Dopiero ostatnio napisałam że wszystko w porządku i chyba wykrakałam.. mam akwarium 112 litrów średnią ilość rybek,krewetek i ślimaczków (każda ma dla siebie miejsce do pływania) do tej pory wszystko było ok. Karmie rybki zróżnicowanym pokarmem raz płatki wieloskładnikowe,roślinne,wybarwiające do tego robaczki raz w tygodniu i czasem jakieś jedzenie "domowe". Wczoraj zauważyłam że na powierzchni wody unoszą się tak jakby białę bąbelki z tlenem a rybki są osowaiałe myślałam że nadmiar tlenu czy coś. Dzisiaj zauważyłam że jedna z rybek padła (danio różowe) i 4 ślimaczki ampulara. Sprawdziłam odczyn wody twardość itp i wszystkie testy pokazują że jest ok ale rybki dalej wyglądają nie za ciekawie a rośliny zaczeły tracic pare liści. Co mam robić? co to może być za choroba? nie zauważyłam żadnych innych zmian nic nie pokrywa ciała ryb nie ma w wodzie żadnych insektów temperatura utrzymuje sie w granicach 24-26 stopni. Pomóżcie proszę.
Zapisane

Życie To Nie Bajka Którą Można Powtórnie Przeczytać Więc Doceniejmy To Co Mamy I Dążmy By Było Lepiej. Wszystko Zależy Od Nas...=)
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 02, 2008, 16:10:01 »

Zatrucie? Początek sinic? Jakieś grzyby czy pleśń?
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Skotii
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 14

Wystarczy Chcieć By Wiele Osiągnąć...


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 02, 2008, 20:53:05 »

po południu jeszcze nic nie było teraz na jednej z roślin zauważyłam tak jakby białe niteczki cos ale pleśń tylko nitkowata.. co to moze znaczyc? robilam podmiane wody dzisiaj i narazie obseróje akwa... co to mogą być te biełe nitki i jak to leczyc?
Zapisane

Życie To Nie Bajka Którą Można Powtórnie Przeczytać Więc Doceniejmy To Co Mamy I Dążmy By Było Lepiej. Wszystko Zależy Od Nas...=)
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: