Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « [Pielęgniczki Ramireza] Leżą na dnie, blade
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: [Pielęgniczki Ramireza] Leżą na dnie, blade  (Przeczytany 2435 razy)
Qcay
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 14



« : Wrzesień 03, 2008, 13:52:33 »

Witam, mam w akwarium (54 litry) 3 pielęgniczki Ramireza. Jeszcze wczoraj były jak zawsze przepięknie wybarwione, nie widziałem nawet na zdjęciach tak wybarwionych ryb. Jednak dzisiaj zauważyłem, że leżą one na dnie i są wręcz szare. Oprócz tego strasznie ciężko oddychają. Dodam, że inne rybki są w dlaszym ciągu pięknie wybarwione i zachowują się normalnie... Wczoraj zaraz po podmianie wody (odstanej, do jednej butelki dolałem 20 kropli MFC [stosuję ten środek profilaktycznie, raz na 10 dni w takiej ilości] a do drugiej nawóz, oprócz tego trochę zakwasiłem tę wodę bo była bardzo twarda) parametry wody wyglądały tak: pH 7, No2 < 0.3 mg/l, No3 - 20 mg/l, GH - 15 i KH - 2. Temperatura w zbiorniku cały czas wynosi 26 stopni. Nie mam pojęcia co mogło im się stać, zbiornik jest dobrze oświetlony, napowietrzanie wody odbywa się przez jej ruch przy powierzchni oraz przez pompkę napowietrzającą... Będę bardzo wdzięczny za pomoc w rozpoznaniu tego schorzenia.
Zapisane

Akwarium 54 litry

1 x Bojownik wspaniały
4 x Kirysek spiżowy
9 x Miedzik obrzeżony
2 x Otosek
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #1 : Wrzesień 03, 2008, 18:08:43 »

Wczoraj zaraz po podmianie wody (odstanej, do jednej butelki dolałem 20 kropli MFC [stosuję ten środek profilaktycznie, raz na 10 dni w takiej ilości]
Po jakiego grzyba? MFC nie służy do profilaktyki.
oprócz tego trochę zakwasiłem tę wodę bo była bardzo twarda) parametry wody wyglądały tak: pH 7, No2 < 0.3 mg/l, No3 - 20 mg/l, GH - 15 i KH - 2. Temperatura w zbiorniku cały czas wynosi 26 stopni.
Czym zakwasiłeś?
Zapisane

Qcay
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 14



« Odpowiedz #2 : Wrzesień 04, 2008, 09:58:56 »

MFC służy do profilaktyki, tak jest napisane na opakowaniu i większość osób, z którymi rozmawiałem to stosuje, a zakwasiłem aquacidem Tropicala (zresztą to dwa jedyne środki tej firmy jakie mam na półce).
Zapisane

Akwarium 54 litry

1 x Bojownik wspaniały
4 x Kirysek spiżowy
9 x Miedzik obrzeżony
2 x Otosek
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #3 : Wrzesień 04, 2008, 10:12:59 »

MFC służy do odkażania a nie do profilaktyki. Jak nie ma potrzeby jego stosowania (ryby nie chorują) po po jakiego grzyba lać to do zbiornika.
Druga sprawa to Aquacid - przypuszczam, że wlałeś go dość sporo co spowodowało zbyt gwałtowną zmianę parametrów wody. A ramirezy tego nie lubią...  No i Aquacidu nie leje się ot tak do baniaka prosto z butelki tylko przygotowuje się wodę, a następnie przygotowaną wlewa do zbiornika. No i lepiej by było zamiast kwasu użyć wody demineralizowanej. NO3 moim zdaniem za wysokie jak dla ramirez.
Zapisane

Qcay
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 14



« Odpowiedz #4 : Wrzesień 04, 2008, 10:25:17 »

MFC stosuję od jakiegoś czasu w takich ilościach, ryby jakoś nie chorowały. A co do Aqacidu wiem  jak się go używa, nie wlałem go ani za dużo ani za mało, chciałem, żeby woda, którą dolewam miała takie same parametry jak woda w akwarium (woda w akwarium jest zakwaszana wkładem z torfu). Pisząc o parametrach wody i o tym co do niej dolałem chciałem uprzedzić pytania o to co ewentualnie mogło rybkom zaszkodzić... A sęk w tym, że nie mam pojęcia co, dwie Ramirezki właśnie wyłowiłem, trzecia leży bokiem na dnie i chyba już długo nie pociągnie... A najgorsze, że nie mam żadnego innego zbiornika, żeby ją wyłowić i oddzielić od innych ryb:/
Zapisane

Akwarium 54 litry

1 x Bojownik wspaniały
4 x Kirysek spiżowy
9 x Miedzik obrzeżony
2 x Otosek
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: