Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Tanganika wiki « Świderki a ikra księżniczek
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Świderki a ikra księżniczek  (Przeczytany 3965 razy)
Akasha
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 12


« : Lipiec 24, 2008, 19:57:26 »

Ja mam trochę głupie pytanie Tongue Czy jakbym miała świderki to nie będą one zjadać ikry księżniczkom?(które za jakiś czas zamierzam kupić  Grin  )Bo tego bym bardzo nie chciała Undecided 
Zapisane

"Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to,co oswoiłeś"    A.S.Exupery
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #1 : Lipiec 25, 2008, 21:51:04 »

Raczej nie bo one żyją w podłożu i tam spędzają większość czasu.Pozatym żywią się resztkami jakie spadną na dno i ikry ci nieruszą.
Zapisane

hunk
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 115



« Odpowiedz #2 : Lipiec 31, 2008, 21:36:25 »

świderki produkują jakieś odchody ?? i czy zwiększają poziom azotanów jak jest ich sporo w akwariu ??
Zapisane

"Albo rybka, albo pipka. Jak powiedział Hamlet"
freex
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 137


WWW
« Odpowiedz #3 : Październik 07, 2009, 21:19:08 »

świderki produkują jakieś odchody ?? i czy zwiększają poziom azotanów jak jest ich sporo w akwariu ??
podczepiam się do pytania
Zapisane

Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #4 : Październik 07, 2009, 22:05:11 »

Każda żywa istota produkuje odchody. Każde odchody podwyższają poziom azotanów.
Zapisane

Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #5 : Październik 07, 2009, 22:14:39 »

Masa "odpadków" się nie zmieni, zmieni się tylko ich forma i łatwość wprowadzenia w obieg. Czyli, będzie szybszy obieg materii, a bakterie się dopasują. Jeśli nie zamierzasz odmulać, to nic się nie powinno zmienić, jeśli chcesz często odmulać, to, w porównaniu z sytuacją braku świderków, wzrośnie azot.
Zapisane
freex
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 137


WWW
« Odpowiedz #6 : Październik 07, 2009, 22:39:55 »

czyli bardziej pożyteczne są świderki Wink to musze teraz czekać aż będą u nas w zoologicznym Wink w sumie tylko raz je widziałem może ktoś ma tak z 2 do oddania?
Zapisane

ivan23
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 236



« Odpowiedz #7 : Październik 08, 2009, 09:53:33 »

Jeśli byłbyś w stanie odebrać je osobiście u mnie w Poznaniu, mogę Ci dać całę stado Smiley
Zapisane



122, 63, 15, 36, 24, 24, 22
microrasbora galaxy, erythromicron, neocaridina heteropoda var. yellow, caridina babaulti cf. green, stripes, dario dario, boraras brigittae, cambarellus orange
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: