Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Akwa 50-80L jak założyć  (Przeczytany 1651 razy)
Chobits
Nowy
*
Wiadomości: 8


« : Maj 06, 2008, 22:58:06 »

Siemka, szukam porad przy zakładaniu akwa 50-80 L.
Obecnie posiadam małe akwa 25L w którym TYMCZASOWO trzymam rybki by później je przenieść do większego.
Rybki jakie posiadam to:
3 neonki   (miałam ich więcej ale mi padły i to dawno temu ale narazie nie dokupuje)
6 gupików
1 prętnik karłowaty   (o dziwo dobrze się trzyma z innymi, był tylko agresywny do bojownika, którego teraz gdzie indziej trzymam)
1 wielkopłetw wspaniały
2 zmienniaki (żółty i niebieski)

A oto moje pytania:
1. Czy myślicie że akwa 50-80L będzie dla nich ok.? Czy może większe?
2. Jakie dokupić rybki?
3. Jakie roślinki do tego wsadzić?
4. Jakie będzie najlepsze podłoże dla rybek?
5. Chce zainstalować światło niebieskie lub uv (ale by świeciło nocą, za dnia zwykłe) czy to ma jakiś wpływ na rybki, czy nie zaszkodzi?

No to to by było na tyle... Acha, i nie zamierzam się pozbywać rybek które mam obecnie bo się dobrze trzymają razem, więc zmiana tych co mam nie wchodzi w gre... Chyba że ktoś chce ode mnie odkupić, bo przecież w kiblu ich nie spuszcze, a do zoologika mi nie przyjmą.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2008, 23:00:37 wysłane przez Chobits » Zapisane
VEGEtacja
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 233



WWW
« Odpowiedz #1 : Maj 07, 2008, 15:02:17 »

TYMCZASOWO trzymasz te ryby w 25?! tymczasowo to max kilka dni, a twoje tymczasowo, założenie i dojrzewanie powinno trwać jeszcze ok. miesiąca, pomyślałeś o tym?

1. tak mi się wydaje.
2. neony (7)
3. kamomby, żabienice, nurzańce, może jakąś trawę
4. żwirek o granulacji 2-6mm, niebarwiony
5. nie zaszkodzi.
Zapisane
Chobits
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #2 : Maj 07, 2008, 16:07:15 »

Ponieważ nie mam jeszcze nowego akwa stworzyłam "na pozór" akwa w dziecięcej wanience. Od paru tygodni tak robie. Sprawdzałam parametry wody i jest ok. Filtr włączam od czasu do czasu, mam już większość roślinek i trzymam tam żwirek, jednak nie byłam pewna co do podłoża więc się pytam. Wanienka jest duża więc spoko starczy wody nawet na 100L akwa. Po prostu czekam na szkło...
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #3 : Maj 07, 2008, 16:14:07 »

Filtr włączam od czasu do czasu
ojejq ... poczytaj troche ....
filtr 24/7 ....
zanim wpuścisz ryby do akwarium musi dojrzeć, a biorąc pod uwagę twoją sytuację, musisz skrócić to do tygodnia, czyli musisz zakupić bakterie nitryfikacyjne (np. sera nitrivec)
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Chobits
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #4 : Maj 07, 2008, 21:33:16 »

No co, filtr wyłączam tylko na noc bo mi dzieciak nie chce zasnąć. Nic na to nie poradzę, ale to tylko max 8 godzin.
Zapisane
Tomczyn
Zainteresowany
**
Wiadomości: 56



« Odpowiedz #5 : Maj 07, 2008, 23:46:36 »

Filtr musi chodzić całą dobę nie dlatego by cały czas filtrował wodę (nie tylko dla tego) ale przede wszystkim po to by przewietrzać bakterie nitryfikacyjne. Bez tego zginą. W ten sposób cały proces dojrzewania filtra zaczyna się codziennie od nowa. W ten sposób nigdy ci nie dojrzeje.

Jeśli się mylę niech mnie ktoś bardziej doświadczony poprawi.
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #6 : Maj 08, 2008, 10:12:47 »

Chobits, idea słuszna jednak to syzyfowa praca a tym filtrem. Już lepiej filtr puść w wiadrze z wodą, nasyp tam szczyptę pokarmu dla ryb jako pożywkę dla bakterii, zamknij w łazience i tam go trzymaj ale niech chodzi 24/7. Jeśli masz możliwość kup większe akwarium niż mniejsze.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: