Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Tomczyn 126L ogólne + 12l krewetkarium
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Tomczyn 126L ogólne + 12l krewetkarium  (Przeczytany 14647 razy)
Tomczyn
Zainteresowany
**
Wiadomości: 56



« : Maj 30, 2008, 14:14:35 »

Witam

Czas by zaprezentować mój baniaczek.

Akwarium zalane 2008.04.10

Oświetlenie:

3x18W T8 965 + 1x18 T8 940 na stateczniku elektrowniczym ELXc 424.379
Oświetlenie nocne - 32 diody niebieskich 3,5V (włączane jako oświetlenie dekoracyjne)


Filtr:

AquaEL Fan 1 - w przyszłości wymiana na kubełek DIY


Ogrzewanie:

AquaEL AQ200


Podłoże:

Ziemia ogrodowa -10L + torf kwaśny - 5L + keramzyt rozdrobniony do kulek wielkości 0,5cm - 1L + węgiel aktywny -0,25L
na to siatka + 4-6 cm żwirku 3-5mm.


Parametry wody:

Temperatura wody 25*C
PH - 7,5
TWO - 10
TWW -6
NO2 - nie wykrywalne
NO3 - 10

Nawożenie:
Symfonia złota + K2SO4 1,5ml roztworu (15gr symfonii +2gr K2SO4 na 0,25L)
CO2 z bimbrowni - 1bombel na sekundę. Wężyk podłączony do wlotu filtra.


Flora:

Alternanthera Bettzickiana Red - nie rośnie mi zbyt dobrze - za mała ilość światła. Roślina zrobiła się zielona a część łodygi znajdująca się pod ziemią gnije.
Nymphaea Lotus - Red - strasznie szybko rośnie pięknie wygląda i co tydzień przycinam po 4-5 liści wielkości dłoni.
Taxiphyllum Barbieri - Mech Jawajski - ładnie i szybko rośnie.  Jak będzie go wystarczająco dużo obsadzę nim kokosy oraz część korzenia - jest w nim dużo glonów nitkowatych z którymi ostatnio walczę.
Mayaca Fluviatilis - Majaka Rzeczna
Hygrophila Polysperma Rosanervig - Nadwódka Wielonasienna - przycięta i rozsadzona rosła szybko po przecince stanęła.
Rotala Rotundifolia - Rotala Okrągłolistna -ładnie i szybko się rozrasta.
Ludwigia Repens - Ludwigia Płożąca - puki co nie bardzo ją widać. Musze przesadzić gdzieś bliżej środka i rozsadzić.
Lilaeopsis Brasiliensis - Trawka Brazylijska - ładnie się rozrasta jednak strasznie lubią ją krasnorosty
Nesaea Crassicaulis - Nesea Grubołodygowa - inne rośliny ją przerosły i trochę przez to zmarniała.
Hygrophila Corymbosa 'Compact" - długo się aklimatyzowała ale w końcu ruszyła do przodu.
Bacopa Monnieri - Bakopa Drobnolistna
Egeria Densa - Moczarka Argentyńska - dziwnie rośnie. przez tydzień potrafi podwoić swoją objętość w akwarium a potem tydzień stoi... i tak w kółko.
Micranthemum Umbrosum - Mikrantemum Okrągłolistne - długo startowała ale wkońcu jako tako zaczęła rosnąć.
Limnophila Aquatica - Limnofila Wodna
Anubias
Pistia



Obsada:

XXX krewetek Red Cherry
xxx Świderków
xxx Gupik
4 Piskorki
6 otosek
18 neon inessa
2 kosiarka



Tydzień po zalaniu


Bomblujący Lotos


3 tygodnie po zalaniu


6 tygodni po zalaniu


2008.07.05


Akwarium nocą - zdjęcie zrobione przy dość długim czasie naświetlania by coś było widać. Normalnie jest to lekka poświata.


Ostanio zalałem mały zbiornik. Będzie to nowe krewetkarium + kotnik dla neonów.

Akwarium ma rozmiary 30x22x18 czyli niecałe 18 L.

Oświetlenie:
8W świetlówka zawieszona 30 cm nad akwarium.


Filtr:

Kaskada FZN1


Podłoże:

AquaSubstrate czarne. Około 2 L


Parametry wody:

Temperatura wody 23*C
PH - 6,8
TWO - 6
TWW -4
NO2 - nie wykrywalne
NO3 - 5

Nawożenie:
brak


Flora:
Riccia Fluitans - Wgłębka Pływająca
Taxiphyllum Barbieri - Mech Jawajski
Microsorum Pteropus - Mikrozorium Oskrzydlone
Cladophora Aegagropila - Gałęzatka Kulista

Fauna:

6 krewetek Red Cherry.
2 x narybek Gupika



« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2008, 22:45:47 wysłane przez Tomczyn » Zapisane

Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #1 : Maj 30, 2008, 20:18:24 »

A gdzie te zdjęcia?  Grin Grin Grin
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
damjakas
moje akwa
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 351


co sie tak gapisz


« Odpowiedz #2 : Maj 31, 2008, 13:46:43 »

Tomczyn twoje akwarium jest bardzo super, nie wiem ja bedzie z ta obsada ale mi sie podoba.
ps. Grajewiak twoja obsada wogule mi sie nie podoba, zupa blee...
Zapisane

240l Guramiowete:
- 9 Wielkopłetwów, 6 gurami mozaikowych, 6 gurami dwuplamistych, gromadka, około 10 gurami złotomozaikowych (niestety mamusia zdechła), gęsta Azjatycka roślinność
54l neonkarium
- 8 neonków czerwonych i około 16 małych cudem przetrwał
bartekw
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #3 : Maj 31, 2008, 13:50:36 »

calkiem fajne  akwa , dobrze sie zapowida , ta obsade co masz zamiar wpuscic za tydzien to raczej bym ci polecil niewpuszczac jej w calosci lecz w odstepach okolo 5 dniowych , po co ? by nie zaburzyc rownowagi bakteryjnej. co moze ale niemusi spowodowac np zmetninienie wody, pozatym fajnie   papa
Zapisane

Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #4 : Maj 31, 2008, 14:44:46 »

Grajewiak twoja obsada wogule mi sie nie podoba, zupa blee...

Mnie tez nie bardzo sie podoba ale to nie watek o mojej obsadzie! W niedlugim czasie troche sie ona zmieni na lepsze Wink także bez paniki, damy rade! Wink Chcesz sie wypowiedziec na jej temat zapraszam tu: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=15481.0 Wink
Widze ze sa zdjecia Wink Zbiorniczek calkiem fajny Wink Tylko czekac na rybki Wink
(damjakas Twoja tez wcale nie lepsza  Grin Grin Grin)
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2008, 14:55:57 wysłane przez Grajewiak » Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 11, 2008, 10:58:29 »

Mam jeszcze problem z korzeniami. Rośliny wypuszczają je na całej długości. Nie wygląda to zbyt efektownie. Ktoś się oriętuje czego to przyczyna. Niedobór czy nadmiar jakichś pierwiastków?

Te rosliny ktore masz po prawej stronie powinienes rzucic jako plywajace, gdyz tak jak np. pistia puszczaja korzenie na calej dlugosci... Roll Eyes
Zapisane
tedy87
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 396



« Odpowiedz #6 : Czerwiec 11, 2008, 11:14:04 »

ta roślina to jak dobrze widzę to Hydrocotyle leucocephala i pięknie rośnie na dnie (jak dobre oświetlenie to się świetnie rozkłada po dnie, przy słabszym pnie sie do góry), można też mocować do kamienia czy korzenia Smiley
Zapisane

NI MA MNIE JUŻ TU: (((

jemioluszka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 222



« Odpowiedz #7 : Lipiec 09, 2008, 11:16:21 »

Widać dobra rękę Smiley ahhh te neonki kto ich nie lubi Smiley
Zapisane

126l:
5 neonów czerwonych
5 neonów inessa
5 kirysków pstrych
3 otoski
parka pretników karłowatych
krewetki amano
Stig_2
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 298



« Odpowiedz #8 : Lipiec 09, 2008, 11:52:38 »

NO ładnie kolego bardzoo mi sie podoba Cheesy fajnie zarosniety zbiorniczek taki jak lubie Cheesy  Good !
Zapisane
zyga07
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 170


« Odpowiedz #9 : Lipiec 09, 2008, 12:57:36 »

zazdroszcze co akwa:D cos pieknego:D
Zapisane

akwa 68
wielogatunkowe
akwa 200l
malawi
Tomczyn
Zainteresowany
**
Wiadomości: 56



« Odpowiedz #10 : Lipiec 09, 2008, 20:28:08 »

fajnie zarosniety zbiorniczek taki jak lubie Cheesy  Good !


No właśnie przymierzam się do przycinki. Chce zagęścić niektóre gatunki wobec czego zamierzam przyciąć wszystko wzdłuż linii na fotce.

Jakieś sugestie? Może któryś z gatunków nie powinien być tak mocno przycinany?

Zamierzam także wymienić część plaży na aquasubstrate II nie ma w tym miejscu ziemi pod podłożem a chce mieć tu ładny trawnik. No i krewecie przy czarnym wyglądają o niebo lepiej niż na białym.
Tutaj pytanie czy przed wsypaniem AQII na miejsce kamyków zwilżyć je? Zastanawiam się czy w ten sposób nie zrobi mi się błoto. Z drugiej strony jeśli tego nie zorbie to obawiam się, że mi będzie pływać granulat po całym akwa. Zamierzam wytrzasnąć skądś długą rurkę o średnicy z 5 cm i wsypywać przez nią substrat od razu na dno.

W przyszły wtorek wyjeżdżam na 10 dni i akwa zostaje bez opieki. Wszystko jest w nim zautomatyzowane łącznie z karmnikiem także zbiornik jakoś ten mój wyjazd przeboleje.
Tylko zastanawiam się czy parametry wody po tak mocnej przecince + podmiana części podłoża nie zmienią się gwałtownie.
Może odłożyć zabawę do powrotu?

Pozdrawiam i dziękuje za miłe słowa
Tomczyn

PS Dorzuciłem fotkę z oświetleniem nocnym. Jest ona zbyt mocno naświetlona i nie oddaje w pełni tego jak ono wygląda. Pobawię się trochę ustawieniami i wstawię w krótce lepszą.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2008, 10:50:53 wysłane przez Tomczyn » Zapisane

speedeecat
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 530


http://www.moja-akwamania.za.pl


WWW
« Odpowiedz #11 : Sierpień 12, 2008, 22:54:04 »

czego użyłeś do podświetlenia nocnego ? Extra baniaczek ! Wink
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2008, 22:56:55 wysłane przez speedeecat » Zapisane

Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #12 : Sierpień 12, 2008, 22:57:18 »

czego użyłeś do podświetlenia nocnego ?
Oświetlenie nocne - 32 diody niebieskich 3,5V (włączane jako oświetlenie dekoracyjne)
Good !
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Magdallenah
Ja.
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1131


I'm ;)


WWW
« Odpowiedz #13 : Sierpień 12, 2008, 23:10:07 »

Cytuj
Jakieś sugestie? Może któryś z gatunków nie powinien być tak mocno przycinany?
Ja bym tak drastycznie nie cięła. Nie lepiej w połowie wysokości rośliny?

Cytuj
Zamierzam także wymienić część plaży na aquasubstrate II nie ma w tym miejscu ziemi pod podłożem a chce mieć tu ładny trawnik. No i krewecie przy czarnym wyglądają o niebo lepiej niż na białym.
Tutaj pytanie czy przed wsypaniem AQII na miejsce kamyków zwilżyć je? Zastanawiam się czy w ten sposób nie zrobi mi się błoto. Z drugiej strony jeśli tego nie zorbie to obawiam się, że mi będzie pływać granulat po całym akwa. Zamierzam wytrzasnąć skądś długą rurkę o średnicy z 5 cm i wsypywać przez nią substrat od razu na dno.
Imho będzie błoto tak czy siak. Przynajmniej ja miałam. Nie zwilżaj. Aquasubstrate powinno być już w opakowaniu wilgotne ale mogę się mylić. Zrób test w umywalce czy tonie- ja już zdążyłam zapomnieć.

Kolejne pomieszanie Low z High Wink
Zapisane

Pozdrawiam, Magda.
początkująca20
Zainteresowany
**
Wiadomości: 197


« Odpowiedz #14 : Sierpień 22, 2008, 08:01:31 »

Świetnie to sobie wymyśliłeś Smiley jest się czym pochwalić Smiley
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: