Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Bimbrownia na 112L  (Przeczytany 11550 razy)
Piranha
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 212



« Odpowiedz #15 : Maj 21, 2008, 23:48:59 »

O kurde, też jestem ze Śląska Smiley Okolice Rybnika.

Hehe pompy tłokowe to były czasy + szklany zewnętrzny filtr wieszany na tylnej szybie akwarium. W kazdym razie u mnie spisywało się to, że hej.

Wracając do CO2.

BRUTUS - ciekawie to wygląda na Twoich fotkach. A czy to jest całkowicie bezpieczne? Skad mam wiedzieć co ma byc na tych zegarach ustawione? Chodzi mi o to czy istnieje jakieś ryzyko, że taką butlę rozsadzi jeżeli coś źle ustawię  lub coś w tym stylu??

Mój pierwszy zakup to będzie filtr kubełkowy, a kolejny to właśnie CO2.

Oświetlenie 2 x 18W. Dla kąsaczowatych wystarczy.

Na Allegro są takie butle:

http://www.allegro.pl/item368479188_plantis_butla_co2_3x1l_2_dyfuzory_sklepmalawipl.html

http://www.allegro.pl/item361688228_zestaw_dyfuzor_butla_co2_1000ml_filtus_.html

Czy to coś jest warte?
Jak to działa?
Wężyk prosto z butli do akwa? Czy jakoś inaczej??

Jest to stosunkowo tanie, może na początek bym się tym zainteresował zanim nazbieram kasę na taki zestaw jak ma BRUTUS ??
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2008, 23:53:31 wysłane przez Piranha » Zapisane
deexer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 288


« Odpowiedz #16 : Maj 23, 2008, 09:21:01 »

Oświetlenie 2 x 18W. Dla kąsaczowatych wystarczy.

Nie chcę Cię martwić ale oświetlenie nie jest dla ryb ale dla roślin i uwierz mi, że nie wystarczy... Moim zdaniem możesz sobie darować CO2 jeżeli nie dołożysz oświetlenia, bo rośliny nie będą w stanie wykorzystać CO2. Proponuję kupić filtr, w międzyczasie przerobić pokrywę a potem myśleć o CO2.
Zapisane
Piranha
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 212



« Odpowiedz #17 : Maj 23, 2008, 12:58:14 »

Trzeba przerabiać pokrywę?

Nie wystarczy tylko zmienić świetlówki na jakieś inne mocniejsze?
Zapisane
deexer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 288


« Odpowiedz #18 : Maj 23, 2008, 13:14:59 »

Moc świeltówki zależy od jej długości, tak więc niestety trzeba przerabiać - masz chyba jedną z najbardziej standardowych pokryw - poszukaj w dziale zrób to sam, znajdziesz tam masę materiałów, dotyczacych przerabiania pokryw ze 112l i innych.
Zapisane
Piranha
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 212



« Odpowiedz #19 : Maj 23, 2008, 18:37:38 »

No chyba, że bez przerabiania, ale za to z roślinami, które nie wymagają silnego światła Smiley
Zapisane
Brutus
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 87



« Odpowiedz #20 : Maj 25, 2008, 17:13:04 »

Witam Wszystkich po przerwie spowodowanej miłym pobytem w Górach Stołowych z rodzinką Cheesy

Witaj Emi! miło widzieć Gliwiczankę zajmującą się akwarystyką  Wink- butlę kupiłem właśnie na Lipowej Smiley

Piranha- spieszę z wyjaśnieniami:
nie ma obawy o bezpieczeństwo jeśli kupisz butlę z legalizacją oraz jeśli nie będziesz bił młotem w zawór  Grin ani wkładał jej do ogniska- sama nie wybuchnie- więc spokojnie można ją trzymać w domu.
To co pokazałeś na linkach z Allegro - to są "dezodoranty" lepiej zrób zwykłą bimbrownię na zacier-przynajmniej będzie stałe dozowanie a z tych puszek dajesz co jakiś czas CO2 cienką rurką do dzwonu i tam się powoli rozpuszcza- miałem, stosowałem, z mizernym efektem...

Na zegarach liczby pokazują ciśnienia- ten z lewej strony to ciśnienie w butli (tutaj nic nie reguluję) a na drugim ustawiam ciśnienie robocze przed zaworkiem precyzyjnym (ja to robiłem metodą prób  i błędów i teraz mam 4 l/min i działa jak trzeba)

Tak jak wcześniej pisałem światło jest istotnym składnikiem wzrostu roślin i nie zawracaj sobie głowy dozowaniem CO2 dopóki nie będziesz miał w miarę konkretnego oświetlenia bo jest ryzyko, że nie będzie efektów nawożenia CO2 i będziesz zawiedziony.

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2008, 17:18:13 wysłane przez Brutus » Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: