Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
Autor Wątek: Brzuch guramina ???  (Przeczytany 17881 razy)
jacek
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 245



« Odpowiedz #45 : Wrzesień 11, 2005, 10:09:21 »

jeśli są już dość duże te małe guraminy mogą chyba zjeść ikre :?
Zapisane

Pozdrawiam wszystkich :-)
..::PlaymaN::..
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #46 : Listopad 21, 2005, 20:57:36 »

Witam wszystkich. Cheesy  Jestem nowy na tym forum i mam takie pytanie czy guramin na fotce ma w sobie ikre :?:  :?:

Jeśli tak to co powinienem mu zapewnić aby z ikry wykluły sie mołde :?:  :?:  pozdrawiam i prosze o odpowiedź  Smiley  Smiley
Zapisane
tomstor
Zainteresowany
**
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #47 : Listopad 22, 2005, 07:48:27 »

...dobre zdjęcie! Podpinam się pod temat.

Właśnie taki przypadek miałem u siebiejakiś czas temu w akwarium. Gurami padł po 3 dniach. Co to jest?

PZD.
Zapisane

240L: 5xgurami niebieskie, 3xgurami złote, 5xbocje, 2xglonki, 3xkosiarki
105L: mieczyki, gupiki, molinezje
..::PlaymaN::..
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #48 : Listopad 22, 2005, 15:40:07 »

cześć
Kupiłem dziisja guramina sprzedawca mówił że to samiec Cheesy


Czy to rzeczywiście samiec :?:  :?:  i czy ten guramin dorósł już dotego aby zapłodnic ikre :?:  :?:
prosze was o odpowiedź Smiley
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #49 : Listopad 22, 2005, 15:46:35 »

boże, ten mały to jeszcze dziecko i jeszcze niewiadomo jakiej plci on jest Smiley
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
..::PlaymaN::..
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #50 : Listopad 22, 2005, 15:55:32 »

to mam jeszcze takie pytanie Cheesy  samica która jest gotowa do tarła jest złota a mam jeszcze w akwarium samca koloru niebieskiego. czy moge wpuścić go do samicy i tego małego złotego samca?Huh?
Zapisane
MaciekP.
Nowy
*
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #51 : Listopad 25, 2005, 09:55:19 »

raczej mozesz nic sie nie stanie ja tez mam kilka samcow i jest ok co prawda czasmami dojdzie do konfliktów ale pozatym jest ok
Zapisane
*Grzegorz*
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #52 : Styczeń 28, 2006, 16:26:05 »

Gurami nie jest rasistą. Może z niebieską i ze złotą. Jeśli ci naprawdę zależy na roznożeniu to nie wkładaj tam obserwatora. On i tak nie zda ci relacji. Poobserwuj sam. W moim ogólnym akwarium(80l) były 3 gniazda:
Bojownika, makropody i prętnika karłowatego.
Ja rozmnożyłem gurami dwuplamiste w akwarium 40L tem. 28 *C  woda Łódzka z kranu, pochodzi z Pilicy. Jeśli samica nie jest gotowa to nie podpłynie do gniazda a samiec i tak usilnie prosząc obechla ją z płetw, wymień ją na inną. Samca odrazu po tarle wyjmuję nie napowietrzam dużo roślin. Samiec potrafi zjeść całą ikrę(nie każdy).
Zawsze miałem problem z wykarmieniem narybku. Żółtko, drożdże i inne suche karmy jedzą bardzo niechętnie. Max to co udało mi się wychować z 1 tarła to 80 szt.
Zapisane

Wodnik
*Grzegorz*
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #53 : Styczeń 28, 2006, 16:33:18 »

Jeśli widziałeś tarło gurami to zastanów się jak ten mały samiec zdoła objąć wpół tę grubą samicę. :shock:  Samieć musi być ciutkę większy.stara samica może być zapieczona i nie złoży ikry, lub jeśli złoży to może być martwa i stara. Trzeba czekać do następnego tarła (2 tygodnie)
Zapisane

Wodnik
*Grzegorz*
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #54 : Styczeń 28, 2006, 16:38:22 »

W zeszłym roku gdy rozmnażałem gurami, przeniosłem dużo roślin do kotnika. Wszystkie małe gurami padały 1 po 2. W końcu zostało 5 szybko pływających. :lol:  Po miesiącu okazało się,że to są danie pręgowane , których ikrę przeniosłem wraz z wgłębką z akwarium ogólnego.
Zapisane

Wodnik
Fimbulvetr
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #55 : Styczeń 29, 2006, 16:53:00 »

Dzisiaj zauważyłem małego guramina mozaikowego. mam ok. 67 litrowe akwa z dwiema parami guraminów. chciałbym się dowiedzieć czy młode można karmić skruszonym suchym pokarmem ?
Zapisane
*Grzegorz*
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #56 : Styczeń 29, 2006, 17:48:49 »

Popróbuj ale chyba nic z tego nie będzie.
Zapisane

Wodnik
Fimbulvetr
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #57 : Styczeń 30, 2006, 18:37:33 »

a jednak. zjada skruszony sucho pokarm ichtio-vit i ovo-vit. Dziwi mnie tylko że jest jeden maluch. ma chyba więcej niż 5mm. Jest możliwe że zatoczki mogą zjadać ikre ?

drugi samiec również wziął sie do roboty  :lol:
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #58 : Styczeń 30, 2006, 22:53:21 »

5mm ?? To juz nie taki mały. Ma już ze 2 tygodnie.
Zapisane

Fimbulvetr
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #59 : Styczeń 31, 2006, 14:49:42 »

dziwne. dopiero 3 dni temu go zauważyłem. Dzisiaj cała ikra jednego samca zniknęla. została zjedzona ?
------------------------------------------------------
Jest możliwe żeby samica pomagała samcowi w napowietrzaniu gniazda? kurde, albo i ona wyjada ikre?!
od paru dni moje akwarium to salon rozkoszy  :lol: Jeden samiec podchodzi do tarła na zmiane z dwiema samiczkami, natomiast drugi buduje drugie gniazdo po środku akwarium wśród roślin, ale widze że samiczki mają większą ochote na pierwszego.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
 
Skocz do: