Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Brzuch guramina ???  (Przeczytany 17879 razy)
Karol
Zainteresowany
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #30 : Maj 04, 2005, 15:33:29 »

Wykluły się larwy!!!!!!!!!!!!!Wziąłem łyżeczkę i trochę ich umieściłem w kotniku(takim dla żyworodnych rybek)
Mam takie pytanko czy można je jak zacznął pływać karmić żółtkiem jajka?
Zapisane
Karol
Zainteresowany
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #31 : Maj 04, 2005, 21:52:12 »

A możeby je przenieść do małego akwarium (10L)? Wsadzić tam grzałkę i napowietrzacz, przykryć. Ale się boję że zaraz by mi padły?
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #32 : Maj 05, 2005, 08:54:03 »

Ja osobiści przeniósłbym je do mniejszego akwa. Wystarczy grzałka , nie trzeba napowietrzać. Młode jak zaczną pływać (gdzieś w 2 dniu życia) zaczną polować na pierwotniaki (wsadź do kotnika kilka roślin z akwarium (im gęstsze tym leprze)). Na roślinach wprowadzisz do kotnika kolonie pierwotniaków i wrotków, które powinny zacząć mnożyć się w kotniku a kiedy młode zaczną żerować będą miały co jeść. Później (gdzieś od 4-5 dnia życia) proponuję stopniowo przejść na karmienie nicieniami micro. Nigdy nie karmiłem labiryntowych żółtkiem ,więc nie wiem czy jest ono skuteczne przy wychowie tych ryb.
Zapisane

Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #33 : Maj 05, 2005, 18:55:56 »

Cytat: Jarecki
Natomiast zastanawiam się czy ta złota odmiana bardziej czerwona skrzyżowana z niebieskim marmurkiem jest w stanie odziedziczyć złoty kolor i marmurkowy wzór.


Trochę odbiegnę od tematu. Mi taka krzyżówka prawie się udała jednak tego marmurku jest bardzo mało. Rybki odziedziczyły więcej złotego, ale można się doszukać także trochę z odmiany marmurkowej.
Zapisane

Karol
Zainteresowany
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #34 : Maj 06, 2005, 10:04:38 »

Samiec gurami znowu buduje gniazdo...
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #35 : Maj 06, 2005, 22:17:55 »

Chyba jednak kupię ta niebieską samiczkę. Samiec wygląda tak smutno stojąc samotnie pod gniazdem z rozpostartymi płetwami. Mam na oku taką jedną damę (5-6cm). A że obie ryby będą się różniły, no cóż....przynajmniej moi rodzice będą potrafili rozróżnić który samiec a która samica.

PS: Kupiłem dziś 5 gurami mozaikowych. Uwielbiam te rybcie, są boskie!
Zapisane

Oggy
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #36 : Maj 07, 2005, 20:20:22 »

Dawniej próbowałem rozmnozyc Gurami jak je hodowałem ... no ale nic z tego nie wyszło to były moje pierwsze miesiące z akwarystyką, a teraz to juz nie zamierzam  ich hodować. Wole barwny i szalony świat bocji mimo ze się w niewoli nie rozmnażają to miło jest poobserwować ich zachowanie
Zapisane

------BLINK 182------
 Dwoma Sowami AMERICAN PIE To Jest To !!!
Karol
Zainteresowany
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #37 : Maj 09, 2005, 17:12:48 »

Hm... Dziwna sprawa, gniazdo samiec wybudował ale jakoś na tarło się nie zanosi.
Zapisane
Karol
Zainteresowany
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #38 : Maj 12, 2005, 12:51:29 »

Po jakim czasie u małych gurami wykształca się labirynt?
Zapisane
Karol
Zainteresowany
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #39 : Maj 13, 2005, 15:42:02 »

Właśnie zauważyłem, że moje gurami znowu przystąpiły do tarła :lol:
Zapisane
Karol
Zainteresowany
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #40 : Maj 13, 2005, 16:15:47 »

Czy samiec może wyjadać swiezo wyklóta ikrę :cry:
Zapisane
Karol
Zainteresowany
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #41 : Maj 13, 2005, 16:16:59 »

Sorry złożoną a nie wyklóta co ja piszę!!!!!!!
Zapisane
Karol
Zainteresowany
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #42 : Maj 13, 2005, 21:17:24 »

Po dzisiejszym tarle dowiedziałem się dlaczego podczas pierwszego tarła nie było gniazda i było tak mało ikry. Otóż kiedy moje gurami tarły się musiałem wyjść z domu na ok 20 minut. Kiedy wróciłem zobaczyłem, że nie ma gniazda! Ikry było trochę na powierzchni. Co jest! Nagle zobaczyłem, że druga moja samica podpływa do powierzchni i bezczelnie wyjada ikrę. Samiec bronił widocznie gniazda i w szamotaninie rozpadło się(dobrze trochę wyłowiłem jajeczek) Miał ktoś równie zazdrosną rybkę :lol: ?
Zapisane
Karol
Zainteresowany
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #43 : Czerwiec 06, 2005, 13:56:33 »

Właśnie zauważyłem, że moje gurami ponownie przystąpiły do tarła, jest gniazdo samiec owija samicę, drżą pod gniazdem... i nie ma ikry!!!!!!!!!
Czy to możliwe, że samica nie ma ikry bo się ryby za często trą? Czy mogła stać się bezpłodna?
Zapisane
Lestes
Nowy
*
Wiadomości: 4



« Odpowiedz #44 : Wrzesień 11, 2005, 09:14:49 »

Kilka tygodni temu moje gurami sie rozmnorzyły. Wczoraj wymieniałem wode, wiec rybki nocowały w wiadrze. Rano wstaje i patrze ze na powierzchni wody pływa ikra! Totalny szok :| Nie bardzo wiedzialem co zrobic, przełozylem ją (a przynajmniej jej czesc) do zbiornika z tamtymi, wyklutymi juz małymi gurami. Czy to błąd?
Zapisane

64l - 2 gurami, 1mieczyk, sprzataczki -(tyle zostało po chorobie) jak cos zle to bardzo chetnie sie o tym dowiem!
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
 
Skocz do: