Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « biały nalot i rybki zdechaja w ekspresowym tempie
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: biały nalot i rybki zdechaja w ekspresowym tempie  (Przeczytany 31758 razy)
cortez
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 87


« Odpowiedz #15 : Kwiecień 30, 2008, 20:55:57 »

Nie zadawajcie wszyscy pytań w jednym wątku, ponieważ najprawdopodobniej dotyczą różnych chorób i może być później problem.
- dana_2002 mam kilka pytań. Czy te białe kropki występują jako białe zgrubienia pod skórą, czy jakby ryby były obsypane mąką? Czy biały nalot przy pyszczku wyglądał jakby ryba miała pomalowany pyszczek, czy wyglądało to jak wata? Czy biały nalot na ciele ryb wyglądał jakby była pokryta śluzem?
- michal114: przy twojej obsadzie możliwe jest zastosowanie dodatkowo soli akwarystycznej w ilości ok. 5g/25l wody. Możesz podnieść temperaturę do 32-33 st. na dwa dni (twoim rybom to nie powinno zaszkodzić - najtrudniej może mieć zbrojnik). Nie wiem jakie masz rośliny, ponieważ wysoka temperatura może niektórym gatunkom zaszkodzić. W tej temperaturze kulorzęsek po opuszczeniu ciała ryby ginie w kilka godzin.
- Mateucjusz - przy stosowaniu chemii wskazane jest napowietrzanie zbiornika całą dobę.
Zapisane
michal114d
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 106



« Odpowiedz #16 : Kwiecień 30, 2008, 21:29:13 »

Dzięki cortez za poradę, ale ja odpowiedź na ten wątek pisałem " Odp: biały nalot i rybki zdechaja w ekspresowym tempie
« Odpowiedz #12 : Marzec 03, 2008, 17:17:47 » "


To jakby nie było DWA MIESIĄCE TEMU.  Następnym razem spojrzyj na to kiedy wiadomość została napisana. pozdrawiam michal114d papa
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: