Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: ocieranie sie rybek  (Przeczytany 24711 razy)
Gottii
Nowy
*
Wiadomości: 43


« Odpowiedz #30 : Maj 31, 2004, 07:20:08 »

Wielkie dzieki atusia za linki faktycznie to co jest napisane na www jusz sie umnie pojawilo tzn u moih rybek ale jest jeszcze cos co mnie niepokoi otoz jedna brzanka sumatrzanska ta u ktorej wystapily jako pierwszej biale kropki wydaje mi sie ze jest troszke oslabiona gdy podpluwa do niej inna brzanka obie "staja na glowie" i szybko machaja pletwawi i szeroko je rozstawiaja boczne jak i grzbietowa po czym ta co podplynela odplywa a ta oslabiona robi powolutku salto zatrzymuje sie sie dogory brzuchem pozostaje w tej pozycji z jakies 1,5 sekundy po czym pluwa sobie znowu jakoms hwilke i znow taka akrobacja, czas wystepowania takiego zachowania nie jest regularny bo zauwazam je np co 5 minut pozniej np przerwa 1h lub 30 minut ....? czy to normalne ??
Zapisane

Akwa 112
- 1x mieczyk Hellera
- 2x brzanka Sumatrzańska
- 2x brzanka Mszysta
- 3x brzanka Brokatowa
- 2x brzanka Różowa
- 7x neonek Innesa
- 4x zbrojnik niebieski
Przem
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 227



« Odpowiedz #31 : Maj 31, 2004, 18:09:53 »

Na twoim miejscu wszystkie chore ryby przerzuciłbym do drugiego akwarium, a do akwarium z rybkami jeszcze w miarę zdrowymi dolałbym MFC.
Zapisane
atusia
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 383



« Odpowiedz #32 : Maj 31, 2004, 21:33:24 »

Przy ospie leczenie przeprowadza się w głównym zbiorniku. Gottii nie przenoś rybek. Znasz już cykl rozwojowy kulorzęska (z linków, które Ci podałam)i wiesz jak trzeba walczyć z ospą. Sposób dawkowania leku, który wcześniej Ci podałam jest sprawdzony i działa bardzo skutecznie. Rybki, które są bardzo osłabione i mocno zainfekowane chorobą mogą jednak nie przeżyć  Sad
Zapisane

Pozdrawiam Beata
 

240l-paletki
Przem
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 227



« Odpowiedz #33 : Czerwiec 01, 2004, 19:35:57 »

Hmmm... Nie wiedziałem, że leczenie ospy trzeba przeprowadzać w zbiorniku ogólnym. Przepraszam za złą podpowiedź. :oops:
Zapisane
atusia
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 383



« Odpowiedz #34 : Czerwiec 02, 2004, 16:43:43 »

Cytat: Przem
Hmmm... Nie wiedziałem, że leczenie ospy trzeba przeprowadzać w zbiorniku ogólnym. Przepraszam za złą podpowiedź. :oops:

Nic się nie stało :wink:
Zapisane

Pozdrawiam Beata
 

240l-paletki
Gottii
Nowy
*
Wiadomości: 43


« Odpowiedz #35 : Czerwiec 08, 2004, 07:00:53 »

po calej kuracji ospa ustapila Smiley ale wlazla plesniawka Smiley
Zapisane

Akwa 112
- 1x mieczyk Hellera
- 2x brzanka Sumatrzańska
- 2x brzanka Mszysta
- 3x brzanka Brokatowa
- 2x brzanka Różowa
- 7x neonek Innesa
- 4x zbrojnik niebieski
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #36 : Czerwiec 08, 2004, 12:19:36 »

Na pleśniawke to FMC lub kąpiel w nadmanganianie potasu.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
 
Skocz do: