Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Co robić ???  (Przeczytany 11424 razy)
Jarek W
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105



« : Kwiecień 29, 2004, 19:15:21 »

Mam akwa 54 l. Zalozylem je w wielką sobotę. Po tygodniu wpuscilem pierwsze rybki - 6 gupikow. Dzisiaj mam 2  :cry:
Objawy byly nastepujace: ogony byly postrzepione(jednemu samcowi zrobila sie dziura w ogonie, rybki stawaly sie apatyczne,lezaly w kokosie.Padały co kilka dni po sztuce.Dzisiaj odłowiłem czwartą,była na "ostatnich nogach" a do tego zauważyłem,że miala jakis bialy puch na płetwach bocznych i wokół pyska,na grzbiecie tez.
Nie wiem co robic :?:   :!:  :?:
Zostały mi dwa gupisie-nie wykazują żadnych zmian chorobowych.
W poprzednią sobote podalem 5 ml MFC Tropicala,w sobote kolejna dawke. Chcialem jutro zakupic kolejne ryby ale nic z tego chyba  :?:
Rozważam dwa wyjscia:
1.Poczekać i ew.dokupic kolejne rybki za powiedzmy tydzień (jezeli bedzie ok z tymi)
2."rozwalic" całe akwa i po wygotowaniu wszystkiego (oprocz roslin i rybek oczywiscie  :wink: ) zaczac wszystko od nowa :evil:
Pomozcie prosze- CO ROBIC  :?:  :?:  :?:  :?:  Sad
Zapisane

Akwa 54 l
Zarybione:
Nowa akwarystyczna miłość - parka Apistogramma Borelli
zbrojniki niebieskie 2 szt.
kiryski spiżowe 4 szt.
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 29, 2004, 19:38:56 »

To dziwne że MFC nie pomogło bo to jest dobry lek i na ospe i na pleśniawki - taki uniwersalny... :/ To może być ta paskudna choroba gupików na którą nie ma specjalnego  leku... można spróbiować antybiotyk przeciw bakteriom... Pozdr.
Zapisane

112,25
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #2 : Kwiecień 29, 2004, 20:05:26 »

Ja proponuję poczekać aż pozostałe padną Sad (jeśli nic im nie pomoże wcześniej), a potem wszystko dokładnie zdezynfekować i wygotować. Zakładając akwarium musimy pamiętać, że nie wystarczy tylko wlać wodę i wpuścić rybki.

Absolutnie nie kupuj teraz nowych rybek !!!
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 29, 2004, 20:10:26 »

Ja tam bym walczyl do końca a może na przyszłość będziemy znać niezawodny środek ... Pozdr.
Zapisane

112,25
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #4 : Kwiecień 29, 2004, 20:14:29 »

Walczyć trzeba jak najbardziej, ważne aby Jarek W nie kupował teraz nowych rybek bo po prostu ich szkoda...
Zapisane
Maciek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 168



« Odpowiedz #5 : Kwiecień 29, 2004, 20:23:36 »

Najważniejsze to się nie zniechęcić do akwarystyki, pierwsze koty za płoty!
Ja bym poczekał kilka dni i obserwował co się będzie działo, później w zależności od wydażeń reagować. Bo jeżeli ta dwójka też zdechnie w tym czasie to proponuję zrobić wszystko od nowa, uprzednio wyparzając/dezynfekując każdy z elementów akwa; a jeśli rybki będą trzymać się dobrze to można dokupywać stopniowo kolejne i dalej obserwować co się dzieje.
Zapisane

Akwa 75l - ogólne.

Zamienię dziewczynę na duże akwarium ;-)
Jarek W
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #6 : Kwiecień 29, 2004, 21:30:04 »

rybek nie bede kupowal Sad
poczekam i zobacze-bede walczyl :evil:
Jak sie nie uda to piszecie zebym zdezynfekowal i wygotowal-wygotowac wiem jak :lol: ,ale czym dezynfekowac  :?:  :?:
Jak przeprowadzic taka operacje  :?:  :?:
Zapisane

Akwa 54 l
Zarybione:
Nowa akwarystyczna miłość - parka Apistogramma Borelli
zbrojniki niebieskie 2 szt.
kiryski spiżowe 4 szt.
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 30, 2004, 10:52:24 »

akwa możesz przetrzeć czystym spirytusem - jak odparuje nie będzie groźny dla ryb (gdybys je wyparzał mogło by pęknąć, tak samo możesz zrobic z filtrem i grzałkami . Ew kamienie. korzenie wyparz. Rośliny jajczęściej trzeba jednak zniszczyć Sad zawsze można spróbować je odkaxić antubiotykiem i chemią z Tropicala ale zawsze jest ryzyko... Pozdr.

PS Jarku do zobacznie dziś o 16:30 w Okazie Wink
Zapisane

112,25
Maciek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 168



« Odpowiedz #8 : Kwiecień 30, 2004, 14:53:51 »

dokladnie, spirytus na wacik i przetrzyj lekko, uwazaj tylko przy wszelkich nadrukach/napisach na urzadzeniach bo mozna w taki sposob je zetrzec.
Zapisane

Akwa 75l - ogólne.

Zamienię dziewczynę na duże akwarium ;-)
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 30, 2004, 14:56:32 »

ejtam bez paniki, po co zaraz wszystko odkażać na sucho. Zrob tygodniową kurację MFC , po niej włoż do filtra węgiel aktywny, wyjmij i wrzuć nowe rybki, te stare niehc w tym czasie pływaja w tym akwa. Pozdrawiam.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Jarek W
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #10 : Kwiecień 30, 2004, 19:46:09 »

wielkie dzieki za odpowiedzi  Smiley pozostałe dwie na razie pływają i nie widac zadnych oznak tego parszywego chróbska  :evil:
Więc czekam i  :roll:
pozdrawiam

PS
Tramal-dzieki za spotkanie-pozdrów swą przyszłą Panią  Smiley
Mam nadzieje że bedzie ok i bedziemy mogli pogadac na weselsze tematy Cheesy
Zapisane

Akwa 54 l
Zarybione:
Nowa akwarystyczna miłość - parka Apistogramma Borelli
zbrojniki niebieskie 2 szt.
kiryski spiżowe 4 szt.
Jarek W
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #11 : Kwiecień 30, 2004, 21:26:23 »

hej Tom, bez paniki, tak  :?:  :!:  :?:
To pomyśl-zakladasz akwa, kupujesz pierwsze 6 rybek i cztery Ci padają w przeciągu 3 tygodni  :shock:
I wez tu nie panikuj  :? wez tu badz spokojny jak w akwa normalnie Oswiecim panuje  :? Szcegolnie jak jestes niedoswiadczonym akwamaniakiem  :lol:
Pozdrawiam
Zapisane

Akwa 54 l
Zarybione:
Nowa akwarystyczna miłość - parka Apistogramma Borelli
zbrojniki niebieskie 2 szt.
kiryski spiżowe 4 szt.
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #12 : Maj 01, 2004, 18:06:50 »

no ale nie zeby zaraz wszystko parzyć jakby to była gruźlica albo choroba neonowa. Ja tylko uspokajam...
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #13 : Maj 03, 2004, 21:34:30 »

Spokojnie ! Smiley ?Ja tam życzę przetrwania gupikon Smiley a Jarku okociła mi się molinezja więc jak co rybki masz już u mnie Smiley Pozdr.
Zapisane

112,25
Jarek W
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #14 : Maj 04, 2004, 16:45:03 »

Do wczoraj było wszystko ok,ale właśnie wczoraj zauważyłem,że jedna rybka zaczyna znowu chować mi się za grzałką :?
Więc potraktowałem je od razu Sera Bactopur (tak jak mówiles Tramal  Smiley ) i zobaczymy  :shock: .Jutro druga dawka .
Mam nadzieję,że będzie ok  Smiley
Pozdrawiam

PS
Tramal, myśle że w razie czego moge na Ciebie liczyć   Cheesy
Zapisane

Akwa 54 l
Zarybione:
Nowa akwarystyczna miłość - parka Apistogramma Borelli
zbrojniki niebieskie 2 szt.
kiryski spiżowe 4 szt.
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do: