Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Objawy -tylko odpadające łyski na czole i grzbiecie co to???
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Objawy -tylko odpadające łyski na czole i grzbiecie co to???  (Przeczytany 1441 razy)
niko123
Nowy
*
Wiadomości: 18


« : Lipiec 10, 2004, 09:19:50 »

Witam poprzednie chore rybki wyrzucilem pawieokie a u innych 4 sztuk akr i 1 czerwieniaku zauważylem odpadajace łuski na czole  i na gugnej cześci ciała nic innego nerazie niezauważylem .
Temp wody 26
akwa 112
akry i czerwieniaki , tydzień temu mialem ospe u pawiookich po wyleczeniu dostały śluzu i zniszczenia pletw i wywalilem je bo niemoglem wyleczyc a balem sie oinne a teraz te łuski mam dość.
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #1 : Lipiec 12, 2004, 23:12:49 »

Myślę  że gdybyś powstawiał tu trochę kropek,przecinków i poprawił literówki oraz (a może przede wszystkim) sprecyzował o co Ci chodzi to byłby większy ( i konkretniejszy) odzew na Twego posta Smiley
Zapisane

Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #2 : Lipiec 13, 2004, 07:54:40 »

a może to nie choroba, tylko rybcie mają ciasno i zaczęły walczyć o rewiry. A te odpadające łuski to efekt tych walk...
112l to za mało jak na te gatunki.
Zapisane

gg:1384140
Danuta
Bywalec
****
Wiadomości: 308



« Odpowiedz #3 : Lipiec 13, 2004, 08:04:09 »

Myślę, ze to po chorobie o której piszesz, u mnie też to widziałam, i wszystkie mieczyki z ospą i odpadającymi łuskami wywaliłam. W sklepie sprzedawca powiedział " dobrze pani zrobiła". już  nie mogłam patrzeć na te kropki i na łuski, gdy miałam do wyboru resztę ocalić lub zarazić. Narazie pomogło. reszta ocalała. Wodę wymieniłam wszystko odkaziłam. Akwa wymyłam solą. I jest spoko. Tylko też było ich trochę za dużo w tym akwa.
 :cry:
Zapisane

Akwa 80l
20 rybek małych

Pozdrowienia z Olkusza
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: