Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 65 66 [67] 68
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowla mieczykow i molinezji  (Przeczytany 465492 razy)
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #990 : Sierpień 09, 2012, 07:01:22 »

Mnie sią wydeje, że to przez wysoką temperaturę w baniaku ostatnio były upały i to mogło być przyczną wcześniejszego miotu.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #991 : Sierpień 09, 2012, 10:29:02 »

Temperatura w akwarium waha się pomiędzy 25*C a 27*C. Poobserwuję ją trochę. Jeszcze się ze wszystkiego nie wypsztykała, ostatni raz jadła we wtorek wieczorem, a gruba jest jak po jedzeniu.
Zapisane

gg - 4479432
Surikatka1987
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3



« Odpowiedz #992 : Wrzesień 23, 2012, 20:49:29 »

Witam,
chciałabym sie dowiedzieć dlaczego skarłowaciały mi mieczyki. Mam akwa 60 l na narybek miałam tam 9 sztuk więc nie zbyt dużo. Mimo wszystko rybki urosły mi bardzo malutkie. Mają już 4 miesiące i ok. 2 cm. Temp. 20-22 st. Dużo roślin. Karmiłam spiruliną, pokarmem w pyłku dla narybku i larwami. 4 padły, 5 zostało mikrusami. Nadal nie rosną, chociaż są już z innymi dorosłymi i są tak samo karmione.
Zapisane

60l.
1 zbrojnik niebieski
9 mieczyków
60l.
6 sztuk narybku mieczyka
ssebastiann
Rybnięty
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38



« Odpowiedz #993 : Październik 03, 2012, 18:44:49 »

A czy ktoś wie w jaki sposób dochodzi do zapłodnienia? Mam już spore doświadczenie z rozmnazaniem ryb jednak ostatnio zastanawiałem się jak to jest u żyworodnych. Kiedyś już znalazłem podobny temat ale nie było tam konkretnej odpowiedzi. Ogólnie jak to jest samiec używa gonopodium i wprowadza w samice wpuszczając mleczko czy jak??  Wink Wiem jak wyglądają zaloty samiec macha wszystkimi długimi końcówkami pływa w przód i tył ale nigdy nie widziałem momentu zapłodnienia!!!  Wściekły
Zapisane
Slavio22
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #994 : Maj 13, 2013, 19:10:18 »

Smiley
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,12146.msg101286.html#msg101286


a wiec mam pytanie : czy mam szanse na odchowanie tych rybek
mieczyk - z 9 zostaly 7
gupiki  - z 9  zostalo 7
akw 12 l tep. 26
pokarm Mikrovit Basic (Tropical)


mysle ze szanse sa duze wystarczajaco
Zapisane
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #995 : Maj 14, 2013, 09:17:12 »

Slavio22 szanse są wystarczająco duże na co? Na to, że uda się odchować te rybki? Dla twojej informacji te rybki pewnie już dawno zdechły ze starości. Odpowiadasz na post z 2007 roku. Logika podpowiada by nie odpisywać na stare posty, nawet na takie sprzed miesiąca, bo jak dotyczą np. chorób ryb to po miesiącu już nic raczej nie pomożesz. Podobnie tu jak odhować małe rybki po 6 latach... Zastanów się, czasem można i odpisać na posty sprzed roku czy 2 i nikt ci nic nie powie, o ile to będzie cenna informacja i nie przedawnia się tak szybko, np w temacie o podłożu pojawia się na rynku nowe, rewelacyjne i chcesz coś o nim powiedzieć bo zakupiłeś właśnie do akwa. Temat może być stary, ale informacja nie przedawniona, świeża i wartościowa. Nie zakłada się wtedy nowego wątku lecz pisze w starym, by nie było bałaganu. Mam nadzieje, że jasno się wyraziłem o ile przeczytasz tą wiadomość.
Zapisane

surdut
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #996 : Czerwiec 26, 2013, 18:22:11 »

Witam

Samica - Molinezja Weloniasta wydała na świat 19 młodych które mam w kotniku.

Ojcem może być Molinezja Black Molly.

Wszystkie małe rybki mają zwykłe płetwy ogonowe.

Pytanie moje:

Czy jest szansa ze z czasem ich płetwy ogonowe zmienią się/ewoluują w weloniaste jak u matki lub w księżycowate jak u ojca?

Czy jestak skoro urodziły sie ze zwykłymi to juz takie zostaną?
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #997 : Czerwiec 26, 2013, 23:16:21 »

Odpowiedź brzmi płetwy nie zmienią się . Ale jest jak najbardziej nadzieja że w kolejnym pokoleniu będą rybki właśnie z takimi płetwami.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Vitalijek
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #998 : Czerwiec 27, 2013, 09:32:33 »

A ja mam takie pytanie.Mianowicie kupiłem samca mieczyka a potem od znajomego dostałem 2 samice po czym zmieniły się one w samce.Po pewnych obserwacjach zauważyłem sporo powiększony brzuch mojej mieczykowej.Ale potem urósł  jej ogon ,brzuch   zniknął imam trzech samców.Jak mogę dochować się młodych?Jakie samice kupować aby nie zmieniły się w samce?
Zapisane

biuro rachunkowe warszawa to stolica Polski.
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #999 : Czerwiec 27, 2013, 13:06:14 »

To że Mieczyki zmieniają płeć to bujda na resorach.
Justin Bimber to samiec ale wygląda jak samica ale z czasem jak się zestarzeje jednak będzie widać że to samiec.
Po prostu niektóre rybki dojrzewają szybciej inne wolniej i cechy charakterystyczne wykształcają się później.
Wiem bo sam mam kilkanaście mieczyków, już chyba 4 pokolenie i widzę jak dorastają.
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #1000 : Czerwiec 27, 2013, 13:57:10 »

Nie jest to bujda. Nie da się tego inaczej wyjaśnić tylko zmianą płci, że "niedojrzały samiec" przed osiągnięciem dojrzałości ma kilka razy młode. Sam miałem mieczyki bardzo dawno temu, ale i taką sytuację widziałem. W dodatku młodych samica wydała od groma 1 miot 72 sztuki narybku, potem zamiana w samca - kopulował, ale nic z tego nie było bo samica zdechła i on również na martwicę płetw. Jednak w necie są tego typu historie opisane. Kiedyś, kiedy miałem pierwsze akwarium to lubiłem czytać książki o akwarystyce i też tam było to zjawisko opisane, nawet pisali, że kilka razy może płeć zmienić - ale może słabo pamiętam bo jak pisałem to było dawno ponad 15 lat temu, a może nawet 20. To, że nie widziałeś u siebie nie znaczy, że tak się nie dzieje.
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #1001 : Czerwiec 27, 2013, 20:27:10 »

widzieć może i widziałeś ale raczej samcem ta rybka nie była. Mieczyki oprócz tego że miecz służy do kopulowania służy tez do przemieszczania się w stanie suszy (w naturalnych warunkach) tak właśnie są genetycznie przystosowane że mogą odbijać się na mieczu jak nie są w wodzie tak aby mogły dotrzeć do źródła wody. I dlatego czasami w pogorszonym warunkami akwarium samicy wyrasta niby miecz właśnie do tego aby uchronić się przed złymi warunkami. A przy martwicy płetw też dolna płetwa może wyglądać na gonopodium jak już prawie jej nie ma.

Hodowlą mieczyka zajmuje się ponad 20 lat i przypadku zmiany płci nie zauważyłem. W niektórych przypadkach ciężko po prostu odróżnić czy to samiec czy samica zwłaszcza u samcach późno dojrzewających.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2013, 20:29:11 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
falko
Zainteresowany
**
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #1002 : Czerwiec 27, 2013, 21:04:27 »

Mieczyki oprócz tego że miecz służy do kopulowania służy tez do przemieszczania się w stanie suszy
Miałeś na myśli prezentację miecza podczas zalotów (kiedy samiec m.in. pływa "na wstecznym biegu" w tę i z powrotem przed samicą), czy rzeczywiście zaobserwowałeś u mieczyków kopulację z jego wykorzystaniem?
W jakim sensie "miecz służy do kopulowania"? Czy mógłbyś rozwinąć swoją myśl?
Zapisane
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #1003 : Czerwiec 28, 2013, 12:25:58 »

http://www.petpublications.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=617%3Alisty-do-redakcji-102011&catid=164%3Alisty-do-redakcji&Itemid=4&limitstart=1
Zbyt wiele lat upłynęło od tego co widziałem bym się upierał, więc nie będę. Artykuł jest na tyle rzeczowy, że powinien wyjaśnić ta kwestie.
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #1004 : Czerwiec 28, 2013, 18:48:43 »

Miałeś na myśli prezentację miecza podczas zalotów (kiedy samiec m.in. pływa "na wstecznym biegu" w tę i z powrotem przed samicą), czy rzeczywiście zaobserwowałeś u mieczyków kopulację z jego wykorzystaniem?
W jakim sensie "miecz służy do kopulowania"? Czy mógłbyś rozwinąć swoją myśl?

Właśnie o to mi chodziło o pływaniu na wstecznym. Oczywiście zapłodnienie samicy mieczyka odbywa się za pomocą dolnej płetwy grzbietowej tzw. gonopodium  ale  też miecze służą to zabaw samców inaczej by tego nie robili.
Nie jest to bujda. Nie da się tego inaczej wyjaśnić tylko zmianą płci, że "niedojrzały samiec" przed osiągnięciem dojrzałości ma kilka razy młode. Sam miałem mieczyki bardzo dawno temu, ale i taką sytuację widziałem. W dodatku młodych samica wydała od groma 1 miot 72 sztuki narybku, potem zamiana w samca - kopulował, ale nic z tego nie było bo samica zdechła i on również na martwicę płetw. Jednak w necie są tego typu historie opisane. Kiedyś, kiedy miałem pierwsze akwarium to lubiłem czytać książki o akwarystyce i też tam było to zjawisko opisane, nawet pisali, że kilka razy może płeć zmienić - ale może słabo pamiętam bo jak pisałem to było dawno ponad 15 lat temu, a może nawet 20. To, że nie widziałeś u siebie nie znaczy, że tak się nie dzieje.

Anomalie się w naturze zdarzają, ale ja z czymś takim u mieczyków się nie spotkałem. Sposób rozpoznawania płci u tzw. ekspertów jest tu raczej dyskusyjna (kształt płetwy dolnej u młodych samców) gdyż zdarzają się późno dojrzewające samce dużych rozmiarów u mnie oczywiście też takie cos zaobserwowałem ale nigdy żaden wcześniej wyglądający samiec na samicę nie rozmnażał się. Teraz po latach potrawie rozróżniać nawet te późno dojrzewające samce gdyż oprócz owej płetwy kształt ciała ryb też jest trochę inny. W pierwszym zdaniu w owym artykule rozpoczyna się słowami "zwłaszcza u ryb morskich" i tego nie podważam bo się na nich nie znam i słyszałem o czymś takim.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Strony: 1 ... 65 66 [67] 68
  Drukuj  
 
Skocz do: