Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: podziekowania dla forumowiczów  (Przeczytany 8262 razy)
damianoss
Nowy
*
Wiadomości: 6


« : Listopad 03, 2007, 17:18:05 »

Witam. Cheesy
Dwa dni temu kupiłem akwarium 55l,dzięki temu forum dowiedziałem się jak wyglądają rybki kotne i jak nie stracic młodych.Dzieki tym informacjom mam dziś 7 maleńkich mieczyków i drugie akwarium z tej okazji zakupione dzisiaj 12l.Dziekuje serdecznie za pożyteczne dla mnie wiadomości znalezione na tym forum(a przejrzałem ich troszeczkę).
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2007, 19:36:09 wysłane przez damianoss » Zapisane
King
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 357



« Odpowiedz #1 : Listopad 03, 2007, 17:44:02 »

No...., ale najważniejszej, o tym, że zbiornik musi dojrzeć przed wpuszczeniem ryb, to niedoczytałeś? Może i masz nowe ładne rybki, ale i niestety nie wszystkimi i nie długo będziesz się cieszył.

Bosze... 2 dni chodzi akwarium............
Zapisane

damianoss
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #2 : Listopad 03, 2007, 19:35:32 »

 ???OKKII DZIEKI PRZEPRASZAM (King ::Bosze... 2 dni chodzi akwarium............)
POZDRAWIAM !!!!!!!!!!!!
Ps.CHCIALEM tylko podziekowac  Huh
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #3 : Listopad 03, 2007, 19:42:13 »

hehehe... spokojnie Smiley king jest starym wyjadaczem, wiec takie rzeczy doprowadzaja go do szalu Wink ale ma sporo racji, teraz pewnie troszke w pupku przez miesiac dostaniesz od akwa Wink a mieczyki na 100%, chyba,ze lales prosto z kranu chlorowana wode Wink wtedy moze byc ciezko:) ale dalej staraj sie wskazowkami kierowac Smiley pewnych rzeczy nie przeskoczysz Wink

p.s. mysle,ze jezel bedizesz male dobrze karmil to za 2 tyg. mozesz je wpuscic do duzego Wink
Zapisane

damianoss
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #4 : Listopad 03, 2007, 20:29:06 »

 Smiley .PGR dzieki
Mieczyk byl w (kotniku ) woda od chlorowana i odstana , PH 5,5  . --- king jest starym wyjadaczem, wiec takie rzeczy doprowadzaja go do szalu ----- oki ===nie kazdy jest tak madry.  PGR potrafiles dac sugestie (po ludzku ) dzieki
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #5 : Listopad 03, 2007, 21:23:33 »

spoko Smiley ojoj... ale 5,5 to sie powinno miec w ustach a nie w akwa :/ musisz podwyzszyc pH do 6,5! i mieczykom mozesz soli dosypac, a nawet powinienes, niejdowanej- 1 lyzka na 10 litrow wody Smiley
p.s. ale skad ty wziales wode 5,5 pH? u nas w polsce jest taka w kranach gdzies!?  Grin
Zapisane

damianoss
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #6 : Listopad 03, 2007, 22:06:45 »

ooooo  Embarrassed Embarrassedprzepraszammm pomiedzy 6.0 a 6.5  Chorzów
Zapisane
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #7 : Listopad 03, 2007, 22:13:13 »

To i tak masz kwaśną, u mnie w kranie jest 7.5 Cheesy
Zapisane

PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #8 : Listopad 03, 2007, 22:25:06 »

ehehhe... bo juz sie przerazilem Wink musze zadzwonic do moich wodociagow i dowiedziec sie jak najwecej o moejej wodzie;) na pewno majao wiele bardziej precyzyjne metody badawcze Wink 6-6,5 to idealnie Smiley chyba wiekszosc akwrystow marzylaby o takiej wodziczce Smiley
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #9 : Listopad 04, 2007, 10:25:18 »

Cytuj
ojoj... ale 5,5 to sie powinno miec w ustach a nie w akwa :/

Niekoniecznie. Część pielęgniczek do rozmnożenia wymaga takich parametrów, część ryb żyje w takich w warunkach, a nawet w warunkach o pH jeszcze niższym ... np Laetacara fulvipinnis ...
http://info.biotopy.pl/news/%C5%9Awiat/laetacara_z_wenezueli_uznana_za_nowy_gatunek_piel%C4%99gnicy
Zapisane

PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #10 : Listopad 04, 2007, 10:56:18 »

ja nie watpie Seboos Smiley nawet sie zgadzam Smiley fakt, popelnilem faux pas Wink rzeczywiscie, czarne rzeki ameryki poludniowej... a u nas chocby zalewy, stawy czy inne bajora na torfowiskach moga miec jeszcze nizsze pH Smiley ale piekniczkowate na pewno nie bylyby zbytnio zadowolonne na dluzsza mete Smiley pozdrawiam Smiley
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #11 : Listopad 04, 2007, 11:48:28 »

Cytuj
ale piekniczkowate na pewno nie bylyby zbytnio zadowolonne na dluzsza mete
To fakt Smiley
Zapisane

Diaz
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #12 : Grudzień 12, 2007, 13:54:15 »

Spokojnie miema chłopaka co stresować przecież dobrze wiemy, że ryby żyworodne takie jak mieczyki i molinezje nie są zbyt wrażliwe na warunki wody w akwa. Oczywiscie użytkownicy przedemną którzy napisali iz 2 dni to za mało maja racje lecz ja bym sie zabardzo nie obawiał. Pozdrawiam papa
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #13 : Grudzień 12, 2007, 14:43:01 »

No cóż, tutaj sie z Tobą nie zgodzę. Molinezje w zbyt miękkiej i kwaśnej wodzie nie rozmnażają się zbyt chętnie. Podobnie jest z mieczykami i gupikami. Gupiki bardzo szybko zapadają na chorobę kwasową oraz karłowacieją i często chorują w takiej kwaśnej wodzie.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: