Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 68
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowla mieczykow i molinezji  (Przeczytany 465437 razy)
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #780 : Maj 04, 2010, 19:13:35 »

Samicę molinezji można poznac kiedy może rodzic po tym jak odpływa od innych molinezji i pływa w samotności. Najczęściej parę godzin później pływają już młode


napisales to co ja tylko w okrojonej wersji.
Napisałem to z własnych obserwacji twego postu akurat nie czytałem(wątek 52 strony) znaczy że metoda jest dobra.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2010, 19:16:15 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #781 : Maj 05, 2010, 19:59:32 »

to obserwuj tą biała "plamkę" nad odbytem, wtedy będzie miała dwie. Jedną taką białą białą, a drugą trochę jakby przezroczystą, jak już będzie wystawać tak z 1mm to możesz sie spodziewać potomstwa nawet za 3 minuty.

pierwsze słyszę Smiley Podeprzyj się jakąś wiedzą...
Pokładełko? Smiley U żyworódek?


Gdzie ty sie doszukałeś pokładełka w mojej wypowiedzi?
Miałeś kiedyś molinezje? jesli tak to czy ci się mnożyły i obserwowałeś to?
Jeśli nie, to po co zabierasz głos? Jesli tak to doskonale powinieneś wiedzieć o co mi chodzi.

Podeprzyj się jakąś praktyką.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2010, 20:02:58 wysłane przez vasu » Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #782 : Maj 05, 2010, 20:03:38 »

Samicę molinezji można poznac kiedy może rodzic po tym jak odpływa od innych molinezji i pływa w samotności. Najczęściej parę godzin później pływają już młode


napisales to co ja tylko w okrojonej wersji.
Napisałem to z własnych obserwacji twego postu akurat nie czytałem(wątek 52 strony) znaczy że metoda jest dobra.


Mogłeś przeczytać chociaż tę stronę, na której to pisałeś Smiley bo właśnie tam to było, ale nie odbiegajmy od tematu.
Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #783 : Maj 05, 2010, 21:09:44 »

Gdzie ty sie doszukałeś pokładełka w mojej wypowiedzi?
Miałeś kiedyś molinezje? jesli tak to czy ci się mnożyły i obserwowałeś to?
Jeśli nie, to po co zabierasz głos? Jesli tak to doskonale powinieneś wiedzieć o co mi chodzi.

Podeprzyj się jakąś praktyką.

Hodowałem wszystkie popularne żyworódki, a molinezje i mieczyki sprzedawałem do sklepów.

I pierwsze słyszę... i nie wiem o co chodzi...

Ale chętnie się doedukuję, także czekam na jakieś źródła od Ciebie.

Na chwilę obecną twierdzę, że nie masz racji.
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #784 : Maj 06, 2010, 19:27:45 »

Na prawdę twierdzisz, że podczas porodu u molinezji nie tworzy jej się nad odbytem coś w rodzaju błony, koloru przezroczysto białego?
Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #785 : Maj 06, 2010, 19:52:59 »

To się nazywa Plama Brzemienna.
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #786 : Maj 06, 2010, 20:43:59 »

Na prawdę twierdzisz, że podczas porodu u molinezji nie tworzy jej się nad odbytem coś w rodzaju błony, koloru przezroczysto białego?

Plama brzemienna jak napisał Hubi owszem. Ale ona jest czarna. Potem przy porodzie schodzi niżej. Jak młode się rodzą to może się tam jakaś błona pojawiać na chwilkę, ale białe kulki o których piszesz, no cóż... Nie zanotowałem...
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #787 : Maj 06, 2010, 21:30:21 »

jakie kulki? coś nieuważnie czytasz chyba.
Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #788 : Maj 06, 2010, 22:40:26 »

jakie kulki? coś nieuważnie czytasz chyba.

Kulki, plamki, whatever.

No jak tam? Ja czekam na jakiś artykuł...
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2010, 22:42:55 wysłane przez bloniu » Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #789 : Maj 07, 2010, 11:14:41 »

problematyczny z ciebie człowiek.
i nie whatever, bo nawet na tym forum, gdy ja zaczynalem swoja 'przygode' z akwarium poinstruowano mnie, ze mam takie cos obserwowac, no i sprawdzilo się. Nie wiem czym sie kierujesz próbując mi wmówić, ze molinzeja nie ma czegoś takiego. Moze po prostu zapomniales juz jak to wyglada?

W każdym razie uważam, że dalsza dyskusja z toba nie ma sensu. Hubikopter najwyraźniej wiedział o co mi chodzi i podpowiedział mi nazwę tego, za co dzięki. Natomiast ty jesteś już męczący, bo drążysz temat z brakiem wyrozumienia dla amatora.
Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
MarioSKS
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #790 : Maj 13, 2010, 19:38:34 »

Witam wszystkich sorry że się wcinam w rozmowę ale mam problem z młodymi mieczykami, chodzi o to że jak osiągną około 3 cm zaczynają się dziwnie zachowywać sztywnieją, kołysają się i po kilku dniach niestety Sad praktycznie dzieje się tak z każdą rybką?Huh
Zapisane
Topielec
Zainteresowany
**
Wiadomości: 126


WWW
« Odpowiedz #791 : Maj 14, 2010, 08:00:40 »

Mario, żeby Ci pomóc, musimy wiedzieć jak najwięcej o Twoim akwarium.
Jakie ma wymiary, kiedy je założyłeś, jaką masz filtrację i jakie są podstawowe parametry wody?
Na koniec jakie i ile ryb w nim pływa?

Bez tego ani rusz Smiley
Zapisane

MarioSKS
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #792 : Maj 14, 2010, 19:28:14 »

A więc tak akwa standart 112l profil, założone około 4-5 lat temu, filtracja fluval 205 wypełniony ceramiką oraz gąbka + kamień napowietrzający obie rzeczy chodzą 24h co do parametrów wody to niestety nie kontroluję po za temp.25stC i podmiana wody 15l xtydz. Obsada: para dorosłych mieczy niespokrewniona, kilkadziesiąt narybku, trochę narybku molinezji (ta sama sytuacja co z młodymi mieczami) oraz kilkanaście zbiorników niebieskich różne odmiany, troszkę krewetki red!?
Zapisane
Tymon555
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 176


Chciałbym mieć...


WWW
« Odpowiedz #793 : Maj 14, 2010, 19:30:57 »

oraz kilkanaście zbiorników niebieskich różne odmiany, troszkę krewetki red!?

na taki mały zbiornik kilkanaście?!  Shocked
Zapisane

MarioSKS
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #794 : Maj 14, 2010, 19:57:34 »

6 dorosłych i reszta młodzież - coś nie tak?
Zapisane
Strony: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 68
  Drukuj  
 
Skocz do: