Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 68
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowla mieczykow i molinezji  (Przeczytany 468155 razy)
paweloo18
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 296



« Odpowiedz #765 : Kwiecień 27, 2010, 20:54:21 »

Tak. Akwarium dojrzewało ponad 3 tygodnie zanim wpuściłem rybki.

Źle napisałem, rybki w akwarium mam około miesiąca.
Zapisane

Pasja. Wiedza. Doświadczenie.
paweloo18
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 296



« Odpowiedz #766 : Kwiecień 30, 2010, 20:32:48 »

Jak poznać kiedy moje molinezję bede rodzić?? Kiedy je dać do kotnika?
Zapisane

Pasja. Wiedza. Doświadczenie.
vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #767 : Maj 01, 2010, 13:22:35 »

Będzie miała wielki brzuch, co nie zawsze widać i przede wszystkim nad odbytem białą odstającą plamkę, która ma tam jakieś swoje zastosowanie podczas rodzenia, coś w rodzaju śluzu może.
Przeważnie chowają się gdzieś w roślinach, w zakamarkach i siedzą tam aż urodzą, jeśli nie ma się gdzie schować to przy kucnie nawet w rogu akwarium zaraz pod powierzchnia. Oczywiście samce i tak nie dadzą jej spokojnie posiedzieć. Ale jeśli masz kotnik, to po zauważeniu tej odstającej plamki przełów ją tam, bo możliwe że nawet za chwilę urodzi.

I tak patrzę, że akwarium masz od niedawna i kolega napisał, że z narybku nic nie będzie. Możliwe, że nie przetrwa, ale jeśli chcesz się postarać, a chcesz bo to pewnie będą pierwsze narodziny w tym zbiorniku, silne napowietrzanie, dobra filtracja no i ja tam dawałem na początku sera micron, a i tak ciężko było coś odchować. Ryba pływa z brzuchem a po jakims czasie ani brzucha ani narybku, no ale teraz to im nawet specjalnie tego micronu nie daje a mam ich ... łojezu Tongue oddałem już jakieś 150 sztuk.. może więcej.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2010, 13:30:45 wysłane przez vasu » Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
paweloo18
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 296



« Odpowiedz #768 : Maj 01, 2010, 19:35:25 »

No u moich samic bardzo dobrze widać bardzo wielki brzuch. Wszystkie 4 są bardzo grube, problem w tym że mam akwa 63l i w nim dwa 3l kotniki i wszystkie samice jednakowo grube. Nie chciałbym stracić potomstwa, i co zrobić w związku z tym?

Naprawde jest tak trudno odchodować narybek? Można karmić narybek pokruszonymi płatkami?

« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2010, 19:38:30 wysłane przez paweloo18 » Zapisane

Pasja. Wiedza. Doświadczenie.
Tymon555
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 176


Chciałbym mieć...


WWW
« Odpowiedz #769 : Maj 02, 2010, 08:13:04 »

Naprawde jest tak trudno odchodować narybek? Można karmić narybek pokruszonymi płatkami?

albo mikrogranulkami Smiley
Zapisane

vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #770 : Maj 02, 2010, 13:35:46 »

możesz je zmielić, bo musi być na tyle mały, żeby go swoim małym pyszczkiem mogły zjeść.
podobnież spirulina jest dobra dla narybku.
sera micron kosztuje chyba 7 zł z tego co pamiętam, mam ją już prawie rok i jeszcze całej nie zużyłem, więc po co się męczyć z kruszeniem płatków?

z początku miałem problem z odchowaniem narybku, od pewnego czasu mam problem.. co z nim zrobić. Udało mi się oddać tych pare sztuk. dopiero jak kupiłem samiczki bojownika, problem z przerybieniem rozwiązał się sam Tongue

staram się je przeławiać do 40stki ale nie wszystko się da przełowić.
Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #771 : Maj 02, 2010, 17:24:44 »

Samicę molinezji można poznac kiedy może rodzic po tym jak odpływa od innych molinezji i pływa w samotności. Najczęściej parę godzin później pływają już młode
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
paweloo18
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 296



« Odpowiedz #772 : Maj 02, 2010, 19:59:53 »

Ok jak zauważe takie zachowanie u moich molinezji to je włoze do kotnika. Po ilu dniach zacząć je karmic?
Zapisane

Pasja. Wiedza. Doświadczenie.
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #773 : Maj 03, 2010, 06:41:10 »

Tutaj znajdziesz wszystko...

http://lmgtfy.com/?q=karmienie+narybku+molinezji

Opcja szukaj nie boli...
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #774 : Maj 03, 2010, 14:43:16 »

Samicę molinezji można poznac kiedy może rodzic po tym jak odpływa od innych molinezji i pływa w samotności. Najczęściej parę godzin później pływają już młode


napisales to co ja tylko w okrojonej wersji.
Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
paweloo18
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 296



« Odpowiedz #775 : Maj 03, 2010, 15:03:40 »

Trzeba poprawiać innych:) a moje molinezje coraz grubsze.
Zapisane

Pasja. Wiedza. Doświadczenie.
vasu
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #776 : Maj 04, 2010, 14:43:13 »

to obserwuj tą biała "plamkę" nad odbytem, wtedy będzie miała dwie. Jedną taką białą białą, a drugą trochę jakby przezroczystą, jak już będzie wystawać tak z 1mm to możesz sie spodziewać potomstwa nawet za 3 minuty.
Zapisane

112 l.
Black Molly x25; Glonojad x2; Kiryski (spiżowy, pstry, albinoski); Bojownik samica x3; Kardynałek albinoski x5; Neon inesa x9
Kryptokoryna (krótka,długa); Żabienica; Moczarka; Rogatek; Anubias; Minima (orzech); Limnophilia; Paprotnica; Bacopa; Hydrokotyle;

45 l.
40x molinezja - chętni?
paweloo18
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 296



« Odpowiedz #777 : Maj 04, 2010, 16:20:54 »

ok będe obserwował taki zjawisko.
Zapisane

Pasja. Wiedza. Doświadczenie.
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #778 : Maj 04, 2010, 18:43:16 »

to obserwuj tą biała "plamkę" nad odbytem, wtedy będzie miała dwie. Jedną taką białą białą, a drugą trochę jakby przezroczystą, jak już będzie wystawać tak z 1mm to możesz sie spodziewać potomstwa nawet za 3 minuty.

pierwsze słyszę Smiley Podeprzyj się jakąś wiedzą...
Pokładełko? Smiley U żyworódek?
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
paweloo18
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 296



« Odpowiedz #779 : Maj 04, 2010, 19:09:10 »

To po czym mam poznać, że juz czas...?
Zapisane

Pasja. Wiedza. Doświadczenie.
Strony: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 68
  Drukuj  
 
Skocz do: